Skocz do zawartości

Złota polska jesień


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Klasa 5 - Dioramy

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 3 - Najlepszy model w barwach Polski

 

Witam

 

Startuje w Naszym konkursie w dziale " Dioramy "

 

Kolorystyka jesieni jest przeogromna ,będę się starał ukazać ja na malej podstawce .

Czy mi się uda czas pokaże

 

p3MWAuu.jpg

 

i malutki in box

 

fIc3Lx1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zamysłem mojej dioramki jest: parkowa alejka z mnóstwem drzew i krzewów. W alejce ustawione dwie ławeczki . Na jednej z nich siedzi dziadek z wnuczka .Moze jakaś kałuża , może gołębie ?

Ponieważ efektem ma być kolorystyka drzew ,mecze się przy ich komponowaniu

 

ac3LNW8.jpg

 

gf4VXWf.jpg

 

Yn3SMUA.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławeczki może i fajne, super, pierwszorzędne, ale strasznie krzywe - oglądając takie obiekty w parkach odnoszę wrażenie że są na ogół dość starannie wykonane.

A tutaj deski nierówne, te gięte elementy metalowe - każdy inny, a powinna być zachowana powtarzalność tych elementów.

Zwróć uwagę że miejsca mocowania (które zaznaczyłeś) drewnianych desek - nie pokrywają się z konstrukcją.

 

5ed3c933fe9af52f591d28fdb9656678.jpg

a2be38d375935bfcdba76e595db95b0e.jpg

 

 

Na miejscu dyrekcji parku takiej "fuszery" bym nie przyjął ;)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiwis - miły kolego ,to nie centrum rozrywki w Krakowie , a park w biednej polskiej gminie

Nie wiem Młodzieńcze czy pamiętasz parki gdzie zamiast ławek straszyły tylko betonowe od nich nogi i nie było na czym "D" posadzić

 

Faktycznie tutaj stolarz raczej się nie przyłożył ,a o ile bardzo cie to razi , to niedokładność listkiem zasłonie .Ładnym , kształtnym abyś pod lupa nie mógł się czepić ,ze to nie liść. Tylko się nie obrażaj , nie jestem złośliwcem. Coz nogi robiłem z reki ,bez szablonu ,nie mam tak fajnych zdolności manualnych i cierpliwości jak Ty

 

Pendzelek - mam aero .Tutaj pryskałem bardzo grubo ,chce dodać troszkę pigmentu -zrobić imitacje mchu na nogach ławki. Farba na deskach jest po Worn Efekt ,chce przetrzeć deski tak ,aby wyglądały jak złoszczona farba

 

Dla wyjaśnienia moja praca ,to nie ma być , złe określeniem na początku wątku -(parkowa aleja)

To ma być kawałek zalesionego terenu z piękna gama kolorów , a nie z kostkowymi dróżkami ,drogami dla rowerów

Miejsce powiedzmy z dusza gdzie jest fajnie sobie usiąść i powspominać cudowne chwile

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hiwis - miły kolego ,to nie centrum rozrywki w Krakowie , a park w biednej polskiej gminie

Nie wiem Młodzieńcze czy pamiętasz parki gdzie zamiast ławek straszyły tylko betonowe od nich nogi i nie było na czym "D" posadzić

 

Faktycznie tutaj stolarz raczej się nie przyłożył ,a o ile bardzo cie to razi , to niedokładność listkiem zasłonie .Ładnym , kształtnym abyś pod lupa nie mógł się czepić ,ze to nie liść. Tylko się nie obrażaj , nie jestem złośliwcem. Coz nogi robiłem z reki ,bez szablonu ,nie mam tak fajnych zdolności manualnych i cierpliwości jak Ty

 

Nie mówię o "centrum rozrywki" ale o starych ławkach w parkach - nieważne gdzie - bywały i bywają różne - proste i bardziej wymyślne w kształtach ale są powtarzalne.

Jeśli nie chciało Ci się robić szablonu i wyginałeś konstrukcję "z ręki" trzeba było wybrać sobie mniej skomplikowany wzór by coś na kształt powtarzalności zachować.

Oczywiście można sobie tłumaczyć że to "byle jak" bo w czasach komuny było tylko "byle jak", a wszyscy wokół byli pijani i wszystko robili krzywo i niestarannie i wszystko wokół było zniszczone - ja takich tłumaczeń nie kupuję.

Bez urazy ale tej "niedokładności" nie jesteś w stanie zasłonić "listkiem" chyba że te ławki ukryjesz pod górą liści - pomysł masz ciekawy, może to fajnie wyglądać to weź to zrób jak należy - skleciłeś takie dwie ławki, sklecisz kolejne dwie tylko lepsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie tutaj stolarz raczej się nie przyłożył ,a o ile bardzo cie to razi , to niedokładność listkiem zasłonie .

To bym zrozumiał, gdyby robił to sześciolatek w przedszkolu. A nie Jerzy Rzymski, rocznik1953, stolarz. Kiedyś uczono fachu porządnie.

Popraw to, nie rób wiochy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawie

 

Podoba mi się trzecia fota z betonowa konstrukcja i chciałbym uzyskać taki efekt postarzenia drewna

 

w Sprawie okrągłej dziury , to może Solo wyciął ,bo szukał kiedyś okrągłej podstawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wybiorę te zrobiona z kłody , bardziej pasuje do mojego tematycznego klimatu

Ale jak to wykonać ?

Tu nasuwa mi się fajna myśl , którą wyczytałem w jakimś z postów. Nie pamiętam , wiec nie zacytuje ,a nie pamiętam gdzie szukać

Sens jest taki " modelarz to taki dziwny człowiek ,który maluje prawdziwe drewno podkładem ,a później farbami ,aby wyglądało jak prawdziwe drewno "

Tego prawdopodobnie będę się trzymać .Chyba ,ze macie jakieś fajne pomysły

Czekam na porady i na siatkę liściastą Heki-flor -1551

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.