Skocz do zawartości

Czyściciele


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Kategoria 5 - Dioramy

Kategoria Specjalna 1 - Najlepsza interpretacja tematu konkursowego

Kategoria Specjalna 2 - Najlepsza relacja z prac warsztatowych

 

 

W związku z tym, że konkurs trwa do końca listopada a moja praca pomału posuwa się do przodu wymyśliłem sobie jeszcze jeden projekcik.

 

 

Więc będą to: CZYŚCICIELE

 

A prace konkursowe mają dotyczyć jesieni a na dodatek uwielbiam rywalizację i oczywiście Stalkera oraz Metro połączę to w tym temacie.

 

Rocznica Rewolucji Pazdziernikowej 1917 rok

 

 

W rzeczywistości, w ZSRR dzień 7 października był rocznicą Rewolucji Październikowej roku 1917 - dzień powstania państwa Radzieckiego - zawsze był świętym. Dorośli Rosjanie wyrośli razem z nim. To święto zawsze świętowano szeroko i uroczyście. Poza tym, dniami wolnymi od pracy były 7 i 8 października - bo rewolucja wydarzyła się nocą. W rocznicę Rewolucji zawsze odbywała się parada na placu Czerwonym w Moskwie (inna parada była tylko 1 maja).

To święto było jednym z najbardziej ulubionych, bo to był dobry powód zaprosić do domu gości, albo pójść w gości do przyjaciół.

Więc - piękne jesienne święto. Dla Rosjan to zawsze była część historii Rosji - część z której oni byli dumni. I dlatego Plac Czerwony przygotowany do defilady zawsze lśnił czystością. W czasach Metra 2033 Linia Czerwona i mieszkający tam komuniści też obchodzili to święto ale tylko już w podziemiach metra i wypuszczali swoich czyścicieli w kanały pod Placem Czerwonym aby wysprzątały je z gnieżdżących się tam mutantów, żeby zaproszeni goście mogli bezpiecznie dotrzeć na miejsce imprezki

 

Zbuduję więc taki kanał z czyścicielami

 

Obowiązkowe inboxy

 

7urEPSN.jpg

qtigiO3.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Nadszedł czas żeby zrobić schody na niższy poziom.

Stopnie wykonałem polistyrenu o wzorku ryflowanej blachy i rurek.

 

geMbsTh.jpg

ZA0wS54.jpg

HzwE246.jpg

cbnLAYf.jpg

 

Uprzedzając zbędne komentarze, dziurki powiertano wiertłem 1mm co w rzeczywistości daje tralkę 3,5cm.

W oryginale są cieńsze, ale to nie mieszkanie tylko kanał i całość spłynie rdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te schody chcesz zrobić w tej dziurze w podłodze? - jeśli tak to kiepski pomysł

 

----------------

EDIT:

 

eh... sorry megapol znów się trochę podoczepiam ale już trochę mnie znasz i ja nie ze złośliwości ale żeby pomóc...

 

Więc tak:

1) KSZTAŁT

jeśli to mają być kolektory ceglane to NIGDY nie występowały okrągłe.... mogą być albo owalne (w twoim przypadku tak powinno być) albo łukowe (gdy kolektor ma boczne chodniki). Absolutnie nie okrągły przy cegle - wynika to zwyczajnie z technologii wykonania i rozkładu sił, jak i również parcie gruntu w takim przekroju układa się korzystniej.

przykłady:

4f47a60ca3994_p.jpg?1353385370

 

tutaj nawet ładny planik z XIX wieku z przekrojami:

b33618f7.jpg

 

Jeśli decydujesz się na przekrój okrągły to tylko betonowy - tu decyzja należy do ciebie bo skoro to ma być w "przyszłości" to możesz wybierać, albo nawet połączyć obie technologie. Skoro to Moskwa to systemy kanalizacyjne ciągle unowocześniano

 

2) Kolektor dochodzący do komory nie powinien aż tak bardzo wystawać... (chyba że jest betonowy z prefabrykatów to jeszcze), albo jeśli jest to jakaś rura żeliwna. Przy cegle to jest czyste S-F.... Po prostu nikt by czegoś takiego nie wymurował, to po pierwsze a po drugie, po kilku latach eksploatacji cały dół by się zwyczajnie oberwał. Jeśli decydujesz się na cegłę to tylko płaskie przejście, a jeszcze wszystko było ładnie obrabiane na gładko:

przykład:

P1050768.JPG

 

3) SCHODY

jeśli planujesz zrobić schody w tej dziurze na dole (pisałeś że mają być na dolny poziom) to ta lokalizacja jest zła. Po prostu patrząc na twój układ logicznie woda wylewająca się z kanału (o takim przekroju to zapewne burzowy) do komory o razu by zalała schody wlewając się w dół. To bez sensu.... Jeśli miałoby to wyglądać prawdziwie to "ścieżki komunikacyjne" powinny być powyżej przeciętnego poziomu wody jaki jest planowany żeby nie uległy zalaniu. Czyli aby "realnie" wykonać zejście na niższy poziom to powinno być ono na wyniesieniu w twojej komorze.

Tak jak tutaj:

Zdj%C4%99cie0041.jpg

są połączone dwa kolektory (tym razem betonowe - żebyś miał porównanie do cegły) - płynie woda a w rogu jest półka dużo wyżej gdzie jest miejsce dla obsługi (nawet klamrę widać w ścianie).

Jeśli chcesz się trzymać realiów to u Ciebie powinno być podobnie - tzn. najpierw lokalne podniesienie komory a dopiero w jego wierzchu ewentualne zejście w dół (obowiązkowo zamykane żeliwną pokrywą)....

 

Tu nawet znalazłem Ci takie schodki - co ciekawe z poziomu chodnika w dodatku z Łodzi...

cache_37996423.jpg?t=1425980896

 

 

 

 

Może to co napisałem to trochę czepianie się, ale jeśli chcesz żeby Twoje kanały wiarygodnie wyglądały to trzeba poprawić... tym bardziej skoro to ma być Moskwa. Tam nikt by nie dopuścił jakiś niedoróbek - za cara wszystko robili niemieccy specjaliści a za fuszerkę czekała Syberia a za Stalina też nikt się nie patyczkował - montowanie schodów na dnie kolektora co skutkowałoby zalaniem to ewidentny sabotaż = kula w łeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dorzucę - może ci się przydać

 

Bo w końcu nie zrozumiałem czy to mają być moskiewskie kanały czy metro....

 

Jeśli metro to może jakieś fotki cię zainspirują bo "jest klimacik industrial":

http://englishrussia.com/2013/11/12/special-secret-subway-in-moscow/

http://englishrussia.com/2016/11/24/secrets-of-the-moscow-subway/

http://englishrussia.com/2010/10/08/second-metro-in-moscow/

http://englishrussia.com/2012/01/08/in-the-moscow-metro-tunnels/

 

więcej nie marudzę - powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze coś dorzucę - może ci się przydać

 

Bo w końcu nie zrozumiałem czy to mają być moskiewskie kanały czy metro....

 

Jeśli metro to może jakieś fotki cię zainspirują bo "jest klimacik industrial":

http://englishrussia.com/2013/11/12/special-secret-subway-in-moscow/

http://englishrussia.com/2016/11/24/secrets-of-the-moscow-subway/

http://englishrussia.com/2010/10/08/second-metro-in-moscow/

http://englishrussia.com/2012/01/08/in-the-moscow-metro-tunnels/

 

więcej nie marudzę - powodzenia w budowie

 

Hmmm. odpisałem Ci rano ale zaginą mi post.

Najpierw napisałem potem zamiast edytować to zacytowałem i były dwa te same i napisałem do moderatora żeby jeden usunoł bo są zdublowane a teraz nie ma żadnego.

Jakaś masakra.

 

Więc umłodzę go jeszcze raz a jutro zobaczysz. Uwielbiam Cie chłopie bo każdego umiesz inteligentnie wyggoglować i na pewno nie marudzisz

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc umłodzę go jeszcze raz a jutro zobaczysz. Uwielbiam Cie chłopie bo każdego umiesz inteligentnie wyggoglować i na pewno nie marudzisz

Spoko, po prostu budowlanka to moja branża zawodowa więc w tym temacie jestem zawsze mocno upierdliwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te schody chcesz zrobić w tej dziurze w podłodze? - jeśli tak to kiepski pomysł

 

-

Tu nawet znalazłem Ci takie schodki - co ciekawe z poziomu chodnika w dodatku z Łodzi...

cache_37996423.jpg?t=1425980896

 

Wracając do postu z rana i znając ciebie przy tym projekcie celowo nie napisałem czego dotyczą moje kanały bo zaraz znalazłbyś coś i mnie wygooglował.

Więc jak to mówią "Przezorny zawsze ubezpieczony" zabezpieczyłem się na wstępie.

Ale fotkę dodam, że są też okrągłe

 

oaMJhGG.jpg

GXgKXVP.jpg

 

Moje kanały znajdują się gdzieś pod Placem Czerwonym i Kremlem i między Metrem dla ludu i tym drugim o którym wszyscy wiedzą, że jest a mało kto widział To dotyczy dioramki, bo te kanały które proponujesz na fotkach są nie ukrywając nudne i nic ciekawego tam dziać się nie może, więc wymyśliłem coś innego.

Miał to być kanał zakończony śluzą otwieraną na bok, a że otwarta śluza zakrywała by ścianę z tyłu zrezygnowałem z niej, chociaż może jeszcze ją zrobię ale otwieraną do góry.

Schody na początku miały być z boku i wystawać na zewnątrz a otwór na środku był zrobiony w przypływie szaleństwa z zabawy otwornicą, i miał przedstawiać dziurę z kratką odprowadzającą wodę, chociaż pomysł był bez sensu bo te kanały i całe Moskiewskie Metro są około 80m i głębiej pod ziemią i nigdy nie zostały zatopione a mają blisko 100lat.

Sam podsunąłeś mi świetny pomysł z naszego Łodzi, ma świetne zamknięcie i takie coś umłodzę na niższy poziom i z stamtąd będą prowadziły cztery kanały w takim stylu jak na fotce poniżej.

 

ct7D4Qr.jpg

 

A tu ciekawe linki które chciałem żebyś przeczytał wcześniej, ale wyszło jak wyszło.

http://gadzetomania.pl/6008,niezwykle-konstrukcje-cz-6-metro-2-tajny-system-komunikacji-pod-moskwa

http://www.transazja.pl/pl65/tekst238/metro_w_moskwie_historia_informacje_praktyczne_schemat_sieci

http://jarzyny.blogspot.com/2017/02/podroz-do-moskwy-czesc-iii-metro-kreml.html

Pewnie to czytałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwracam honor - szczerze: pierwszy raz widzę okrągłą obudowę z cegły...

 

Ta ostatnia fotka z facetem w kasku to "fake"... tam jest na 100% obudowa betonowa a z cegły jest tylko warstwa wykończeniowa żeby "było ładnie"

 

Co do metra głębinowego to raczej małe szanse na zalewanie bo takie obiekty są dobrze izolowane i odwadniane.

(nie mam tu na myśli np. metra warszawskiego, które jest obiektem "płytkim" - dlatego czasem je zalewa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oderwaniu od klejenia liści w "Uciekinierach" postanowiłem ruszyć z pracami w "Czyścicielach"

 

W związku z małą zmianą koncepcji niższego poziomu musiałem odciąć poprzednią podstawę i teraz zejście na niższy poziom będzie prowadził do środka wielgachnej bombki na niższy poziom zrobiony z talerzyka który będzie odpowiednio przycięty.

Dno tej komory będzie zalane wodą której nadmiar będzie wylewał się z boku kuli i tworzył nogi podstawy.

Reszty i szczegółów nie będę na razie zdradzał, zobaczycie w trakcie posuwania się prac.

 

yJaNKVP.jpg

7yjGvYx.jpg

42fq2ZH.jpg

etXEQKP.jpg

26qy71Z.jpg

RIwxRfa.jpg

 

No to tak mniej więcej to będzie wyglądało, najpierw dorobię jeszcze kilka stopni a potem zobaczymy.

A uprzedzając pytania co to za komora i czemu ma służyć ?

To tego nawet Stalin i Putin nie wiedzą. To są kanały pod Placem Czerwonym i Kremlem w Metrze D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.