Skocz do zawartości

"Kongo" 1944 / 1:350 / Fujimi + Pontos


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 368
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Choć chciałoby się oglądać Twoją relację w szybszym tempie to szczerze doceniam to z jaką troską podchodzisz do detali, a to po prostu wymaga czasu. Piękna i czysta robota - nic tylko brać przykład!

 

Poza tym sposób w jaki prezentujesz wyniki swojej pracy jest osobnym tematem za który warto po prostu podziękować...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć chciałoby się oglądać Twoją relację w szybszym tempie to szczerze doceniam to z jaką troską podchodzisz do detali, a to po prostu wymaga czasu. Piękna i czysta robota - nic tylko brać przykład!

 

Poza tym sposób w jaki prezentujesz wyniki swojej pracy jest osobnym tematem za który warto po prostu podziękować...

 

 

Dzięki! Wiesz jak motywować

 

"Zapodkładowałem" kadłub i pokłady złoma...

 

4qqj2AG.jpg

 

injU0pm.jpg

 

avmBlJV.jpg

 

DvxinHa.jpg

 

27BHI2g.jpg

 

z0pqtr8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałbym już teraz przyklejać pokład? Nie mogę tego zrobić po pomalowaniu kadłuba i tego co z niego wystaje?

to po co maskujesz...?

 

Maskuje po to, żeby mieć czystą (plastikową) powierzchnie do przyklejenia drewnianego kadłuba i móc w miarę spokojnie popracować farbami nad tym, co z niego wystaje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałbym już teraz przyklejać pokład? Nie mogę tego zrobić po pomalowaniu kadłuba i tego co z niego wystaje?

to po co maskujesz...?

 

Maskuje po to, żeby mieć czystą (plastikową) powierzchnie do przyklejenia drewnianego kadłuba i móc w miarę spokojnie popracować farbami nad tym, co z niego wystaje.

 

 

kto bogatemu zabroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kto bogatemu zabroni...

 

Dużo pracy psu w d... ale jak mówi blacman, jeśli taki masz kaprys to czemu nie

 

Koledzy... Chyba trochę przeszacowujecie czas potrzebny na wykonanie, jak i koszty. Co do kaprysów natomiast, to sądzę, że już samo hobby, w jakiejkolwiek formie by ono nie występowało, może być uznane przez wielu ludzi za kaprys właśnie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wy co, kleicie pokład drewniany na farbę? Tak pytam bo jeszcze do tego etapu nie doszedłem a też myślałem o maskowaniu.

 

Ja generalnie kleję na plastik, który wcześniej matowię papierem odrobinę, ale nie przejmuję się jeśli są jakieś pokrycia z kadłuba. Do tej pory nie miałem żadnych problemów z tym.

 

Gdzieś na zagramanicznych forach czytałem, że niektórzy nawet specjalnie kładą matowy podkład na pokładzie, by klej lepiej trzymał, ale nie sprawdzałem tego.

 

Myślę, że w tym kontekście ważniejsze jest, jak będziesz kleił pokład drewniany. Ja kleiłem gęstym CA i trzyma się pięknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano pomyśli się, to nie wcześniej jak w Nelsonie albo Cesarewiczu, wiec mam czas uczyć sie na waszych błędach

 

A to Padalec przebrzydły Jakby jednak nie było, nie wydaje mi się, żeby warstwa farby, czy podkładu wzmacniała łączenie. Szczególnie w miejscach. gdzie coś z tego kadłuba wystaje i trzeba mocno docisnąć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wystaje, a nie masz otworu przewidzianego na to w pokładzie drewnianym to najprawdopodobniej jest do usunięcia. Te pokłady idą zawsze na płask.

 

Nie o to mi chodziło. Miałem na myśli elementy wystające (plastikowe), na które przewidziano miejsce w kadłubie drewnianym, ale które wymagają jego silnego dociśnięcia (lub dodatkowo kleju) aby dobrze przylegały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.