Teraz jest Pn lis 20 2017, 23:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

REGULAMIN FORUM

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: IJN Battleship Nagato 1941 1/350
PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 15:31 

Witam wszystkich modelarzy po długiej przerwie. Bardzo się wahałem, czy znów mam sie narażać pewnym osobom z tytuły banalnych (?) pytań, ale przeważyły inne względy więc jestem.
Założenia budowy
1. Model budowany prosto z pudełka z powodów dla wiekszości chyba jasnych.
2. W związku z tym, iż mam do ukończenia Bismarcka 1/200 (całość relingów i olinowania), nie zakładam jakiegoś bliżej okreslonego terminu ukończenia Nagato. Ma on być do czasu ukończenia Bi ,wykonywany w ramach przerw jako odskocznia
3. Ma to być pierwszy model malowany po raz pierwszy aero
Pudełko jak pudełko
Obrazek
Obrazek
a w nim ponad 30 ramek z częściami. Detali jest masa i sa tak małe, jakby to była nie ta skala
Jednak spasowanie części jest poprostu kapitalne!. Żadnej szczelinki, nic nie jest za długie czy za szeroki, naprawdę miodzio!To co poniżej złożone na sucho bez żadnej taśmy patafixu czy kropli kleju. Podobnie jest z fajką. Złożyłem niemal komplet i nie ma gdzie wcisnąć szpilki
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wdzięczny będę za wszelkie słowa rzetelnej krytyki i oceny, nie mówiąc juz o każdej podpowiedzi, sugestii i pomocy
Nie bardzo wiem, jak mogę zrobic powiekszona fotke swym aparatem bardzo maleńkiej części, ale tu widzę pierwszą zagwozdkę...Chodzi o artylerię plot montowana na platformie przy kominie. Jest cholernie mała tak jak i jej podstawa. O ile podstawa może być zamontowana tylko w jednej pozycji(otworek montażowy w platformie) to sama artyleria ...nie bardzo wiem. szukałem w necie fotek tego detalu, ale sątak małe i nieczytelne, że to o czym mówię z nich zupełnie nie wynika. Może ktoś posiada wyraźne zdjęcia w jakiej pozycji te działka sa montowane na podstawie? Będę wdzieczny za pomoc...

Tytuł: Re: IJN Battleship Nagato 1941 !/350
PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 15:40 

Elementy wyglądają bardzo zacnie. To tylko na początku wydaje się takie małe, głowa i oczy się przyzwyczajają także spoko. Wiem, bo też tak miałem, ale po dwóch tygodniach dłubania jest oki. Zasiadam i patrzę. Powodzenia!

:super:

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 15:57 

Do założeń budowy przez przeoczenie nie dopisałem pkt. 4, który brzmi: 4. W związku z tym, że w pierwszym boju z łosiem poległem, nie zakładam bym miał tan model washować, ale nie mówię NIE...
Dorotka, robiłem juz 1/350 i masa rzeczy tutaj jest naprawde w skali mikro, a ze oczy przywykna, to napewno.
P.S. Ale rozpychac sie nie musisz, tu miejsca nie zabraknie, bo zbyt wielu kibiców nie oczekuje, choć wstęp wolny :D

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 17:43 

Jezusie Nazareński Królu Żydowski.........

Ten podział blach wydaje sie mnie co najmniej dziwny, blacman weź sie wypowiedz, bo w sumie nie spodziewałbym sie po Hawie takiej wtopy, gdyby nie było na to jakiegoś papieru??

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 19:10 

Mam nadzieję, że jakiegos potwornego babola taki producent jak Haswgawa popełnic nie mógł. Gdyby jednak, to i tak mi nie pozostaje nic innego jak to ciagnąć, najwyzej ochota będzie marniutka...

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 21:00 

Trzeba uważać, bo Szydercza Gała jest ostatnio strasznie przewrażliwiony w temacie kadłuba ;) Żaden ze mnie specjalista ale Gekken (Vol. 15) pokazuje, że podział taki prawdą być może, choć jak to w modelach nieco "przeciągnięty" został :D

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 21:14 

Przewaznie bylo na zakladke ale moge sie mylic

Warsztat: Tygrys 1 1:35 RMF 141 50% DKM Bismarck 1:350 Tamiya 30% Tamiya Spitfire Mk.I 1/48 P9386 QV-K 19 Sqn. 85%
Galeria: Challenger 1 mk.3

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 21:23 

Ło! Strzałki nie moje :piwo:

Obrazek

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 22:02 

No na tej fotce to nic nie widać :haha:
A wracając do tematu kadłuba, on jest najważniejszy, cała reszta jakieśtam działka wieże i inne pierdoły, to tylko dodatek, one mogą poprawić odbiór całości, ale nie stanowią jej najważniejszego elementu. Choć byś nie wiem jak wypałował wszystko inne, z dziadowskim kadłubem wszystko to o dupę potłuc. No ale co ja się tam znam na budowaniu modeli pływadeł nie :haha:
Jakbyś mógł Czesiek, weź cyknij fotki tego poszycia na całej długości od dziobu do rufy, od spodu może też zarzuć jedno czy 2 zdjęcia.

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 22:16 

Szydercza Gała napisał(a):
No na tej fotce to nic nie widać :haha:
A wracając do tematu kadłuba, on jest najważniejszy, cała reszta jakieśtam działka wieże i inne pierdoły, to tylko dodatek, one mogą poprawić odbiór całości, ale nie stanowią jej najważniejszego elementu. Choć byś nie wiem jak wypałował wszystko inne, z dziadowskim kadłubem wszystko to o dupę potłuc. No ale co ja się tam znam na budowaniu modeli pływadeł nie :haha:
Jakbyś mógł Czesiek, weź cyknij fotki tego poszycia na całej długości od dziobu do rufy, od spodu może też zarzuć jedno czy 2 zdjęcia.

Fajnie, że w kwestii kadłuba tak uważasz. Tylko, że akurat z tym poglądem nikt nie dyskutuje, ani nikt go nie podważa. Obawiam się ponadto, że to działa w dwie strony, czyli jakbyś tego kadłuba nie "wypałował" z "dziadowską" górą, to model jest też "o dupę potłuc". Co do fotki "Nagato" pochodzi z Gekkena, lepszej nie znalazłem. Jak napisałem nie czuję się w tej kwestii ekspertem, staram się tylko pomóc, na tyle na ile umiem.

:cool:

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 22:28 

Dobra, nie bedę Ci już wmawiał że czarne jest czarne a białe jest białe, nie chcesz korzystać z cudzych doświadczeń, zdobywaj swoje, w końcu w wyważaniu otwartych drzwi też jest sporo zabawy :haha:
Czesławie wONtek w Twoje ręce, a tOM mądrą i uczoną dyskusję, proponuje do kibla :haha:

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 22:35 

Podziały blaszane na kadłubie wydają się być słabo logiczne. Toż to nawet klocki lego składa się na zakładkę, co by wszystko sztywność miało i się nie rozpadło.
Tu mamy kadłub bliźniaka Mutsu i takiej symetrii nie widać.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zastrzegam jednak ze expertem nie jestem jeno internety czytam :)

Obrazek
Obrazek

Klasa 3 - Pojazdy cywilne
ObrazekBMW 327

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 22:48 

Pogrzebałem trochę, temat kadłuba w tym modelu jest znany. Generalnie skopany. Poczytaj tu:

http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/7/t/100300.aspx#984471

i tu:

http://cs.finescale.com/fsm/modeling_subjects/f/7/t/124921.aspx

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 22:59 

No i silnik w piczy :haha: Nie do końca zgadzam sie z tym co tam piszą, obczaiłem sobie inboxa i na dziobie układ linii odpowiada mniej więcej temu co powinien. Sęk w tym że pierwotnego kadłuba to na tym modelu prawie nie ma, bo go japońce oblepili bąblami przeciwtorpedowymi dość szczelnie. To właśnie na ich powierzchni ten układ płyt jest bezsensowny. Nawet spawane płyty przesuwa sie względem siebie.... Jedno jest pewne, coś im tam nie wyszło :haha:

FOREST, DO ROBOTY!!!

PostNapisane: Pt wrz 22 2017, 23:06 

Na to wychodzi niestety, że do bani... Z tego co widzę po warsztatach ludzie albo to szpachlują, albo zostawiają jak jest...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

REGULAMIN FORUM