Skocz do zawartości

Kfz.61 / IBG / 1:35 / wrak /


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Podmalówka wnętrza nr 2.

Używając 'oryginalnego' dachu jako kopyta wytłoczyłem w blaszce nowy daszek.

Wystarczyło teraz przykleić blaszkę do plastikowego fragmentu dachu, który wykonałem wcześniej aby stabilizował przednią szybę i tylną ścianę szoferki. Samochodzik gotowy do pędzlowania...

 

8a1075794e78dcf0.jpg

 

e7f2924e67250070.jpg

 

02371535b6d9c5b9.jpg

 

db575cbb43ab412a.jpg

 

0d43128b64ed6191.jpg

 

3b0d1038eee523e6.jpg

 

7111a6206d593372.jpg

 

120a4a81668d16e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że w oryginale deski na dachu były a nie tłoczenia... dach raczej płaski a na do listwy to przewożenia i łażenia po nich...

Te tłoczenia w plastikowym i blaszanym daszku imitują deski. Plastikowy dach nie jest tak łatwo zdeformować, poza tym podczas „łamania” plastik kurczy się i zabrakło by go do połączenia z obu bokami budy. Musiałem więc wytłoczyć daszek w blaszce powiększając go około 5mm na każdym boku. Potem, po uformowaniu zapas ten mogłem odciąć.

Można było wykonać dach z blaszki i nakleić na nim papierowe paski imitujące deski, byłby bardziej przekonywujący w swym wyglądzie, ale mądry to jestem dopiero teraz.

 

Pierwsza „gruba” warstwa koloru nie na tyle jednak, by nie było widać smug po pociągnięciu pędzla.

Popielaty kolor, różnicowany odcieniami piaskowego i białego.

 

2efd124c0a8f3759.jpg

 

77e09255183d0278.jpg

 

0d24cde199c19ae6.jpg

 

6fb7575ba8b2c498.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imponujący cały projekt. Przyznam, że nie odważyłbym się na wykonanie podłoża z plasteliny, bo to chyba właśnie plastelina. Druga rzecz, intryguje mnie formowanie dachu z blaszki z puszki. Jak to się zachowuje? Myślę o aluminium. Puszka jest dość sprężysta. Fragment wykorzystany do przetłoczeń jest chyba przegrzany to wystarczy żeby zmienić jego plastyczność? Bo formowanie jak rozumiem jest na zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..kusi mnie taki humvee, ale kompletnie nie wiem, jak podejść do sprawy...

To będziesz miał poradnik..bo mam w planach zrobić kolejnego

 

ae4a508a54563da4.jpgfoto.internet

 

]PS. To jest naprawdę malowane pędzlami...????

Pędzlami. Gdzieś na forum PWM jest dokładny 'sbs' malowania pędzlem zatopionego kadłuba LW- Schlepper’a. Tekst pozostał, ale fotki z relacji zdaje się poszły w kosmos. Jak będę miał chwilę czasu zrobię warsztat z malowania, z nowym modelem.

Do takiego czegoś to już trza być artystą. Skill przeciętnego modelarz (patrz Ja) to za mało na taki efekt.

Jakim artystą?..rzeba po prostu dużo malować.

Imponujący cały projekt. Przyznam, że nie odważyłbym się na wykonanie podłoża z plasteliny, bo to chyba właśnie plastelina. Druga rzecz, intryguje mnie formowanie dachu z blaszki z puszki. Jak to się zachowuje? Myślę o aluminium. Puszka jest dość sprężysta. Fragment wykorzystany do przetłoczeń jest chyba przegrzany to wystarczy żeby zmienić jego plastyczność? Bo formowanie jak rozumiem jest na zimno.

Podłoże wykonane jest z modeliny. Po usadowieniu modelu i uformowaniu krajobrazu polewam taką podstawkę wrzącą wodą, która utwardza modelinę. Pomimo twardości łatwo jest dokonywać korekt w tworzeniu krajobrazu. Raz utwardzona nie wróci do konsystencji plasteliny. Można stosować glinkę samoutwardzalną, ale ta twardnieje na kamień i potem jest dość trudno obrabialna.

Blaszka: cały fragment został podgrzany palnikiem i szybko zanurzony w zimnej wodzie, rozhartowanie. Po tym zabiegu blacha staje się miękka jak brystol i można robić z nią cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.