Skocz do zawartości

Eduard F6F-5N Nightfighter


Radek Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Tak jak obiecałem Jawkersowi założyłem swój pierwszy warsztat,zapraszam do obserwowania!

Jako bohatera tego warsztatu wybrałem F6F-5N Nightfighter firmy Eduard.Wybrałem ten model ze względu na: niską cene i staranne wykonanie.

 

Oto pare zdjęć:

 

pdi4meX.jpg

 

Zawartość:

DEsMhPF.jpg

 

Instrukcja wydaje się czytelna i przejrzysta

 

42rhXrn.jpg?1

 

Szkiełka też mnie nie zawiodły:

Q9Z71rF.jpg

 

Plastiki prezentują się fajnie lecz mogły być troszke lepsze

jYmr1Jf.jpg

 

Następna część,zdjęcia będą prawdopodobnie w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko, jak w ten sposób będziesz pokazywał to co sklejasz to szybko ludzie się znudzą.

 

Zmień tło n jednokolorowe, bo oczopląsu można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część.I.Podkładowanie kokpitu.

 

Czołem, w tej części warsztatu zapodkładujemy sobie kokpit, zapraszam do obserwowania!

 

Pare zdjęć:

 

Tutaj zapodkładowałem niektóre części które nie miały być malowane żeby pyłki farby na nich nie osiadły

mRgGvjW.jpg

 

 

Tu części po podkładowaniu

IBeBm4Q.jpg

 

Tutaj z bliska

si5fkVd.jpg

 

O tym wam pisałem wyżej pyłki farby odiadły na zamaskowanym plastiku

20dwT5C.jpg?1

 

EnXVZjK.jpg

 

Następna część warsztatu będzie pewnie za kilka dni z powodu problemów z aero

Pozdrawiam, Radek !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellcat to dla mnie tylko niezgrabna konkurencja dla boskiego Corsaira, ale to też bardzo dobry wybór na pierwszy warsztat

 

Nie szkoda Ci trochę taśmy malarskiej i czasu na takie patenty na podkładowanie? Gdybyś wszystkie potrzebne części już wyciął z ramki, poskładał do prostych brył i wtedy psiknął podkładem to by Ci było łatwiej i szybciej. Teraz jeszcze sporą część podkładu zetrzesz przy wycinaniu i obrabianiu części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warsztat godny miszcza! W dupę o co chodzi z tym podkładowaniem, nie wycinaniem, (??)

 

To jakiś nowy tred w modelarstwie? Pomalować model nie składając i wycinając części z ramek ??

 

Fejsbuka nie mam to nie wiem co tam w świecie piszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w taki sposób zakładałem wiele kokpitów i po wycięciu lekko poprawiłem pędzlem.Jak do tej pory wszystko było ok.Poczekajcię jeszcze kilka dni zobaczycię jak będzie prezentował się kokpit ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jeszcze mogę zrozumieć psikanie podkładem części w ramkach bo wiele części łatwiej tak pomalować, ale skoro tak robisz to po co zabezpieczasz inne części? Czemu nie machniesz od razu wszystkiego podkładem? Z drugiej strony teraz widzę, że nie zabezpieczasz wszystkich niemalowanych części. I już nic nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek.

Rób jak chcesz i jak ci wygodnie.

Wszystko będzie ok o ile nie zaczniesz zadawać pytań typu "jak to zrobić?" a po otrzymaniu rad i podpowiedzi robić według swojego pomysłu. Nie ma problemu jak pomysł jest dobry. Gorzej gdy pomysł jest głupi a koledzy klepali w klawiaturę "po próżnicy" - to irytuje i przeważnie jest nieprzyjemnie.

Kolejna sprawa, jak już zrobisz i ktoś ci wymieni listę błędów to nie wmawiaj mu że ich tam nie ma. To tez irytuje... bardziej twórce niż odbiorców:) (przypadek gościa nickiem o ile pamiętam "kwiat126p")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek.

Rób jak chcesz i jak ci wygodnie.

Wszystko będzie ok o ile nie zaczniesz zadawać pytań typu "jak to zrobić?" a po otrzymaniu rad i podpowiedzi robić według swojego pomysłu. Nie ma problemu jak pomysł jest dobry. Gorzej gdy pomysł jest głupi a koledzy klepali w klawiaturę "po próżnicy" - to irytuje i przeważnie jest nieprzyjemnie.

Kolejna sprawa, jak już zrobisz i ktoś ci wymieni listę błędów to nie wmawiaj mu że ich tam nie ma. To tez irytuje... bardziej twórce niż odbiorców:) (przypadek gościa nickiem o ile pamiętam "kwiat126p")

 

Dzięki to motywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.