Skocz do zawartości

Złota polska jesień


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 96
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ławeczka z kłody zrobiona z balsy?

hmm jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić

Z kolei co do dziury w ławce, która podobno solo wyciął ponieważ potrzebował podstawki pod swój samolot to wyobraźnia działa! i widzę jak tnie w lesie dziurę w ławce rozglądając się nerwowo czy nikt nie widzi

I muszę przyznać ,że nawet ładnie mu to wyszło te cięcie. Chyba ,że to nie pierwszy raz????!!!!

A podobno samolotów jeszcze bez podstawki ma dużo

 

Wracając jeszcze do ławki to spróbuj może lepiej z okrągłej listewki. Albo z gliny, modeliny , jakieś masy rzeźbiarskiej.

Mi z masy rzeźbiarskiej kiedyś wyszło tak:

90dad078cb7e4ad5.jpg

 

Jeśli będziesz na etapie malowania podłoża i trawy daj znać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem. Wyobraźnia coś przestaje w tym momencie dobrze funkcjonować

Tak dla rozruszania balsowej wyobraźni ;-)

Mam nadzieję że Jureczek nie obrazi się za śmiecenie w wątku kolejnymi ławkami.

Ławeczka z bali - produkt z balsy :

 

4aef3d322bc4a25ccc8f9063e5f5bd47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczek. Na słoje roczne proponuję "Cienkopis kreślarski Marvy 4600 003 CZARNY" na allegro za 7-8zł.

Oczywiście najlepiej słoje roczne i sęki, a później farbą. I najważniejsze koniecznie: zestaw weathering wood vallejo , ak itd..

Niebawem w moim warsztacie będziesz mógł obejrzeć jak to u mnie wyszło.

 

Co do ławki to bardziej podoba mi się twoja niż to ,którą hiwis pokazał. Przesuń deski i będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1f9aa01976ea85ffd006bd51a8a9efde.jpg

 

Ta mi się bardzo spodobała

Rzeźbie w balsie

 

Waleze z drzewkami

 

Pedzelek jak będę ruszał z terenem ,na pewno zwrócę się o pomoc. Mam zestaw AK do weteringu drewna

 

A co tam u Ciebie ,uporałeś się z popękanymi kałużami ?

 

vWTnuPI.jpg

 

tak wygląda wstępne rzeźbienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda wstępne rzeźbienie

A co tam u Ciebie ,uporałeś się z popękanymi kałużami ?

czekałem na chemie dlatego to tak trwało. Dziś wysmarowałem całość. Jutro poprawie aerografem. Trochę trawy dodam. Poczekam aż całość dobrze wyschnie i działam dalej. Pewnie kilka dni jeszcze to zajmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka się robi ,i jeszcze parę drzewek ,trochę krzaków ,trawka , liście ,dziadek z wnuczka .Mozę uda mi się wyrzeźbić wiewiórkę ,domek dla ptaszków itp.

 

Działam

 

Solo -jeszcze dojdzie trochę gałęzi ,bo jest za łysa. A tak nawiasem trudniej zrobić realne drzewko niż samolot

Fajnie ze tu zajrzałeś .Poprawie czarne płaty kory

 

Jak wstawiać mniejsze zdjęcia ? wstawiam za pomocą Imgura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzoza musi ulec zmianie.

np. kora u góry jest z czegoś tego nie wiem czego ale to nie jest na pewno kora

Koniecznie psiknij na brzozę kolorem pomarańczowym. Delikatnie. Liście wówczas nabiorą rumieńców.

Zresztą na wszystkie rośliny zawsze psikaj aerografem. Korę nie musisz specjalnie zabezpieczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sznurek ,wlosie z pendzla ,ja mialem taki pod reka i trawka 2mm posypka modelarska

 

PYXxtVL.jpg

 

nZwh8jX.jpg

 

gJB6nek.jpg

 

xCvXUs3.jpg

 

a6PZ6su.jpg

 

1zwweuK.jpg

 

YGJpuGF.jpg

 

crpmYHl.jpg

 

Kosmetyka w/g uznania. Na to jakaś zielona farba -rzadka i duże ciśnienie (potrzebny aerograf). Dalsza kosmetyka w celu nadania kształtu .Później sidolux pod dużym ciśnieniem tzn .z wyczuciem ,aby nie odfrunęło i posypka trawiasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.