Skocz do zawartości

Academy F14A Tomcat 1:72


Kwiat126p

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ahaa To przepraszam. No to skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? A tak poza tym uwierzcie że mam dużo pokory co do modelarstwa i mam zdolności w innej dziedzinie, w ktorej juz nie mam tyle dystansu, więc skoro wybuchła z tego kłótnia to już na prawdę musialem stwierdzić że ktoś tu mocno przesadził. Każdy ma prawo mowic co mu sie podoba a co nie ale udowadnianie że widzisz na zdjęciu konia a nie mrówkę jest denerwujące. Ale skoro te modele są do kosza i trzeba robić minimum takie jak WY robicie to utwierdza mnie w przekonaniu że dobrze że się wstrzymałem z produkcją. Chociaż taki tego plus bo miałem wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest przecudnej urody i nie prawdą jest ze na pierwszym zdjęciu sonda na osłonie radaru nie licuje z tą własnie osłoną radaru i wygląda jak przylepiony farfocel! Nie prawdą jest tez że granica między czarnym a szarym w okolicach kabiny jest poszarpana. Jest równiutka jak od żyletki (czeskiej chyba )

Model jest cudowny a wy się nie znacie!

Na tym kończę bo wrażenia estetyczne to jedno a trzeźwa ocena modelu przez autora to drugie. Natłok jakości dech zapiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się kurde dorwaliście, jak szkolne cwaniaczki do klasowego popychadła, no szczyt odwagi.

 

Widać, że malowany pędzlem? Widać. Widać, że nie mistrzostwo świata? Widać. Co jeszcze chcecie udowodnić? Ego podbudowane? Szczyt odwagi

 

Kwiat126p - pokory trochę. Na ulicy jak ktoś krzywo spojrzy to skaczesz do gardła od razu?

 

Luzu trochę nie zaszkodzi. Wszystkim.

 

original.gif

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"na pierwszym zdjęciu sonda na osłonie radaru nie licuje z tą własnie osłoną radaru i wygląda jak przylepiony farfocel!" Łot? Toć normalnie przyklejone jest, nie da się tego spier** człowieku Skoro w środku jest otwór na tą sondę i tak jest spasowana że nie da się tego źle przykleić. "Nie prawdą jest tez że granica między czarnym a szarym w okolicach kabiny jest poszarpana." Jest trochę poszarpana przy takim zbliżeniu, widzę ale na tyle "trochę" że mogłem to spokojnie zaakceptować i zostawić wiec tak jak mowie - mamy inną skalę tego co dopuszczamy a co nie.

 

 

"Się kurde dorwaliście, jak szkolne cwaniaczki do klasowego popychadła, no szczyt odwagi." Rozumiem że ja jestem tym szkolnym popychadłem? Chce żebyś potwierdził zanim cię zbluzgam. Bo to osobiste wycieczki już.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To metafora, odnoście całej sytuacji. Wyglądają te dwie poprzednie strony kuriozalnie i dyskusją tego nazwać nie można. Jak juz chcesz coś brać do siebie to to:

Luzu trochę nie zaszkodzi. Wszystkim.

Nerwowyś strasznie, człowieku. To tylko hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że metafora tylko że nadajesz mi w niej role "popychadła szkolnego". Można użyć metafory z dziwką albo z idiotą i to też może być odebrane jako "obraza majestatu" - uwierz. To tak w ramach doprecyzowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Chce żebyś potwierdził zanim cię zbluzgam.

 

6. Użytkownik zobowiązany jest do przestrzegania powszechnych zasad kultury wypowiedzi i słowa. Niedopuszczalne jest stosowanie tonu oraz słownictwa poniżającego lub wyszydzającego innych Użytkowników, a także prowadzenie dyskusji w sposób celowy urażający drugą ze stron. Dotyczy to wypowiedzi na forum oraz wiadomość prywatnych.

 

To dotyczy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolego. ... faktycznie masz zacieki na modelu. Widać wyraźnie po powiększeniu zdjęcia. A pędzlem da się bez zaciekow

 

Tapniete z widelca

zaznacz mi czerwonym te zacieki i wyślij jak możesz. Pomożesz ślepemu kalece.

W okolicach krawędzi natarcia lewego skrzydła masz nierówno farbę. Linie, które powinny być ostre i równe (czarna przy kokpicie, szare z tyłu itp ) są postrzepione i nierówne. Nie widzisz tego?

 

 

 

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jakieś rzeczowe uwagi. Chryste ile się tu trzeba nagardłować żeby takowe uzyskać. Tak widzę i ciężko mi było zrobić proste nawet maskując taśmą, coś się wlało pod nią i potem można sie babrać w nieskończoność poprawiając je wiec juz tak zostawiłem bo nie doszedlbym do idealnie prostej tym pędzlem. Staram się też mało taśmy używać(odrywa farbę bez podkładu) bo nie stosuje podkładu bo trzeba by go naniesć aero by uniknac kolejnej jakże "grubej" warstwy pędzlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wojtku wiem Ale 60 zł za puszkę. Chyba że polecasz jakieś sprawdzone tańsze zamienniki z Obi?

Ok, ale puszka starczy na parę modeli,także koszty nie są duże

 

I jeszcze jedno.Dobra chemia kosztuje ale łatwiej uzyskać dobry ełekt.

Malując Pactrami z pędzla cudów się nie spodziewaj.

Tak to niestety wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam przed chwilą z ciekawości na zlomie na którym testuję sobie różne rzeczy.

 

Sorry za jakość zdjecia - przy takim powiekszeniu telefon kuca.

f967f9f752ee12252ded1729d8537c49.jpg

Z prawej krawędź zrobiona od taśmy, z lewej z ręki pędzlem ofc. Ta z ręki jest bardziej zblurowana.

 

Nic się nie oderwało. Może kleisz na mokrą farbę?

 

Tapniete z widelca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to wina podkładu, który zmienia strukturę powierzchni i dzieki niemu farba mocno przylega tak że taśma jej nie zrywa. Nie nie kleję na mokrą farbę

 

tu mam jeszcze ciekawy przykład podobnego modelu do mojego też robionego pędzlem:

http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=75643

 

model fajny jak słusznie zauważyli komentujący ale jakże "grubo nawalone farby, krzywo malowany czarny przy kabinie i pociskach oraz czerwone paski na bombach, bla bla" Straszne rzeczy :o No i ten okropny bród na górze przy kabinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten model wygląda lepiej jako całość, jest zrobiony bardziej starannie w detalach, nie wygląda na oblepiony farbą i jest to pierwszy model tego modelarza. Kształt rozmowy w tamtym wątku jest też wypadkową zachowania autora modelu i jego stosunku do innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem aerografu ze starym membranowym kompresorem Revella w kawalerce, mieszkając z żoną i dwoma kotami w bloku gdzie suszyłem prani i o zgrozo używałem śmierdzących emalii. Biorąc pod uwagę obecną bezwonną chemię akrylową, oraz kompresory które w zasadzie mruczą a nie buczą, strasz sie dostosowywać fakty do tezy. Zresztą, zrzucanie winy na to że model tak wygląda bo jest malowany pędzlem, jest kolejną wymówką. Model można ładnie pomalowac pędzlem, tylko

1. trzeba się przyłożyć

2. mieć dobrej jakości pędzel

3. uzyć dobrych akryli

 

Unikniesz dzięki temu grudek z farby na powierzchni, nie rónej powierzchni farby i zacieków, o ktorych koledzy wczesniej wspominali.

 

Co do rurki pitota, tak można było ja lepiej przykleić, wystarczyło obie części doszlifować i dopasować do siebie przed przyklejeniem.

 

Dodatkowo brudzenie modele jest kompletnie nie przemyślane, przez co model wygląda niechlujnie. Musisz miec świadomość że w modelu brudzą się różne strefy, i te różne strefy brudzą się inaczej.

 

Zaopatrz się w pudry Tamiya, zaopatrz się w farby olejne dla plastyków. Wszystkiego nie bedziesz wstanie zrobić tylko jednym specyfikiem. A jak co robić, przejrzyj dział "Jak to zrobić i pokazać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.