Skocz do zawartości

Obciąć igłę injekcyjną


Rekomendowane odpowiedzi

Część Kolegom,

 

Jak w tytule już napisałem szukam patentu na obcięcie kaniuli dożylnej. Jak próbuję obcinaczkami to naturalnie zaginam koniec ale chce zrobić rurę do karabinu. Będę wdzięczny za każdą wskazuwke. Dzięki z góry.

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
Można też naciąć skalpelem, a potem zwyczajnie odłamać. Ścianki igły są cienkie i nigdy nie miałem z tym problemu. Na koniec przeszlifować brzegi i gotowe.
Tnij ją pilnikiem iglakiem krawędzią. Później doszlifuj na płasko, środek zadziory oczyszczasz wiertełkiem.

Dwa najlepsze patenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy patent to Proxxon i tarcza korundowa - wchodzi w igły jak w masło, a po przycięciu można krawędzie wyszlifować na gładko.

Trwa to sekundy.

Oczywiście, lecę kupić zabawkę za kilkadziesiąt złotych polskich żeby igły obcinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Próbowałem ten patent z nacinaniem skalpelem.

Po odłamaniu i tak musiałem koniec wyszlifować, tak że szybko wruciłem do metody jaką wcześniej stosowałem.

Osobiście mnie wychodzi szybciej i lepiej. Przez co nie piszę, że ta metoda ze skalpelem jest zła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem ten patent z nacinaniem skalpelem.

Po odłamaniu i tak musiałem koniec wyszlifować, tak że szybko wruciłem do metody jaką wcześniej stosowałem.

Osobiście mnie wychodzi szybciej i lepiej. Przez co nie piszę, że ta metoda ze skalpelem jest zła.

No tak, ale jedna z reguł mówi, że kleimy model ale przy jak najniższych kosztach. Zwłaszcza jeżeli ktoś zaczyna zabawę z modelarstwem. Na początek kupujemy podstawowe narzędzia. Nikt nie kupi szlifierki za kilkadziesiąt złotych na samym początku kiedy może się okazać, że modelarstwo go nie kręci.

 

Dlatego patenty Jarek Es i enten wydają się mi najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię sam piłkę z noża z ostrzem segmentowym do tapet - ostrze segmentowe "nacinam" żyletką (w praktyce po prostu stukam ostrzami o siebie) i otrzymuję piłkę z mikroząbkami, która tnie igły szybciej niż się dremel uruchamia To się zwie podobno brzeszczot z żyletki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Próbowałem ten patent z nacinaniem skalpelem.

Po odłamaniu i tak musiałem koniec wyszlifować, tak że szybko wruciłem do metody jaką wcześniej stosowałem.

Osobiście mnie wychodzi szybciej i lepiej. Przez co nie piszę, że ta metoda ze skalpelem jest zła.

No tak, ale jedna z reguł mówi, że kleimy model ale przy jak najniższych kosztach. Zwłaszcza jeżeli ktoś zaczyna zabawę z modelarstwem. Na początek kupujemy podstawowe narzędzia. Nikt nie kupi szlifierki za kilkadziesiąt złotych na samym początku kiedy może się okazać, że modelarstwo go nie kręci.

 

Dlatego patenty Jarek Es i enten wydają się mi najlepsze.

 

Constructor moja wypowiedz nie odnosiła się do twoich odczuć.

Szanuję twój wybór.

Ja napisałem która metoda mi najbardziej odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły jednorazowe są w plastikowych obsadkach. Rozgrzej nad palnikiem kuchennym i wyjmij z obsadki. Z tej strony jest prosta. Od strony ostrza możesz obciąć do żądanej długości - i tak będzie schowana w modelu więc nie będzie widać czy jest poszarpana/kwadratowa/nierówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jawkers - jest ok. Ja po prostu zawsze kieruję się jedną zasadą. Kleję dla zabawy. Staram się bardzo ograniczać koszty. Oczywiście, kupuję lepsze farby, pędzle czy skalpel. Ale inwestując w taką zabawkę jak "proxxon" muszę mieć dodatkowy powód, żeby to kupić. Mając zwykłą wkrętarko-wiertarkę topex'a, która daje radę już kilka lat - dla mnie - byłoby rozrzutnością kupować kolejną zabawkę.

 

Czasami na forum trafiają się takie porady, że głowa boli. Jakiś początkujący modelarz zakłada temat i pyta "jak zrobić to czy tamto". W odpowiedziach pada tysiąc porad, które wymagają profesjonalnych narzędzi. Tanio też oznacza dobrze. Przekonałem się dziś rano jak odpalałem 18-letnie auto a obok panowie w drogich autkach klęli na czym świat stoi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest banalne.

1. Weź igłę iniekcyjną.

2. Wyrzuć ją w cholerę.

3. Weź wenflon - ten najtańszy, z polietylenowym plastikiem

4. Rozłóż go na części

5. Złap igłę szczypcami

6. wyciągnij plastikową część

Masz pięknie zakończoną rurkę na tym końcu.

 

Nie zadziała tak łatwo z tymi droższymi modelami, z twardszym plastikiem i zabezpieczeniami na igłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Igły jednorazowe są w plastikowych obsadkach. Rozgrzej nad palnikiem kuchennym i wyjmij z obsadki. Z tej strony jest prosta. Od strony ostrza możesz obciąć do żądanej długości - i tak będzie schowana w modelu więc nie będzie widać czy jest poszarpana/kwadratowa/nierówna.

 

należy usunąć jeszcze później dość twardy klej na łączeniu igły z oprawą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie jest banalne.

1. Weź igłę iniekcyjną.

2. Wyrzuć ją w cholerę.

3. Weź wenflon - ten najtańszy, z polietylenowym plastikiem

4. Wyrzuć go w cholerę.

 

;)

 

Igła iniekcyjna od strony oprawki też jest ładnie zakończona.

 

Generalnie w modelarstwie są chyba większe wyzwania niż docięcie metalowej rurki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.