Skocz do zawartości

M1165GMV GROM "Noble Sword 2014"


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 167
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pojawił się dylemat... Mam wieżę GPK z blaszek wraz z osłoną strzelca. Wygląda świetnie- jak to blaszka. Mam też takową wieżę z modelu M1114 Bronco. W tle dla wizualizacji z modelu M1114 Spec Ops. Na czym polega problem- wieżę z blaszek należy uzupełnić o śruby- około 30 sztuk. Patrząc na zdjęcia oryginałów i wieżę plastikową mam obawy o umiejętne, czyste naklejenie tak małych elementów. Druga sprawa, to owe śrubki. Meng produkuje takie zestawy, ale nawet najmniejsze elementy są wielkie w porównaniu do tych na wieży od Bronco. Co radzicie...?

36993239576_1f6b8b949a_b.jpg

 

36368656113_57df7659db_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poodcinaj delikatnie z plastikowej wieży i doklej do blaszki...

 

Swoją drogą - to mają być śruby (łby wyraźnie sześciokątne), czy wystarczy wypukłość typu nit ?

Bo jeśli wypukłość - to może przeprojektować blaszkę, tak aby można było "wytłoczyć" blaszkę na zewnątrz i zaszpachlować od środka, albo od środka coś dokleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@martinello- myślałem o tym, ale jak spieprzę, to ani nitów na blaszkę nie będzie, ani plastikowej wieży w całości...

@marcin- o profilu też rozmyślałem, ale odcięcie 30 takim małych brzdąców może okazać się ...nieco utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy takiego narzędzia można zrobić łby śrub z profili okrągłych lub heksagonalnych z dużą dokładnością i powtarzalnością. Niekoniecznie musisz kupować gotowca, choć jest przydatny. Taką przyrżnię pod konkretne zastosowanie można sobie skleić z polistyrenu i docinać potem plasterki skalpelem.

jlc-mitre-block-9976-p.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jeden pomysł (jeśli to może być "a'la nit") - w sklepie z badziewiem do manicure kupiłem kiedyś mini kuleczki z plastiku. Może dopasujesz średnicę i dokleisz do otworków w blaszce ?

 

Co do odcinania - na pewno masz w magazynku jakieśniepotrzebne części z podobnymi "nito-śrubami". Poodcinaj z tego i przetestuj.

 

Jest też pracochłonna metoda - na niektórych blaszkach Eduarda są "dziurki" w kształcie sześciokątów. Rozgrzewasz ramkę plastiku i dociskasz do "dziurek", tak aby trochę plastiku do nich weszło - po wystygnięciu odcinasz i doklejasz.

"Dziurki" możesz też zrobić sam - nawiercić wiertełkiem blaszkę i masz.

Kiedyś tak dorobiłem wszystkie nity do modelu Vickersa sześciotonowego

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem chyba na Armoramie jak ktoś działał w ten sposób że pręciki o odpowiedniej grubości punktowo przyklejał były dłuższe więc było łatwiej a potem przycinał i delikatnie przejechał papierkiem. Podobno dosyć sprawnie i szybko to szło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.