Skocz do zawartości

T-34/76 1/35 Tamiya


greenevil

Rekomendowane odpowiedzi

9717b4e367095f195e9af11310d0b94d.jpg

 

T-34. Każdy zna każdy widział.

Wybrałam ten model ponieważ zaczynam dopiero zabawę w modelarstwo i nie chcę naknocic

Liczę na konstruktywne uwagi i pomysły.

I jeszcze uwaga - malowane będzie pędzlem.

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzisiaj trochę posiedzialam

Sam model przygotowany jest pod silniczek elektryczny i dodatkowo miejscami co najmniej dziwnie spasowany, wiec w ruch poszła szpachla i z braku laku karton 1mm.

 

Góra podklejona kartonem. W modelu w tym miejscu zieje dziura, zostawiona najprawdopodobniej w celu chłodzenia silniczka elektrycznego.

3b1ece5ce74395724970cdf2b8dbb338.jpg

 

 

Podklejone i zaszpachlowane otwory w dole wanny.

4fdd3fb46efe738a713c5369de896cc0.jpg

 

W tylnej części widać zaszpachlowane szpary

2512ee7b4ad40ef34462edb20319cc22.jpg

 

Kółka skończone

488e74e7bb228f6cfb520ccbaeabe79a.jpg

 

Uwagi mile widziane

 

Pozdrawiam cieplutko.

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, że od początku założyłaś warsztat.

Nie bój się pytać przed zamiast po jakiejkolwiek czynności.

 

Wygląda ok.

 

Z ruskami tyle dobrze, że u nich niedokładności są fabryczne

 

Możesz trochę zmęczyć gumowe bandaże kół nacinając je losowo ostrą częścią pilnika iglaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki najmocniej za odpowiedź

Mam pytanie a właściwie dwa.

 

Podoba mi się środek wlazu. Aż się prosi żeby był co najmniej uchylony. Problem w tym, że model nie posiada środka.

Ponieważ mój mąż posiada t34 Halinskiego 1/25, zastanawiam się nad adaptacją kilku części. Macie jakieś inne pomysły?

a6b8fe66e6327ecc56a351f6b8e1a62a.jpg

 

Tu znów w oczy kluje koszmarna siatka. Chętnie wymienilabym ja na metalową, tylko

-jak to wyciąć żeby nie zniszczyć części ?

- jaką siatkę powinnam zamowic w zamian?

- co u licha było pod spodem? Na logikę jest to część komory silnika.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam cieplutko

eb2708a9ab0c6dd8820c55ef23a44747.jpg

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikową siatkę najlepiej nawiercić po wewnętrznej krawędzi otwór przy otworze,potem wyciąć I pilnikiem wyrównać. Dodatkowo jak kupisz ten zestaw blach to możesz usunąć też boczne elementy wentylacyjne i zastąpić blaszanymi. Pod siatką na silniku były dwie żaluzje, jak je zamontujesz (są w tym zestawie blach) to zasłonią tę komorę silnika i nic nie trzeba robić we wnętrzu.

Zestaw blach to Alliance Model Works LW35015 Grill Mesh for Dragon/Tamiya T-34 Type I (1/35)

 

cda689905e61b4f16e8ee946cb301353.jpg

 

Co do włazu to najlepiej byłoby zorganizować figurkę kierowcy - wtedy mógłby dużo zasłonić I nie trzeba za wiele odrabiać. Odnośnie wnętrza to fotki w necie albo instrukcja np z AFV club - ich T-34 ma pełne wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to co radzi Bazylms, albo... Do t-34/76 z 1943 roku jest fajny zestaw waloryzujący firmy DEF MODEL numer 35014, o taki:

 

https://store.spruebrothers.com/product_p/defde35014.htm

 

Co prawda piszą, że przeznaczony jest do modeli Academy, ICM I Revell , ale napisali też że pasuje do wielu innych.

W tym zestawie, jest cała klapa silnika, oczywiście fotorawiona + wiele innych dupereli, jak toczona lufa chciażby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dodatki to lufy metalowe w zasadzie to podstawa. Do km-u w kadłubie polecam tę - LionMarc 1/35 DT Machine Gun Barrel (3 barrels) LM10041. W zestawie są trzy, więc na trzy ruskie pojazdy wystarczy.

Warto za wczasu też o gąsienicach pomyśleć. Bo te z Tamiya to z reguły słabe są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi zamówiłam blaszki i kalkomanie, więc puszka musi poczekać do wtorku na ciąg dalszy prac

Co do gasek - czy można gdzieś zamówić takie które byłyby sensowne i nie kosztowały tyle samo ile sam model?

 

Pozdrawiam cieplutko

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gąsek, to przeglądnij sobie oferty takich firm jak FRIUL, SPADE ACE MODEL, MASTERCLUB, czy MINIARM. Te firmy mają w swojej ofercie gąsienice metalowe i żywiczne. Czy istnieją plastikowe gąski do tego modelu, nie wiem. Niestety, ceny aftermarketowych gąsienic, często przewyższają ceny modeli kilkukrotnie, ale regułą to nie jest . Pytanie tylko, czy jest sens inwestować w, diść często bardzo drogie dodatki, skoro to początek kariery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...Podoba mi się środek wlazu. Aż się prosi żeby był co najmniej uchylony...

 

Tylko uchylony będzie nienaturalny (czytaj niezgodny z realiami). Albo otwarty na maksa albo zamknięty po całosci. Ten właz był naprawdę ciężki i otwieranie było wspomagane przez siłownik gazowy- lub sprężynowy (coś takiego jak w klapie bagażnika tylko solidniejszy).

To ten wielki cylinder, centralnie nad siedzeniem kierowcy.

 

Foto- źródło internet.

T34-85.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gąsienice do tego tanku plastikowe ogniwkowe z Miniartu o takie:

https://www.mojehobby.pl/products/T-34-Wafer-type-Halved-track.html

lub takie:

https://www.mojehobby.pl/products/T-34-Wafer-Type-workable-track-link.html

są też siatki nadsilnikowe i kratki chłodnic dedykowane do Twojego tanku:

https://www.eduard.com/store/Armoured-fighting-vehicles/1-35/T-34-76-Model-1942-1-35.html

Lub trochę bogatsza wersja :

https://www.eduard.com/store/Armoured-fighting-vehicles/1-35/T-34-76-Model-1942-1-35-1.html

A tutaj taka wisienka na tort koszt nie duzy ale look od razu 500+ :

https://www.mojehobby.pl/products/76.2mm-F-34-L-42T-34-76-model-1941.html

A do różych łatań i przeróbek zamiast kartonu, najlepiej jest nabyć hips różnej grubości o taki:

https://www.mojehobby.pl/products/Plyta-z-utwardzonego-polistyrenu-200x330x0-25-1szt.html

Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach za arkusz to ja pozostanę przy kartonie. ...

 

Dzięki za pozostałe linki

 

@cooper przed malunkami to nie wiem, bo w ręku nie miałam. Trochę mnie przeraża cena i czyszczenie :/

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takich cenach za arkusz to ja pozostanę przy kartonie. ...

 

Tego się nie kupuje na kilogramy i starcza na dłuugo - tu masz sporo taniej

 

Dzięki za pozostałe linki

 

@cooper przed malunkami to nie wiem, bo w ręku nie miałam. Trochę mnie przeraża cena i czyszczenie :/

 

Tapniete z widelca

 

Czyszczenie jest proste jak ... (tu sobie wpisz co wydaje Ci się proste)

Cena... jest względna. Lepiej kup zamiast następnego modelu lub 2 z dodatkami - satysfakcja gwarantowana.

Zdarza się że ludzie się z różnych względów pozbywają - polecam śledzić facebookową giełdę i giełdę forumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo ja wiem że w Moje Hobby tanio nie jest (dla przykładu BWP2 w 1/35 z Trumpka za jedyne 199 PLN ), ale tak na szybko starałem się znaleźć coś na pokaz. Jak jesteś Dorotka z okolic W-wy większość z tego co wypisałem znajdziesz albo w Jadarze na Świętokrzyskiej 14 (księgarnia techniczna 1 piętro) albo w Martoli na Bruna 34 tam można dojechać metrem. A hipsa to najlepiej jest kupić na Allegro. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nawale porad (no tak, kobieta na forum to i chęć do pomocy wzrasta, i dobrze!) Koledzy zapomnieli o "oczywistej oczywistości" znanej maniakom T-34. Otóż tak właściwie nie było dwóch jednakowych T-34 (mnogość fabryk produkujących czołgi, wprowadzane modyfikacje, twórczość remontowców na froncie, łatanie porozbijanych wozów częściami różnego pochodzenia itp. itd.). W związku z tym warto na samym początku zdecydować się na konkretny egzemplarz i robić "pod niego" - zwłaszcza że kalki już kupione. Więc może ujawnij swoją decyzję jaki konkretnie czołg chcesz odtworzyć, Koledzy wesprą w zakresie potrzebnych przeróbek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.