Skocz do zawartości

M3 Lee 1:35 Takom + RB


skikut

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam pytanie czy gąsienice T51 będą pasować do lee?

Generalnie - tak, ale...

Jeśli robisz model "redukcyjny" w ścisłym oparciu o posiadane zdjęcie, to M3 mógł jeździć na kilku rodzajach gąsienic - w tym oczywiście i na T51. Kilka postów wyżej jest muzealne zdjęcie M3 - tam ma gąsienice T49.

Pytanie więc - w jakim malowaniu i czy wg jakiegoś zdjęcia robisz swój model ?

Drugie pytanie - czy chcesz sobie utrudnić (i przy okazji zwiększyć budżet na zakup innych gąsienic) czy ułatwić budowę modelu (wykorzystując ile się da z zestawu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że nie chcesz używać zestawowych gąsienic ?

I nadal pozostaje pytanie co do malowania...

Zdecydowałeś już jaki ma być ?

 

Bo to może rozwiązać problem typu gąsienic.

 

Procedura jest taka :

 

1. ustalamy jaki ma być typ gąsienic - na podstawie zdjęcia oryginału, przeczucia lub widzimisię,

2. sprawdzamy jakie są dostępne na rynku (ogniwka łatwoskładalne, ogniwka trudnoskładalne, taśmy etc.)

3. dokonujemy wyboru a w konsekwencji zakupu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

martinello dzięki ale dość dobrze wiem jak to wygląda:) bo do większości modeli w szafie mam węgierki niestety T51 z ów firmy sa... tak czy siak znalazłem na necie z Bronco i gdybam bo jeszcze się bije czy nie powalczyć z zestawowymi oraz tym jaki typ wybrać czy T51 cz T49.

Malowanie tu ciągle siębiję jeśli chodzi o ruska a 2nd batalion z odwróconymi gwiazdami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie interesujące, ale tej anteny to chyba nie zostawisz?

 

Zostawię tylko ją wyprostuję i skrócę - to drut

 

Fajny.

Mam nadzieję, że dokładnie opiszesz następne kroki w malowaniu i brudzeniu...

 

Postaram się, ale nie obiecuje bo maluję i kleję w przerwach od dziecka

 

W malowaniu coś się dzieje. Jest warte zainteresowania. Zobaczymy jak będzie dalej, czy nie zniknie przy całej reszcie i czy nie okaże się zbyt jednolite.

 

No trochę je wczoraj poprawiłem bo mi się nie podobały mi się płyty silnikowe, plus pocieniowałem pewne rzeczy bardziej, foty wrzucę jak wrócę z pracy...

 

Jest gitara

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bardziej rozjaśnił. Zmyje Ci się to po późniejszych zabiegach.

 

Tak patrzyłem ma model z rana i obawiam się, ze możesz mieć rację zwłaszcza płyta górna i wieża mi sie wydają za ciemne i za jednolite.

Napewno to trza zmienić, zastanawiam się tylko czy nie pobawić się i nie dodać przy tym techniki z samolotów dotyczącej salt weteringu czy jak tam zwał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieg przewidziany na 30 min zajął mi 2h... a i tak przy włazie na górnej płycie będę chciał go poprawić ehh nie ma końca poprawkom

 

najpierw woda i sól

37889601576_fae2cdfffa_b.jpg

 

Potem pryskanie mocno rozcieńczonym ciemnym zielonym, następnie zmycie soli ponowne poryciemodelu psikanie groszokowym i tak dalej aż do uzyskania zadowolenia

37889600266_768af5b214_b.jpg

37233247834_2413e33abc_b.jpg

37233246604_15bb20f33e_b.jpg

37911920372_6811ea6017_b.jpg

37911919772_2d86c617dd_b.jpg

37911918812_85425a9862_b.jpg

37911918092_2a4ee74cdd_b.jpg

37233240364_024aef266b_b.jpg

37233239694_96a340f298_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco.

Sypałeś sól przed każdym malowaniem ?

Ile tych kolorów dałeś i jakich ?

 

Po malowaniu ala modulacja widocznym wcześniej posypałem sól i naniosłem mocno rozcieńczony CM03 OD SHADOW. Po 15 min kąpiel modelu suszenie i naniesienie soli a następnie pryśniecie CM01 OD HIGHLIGHT 1 i tak do uzyskania zadowalającego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt ciekawy, ale za dużo zabawy z tą solą. Podobny efekt uzyskasz malując techniką popularną u lotników, czyli tzw. meandrami. Pod kątem prostym do płaskich powierzchni malujesz plamkami każdym kolorem który używasz do modulacji. Efekt możesz zobaczyć na moim SU-100 który się nie doczekał galerii.

 

Możesz podesłać link bo nie mogę odnaleźć tego wątku a chętnie zobaczę jak co to za technika i jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=57779

 

Warsztat słaby, bo większość malowania była wykonana w ciągu jednego weekendu. Ale na jednym zdjęciu ładnie widać efekt. Generalnie malujesz plamkami, rozjaśniasz używając każdego koloru jaki idzie na płaszczyzny pionowe, tylko że inaczej nakładasz.

 

Już widzę o co chodzi, jednak takie drobne plamki jak u mnie nie są osiągalne Twoja metodą... Czyli pozostaje woda, sól, suszarka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.