Skocz do zawartości

KTO Rosomak - wersja europejska - wideorelacja


Duży Modelarz

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, Iskra jest świetna. Zwyczajnie Święty Mikołaj mnie w tym roku przysypał modelami ;)

 

Fajnie, że robisz tego typu wideorelacje, ale w tym przypadku proponuję bardziej zagłębić się w temat jeśli zaczynasz wchodzić w szczegóły, albo te szczegóły zupełnie pominąć... Dało się też usłyszeć wiele "pomieszań" językowych...

Wideo dużo lepsze od dźwięku moim zdaniem...

Mam nadzieję, że się nie obrazisz za konstruktywne uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za konstruktywne nie obrażę się nigdy

Zauważyłem, że z "pomieszaniami językowymi" mają problemy jedynie Polacy ;) Staram się jak umiem najlepiej ale nie jestem native speakerem i raczej nigdy nie będę.

Tak z ciekawości, jakie szczegóły tam pomyliłem? Bo właśnie tak jak napisałeś, raczej starałem się po prostu pokazać model bez jakiegoś rozbudowanego komentarza.

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny "szoł"

A kiedy przejdziesz do konkretów, czyli zaczniesz sklejać ?

Sam rozpoczynam właśnie tą wersję, no bo "żółty" czuje się osamotniony, na "kalki" nie mogę się doczekać :-) więc ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za konstruktywne nie obrażę się nigdy

Zauważyłem, że z "pomieszaniami językowymi" mają problemy jedynie Polacy ;) Staram się jak umiem najlepiej ale nie jestem native speakerem i raczej nigdy nie będę.

Tak z ciekawości, jakie szczegóły tam pomyliłem? Bo właśnie tak jak napisałeś, raczej starałem się po prostu pokazać model bez jakiegoś rozbudowanego komentarza.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Dzięki, że piszesz na luzie, bo nie wszyscy na forum mają dystans do siebie i swojej pracy...

Tak na szybko rzeczy, które najbardziej utkwiły mi w pamięci...

0:21 Armored Personal Carrier - Rosomak (albo APC Wolverine, albo KTO Rosomak),

1:00 Jest ich sporo (można je policzyć i podać liczbę),

...podczas prezentacji niektórych ramek mówisz jakie elementy konstrukcyjne się na nich znajdują, przy innych cisza... (albo omów wszystkie, albo tylko prezentacja)...

...co do wnętrza to jest dość szczegółowe, ale też mocno uproszczone...

...jest też silnik... (raczej: zestaw zawiera elementy silnika)

8:47 Istnieją też wersje pustynne tego modelu (nie wersje modelu, tylko wersje Rosomaka; ...i nie pustynne, tylko M1M z siatkami i pancerzem HSW, zwana też "afgańską", oraz M1 z pancerzem krajowym i obrotnicą OSS-M, używaną przez kontyngent PKW Czad - to chyba największa nieścisłość)

...model to nie wersja europejska, tylko "krajowa" - poza Polską nikt jeszcze nie używa Rosomaków...

10:44 - nie omówiłeś schematów malowania - pierwszy to PKW Czad, drugiego nie rozpoznaję, trzeci to malowanie krajowe...

No i 2:43 - wyjmujesz dodatkową ramkę z elementami obrotnicy OSS-M czyli zestaw daje też możliwość budowy tej wersji, która dostępna jest w oddzielnym dedykowanym zestawie..!

Kluczowe info, o którym nikt nie wspominał!!!

...tyle na szybko..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w przyszłości postaram się unikać zbyt ogólnych stwierdzeń i skrótów myślowych.

Niestety nie mam żadnych znajomych w wojsku ani sam nie miałem do czynienia z prawdziwymi Rosomakami, więc mogłem pokazać tylko model - zawartość pudełka, bez wnikania jak to wszystko się ma do prawdziwego pojazdu.

Co do tej obrotnicy, to nawet nie wiedziałem, że ta ramka jest tak ważna, nie znam poprzednich wydań tego modelu. Wyszedłem z założenia, że po prostu pokażę co jest w zestawie i ludzie bardziej zorientowani sami się dopatrzą rzeczy, które mogły mi umknąć - i jak widać miałem rację ;).

Dodatkowo na swoje usprawiedliwienie mam fakt, że film obejrzą w miażdżącej większości ludzie, którzy do tej pory nie słyszeli o takim pojeździe jak Rosomak, a im raczej te kilka nieścisłości nie przeszkodzi w zainteresowaniu się tym fajnym w sumie modelem

 

PS. Od razu też przepraszam, ale na filmy z budowy trzeba będzie chwilę poczekać, mam kilka modeli do skończenia a ten jest z nich najbardziej złożony i raczej chciałbym go robić w momencie gdy będę mu mógł poświęcić całą uwagę.

 

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za wszystkie uwagi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
szkoda, ze tak mało Rosomaków, a wydawało sie że bedzie cieszyć sie większą popualrnością...
W szafach, szafeczkach zapewne tak jest

 

 

Ja jednego mam gotowego od ponad roku, a trzy czekają na "kolejce"

ale powoli dojrzewam, może jak śnieg spadnie, ale tym razem "pustego" w środku w wersji czysto Polskiej, może z Czadu, zobaczymy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierzmy sie za dłubanie , uważam, że powinno być ze 20 wątków z "rozbabranym" "Rosomakiem"

Tyle mozliwości i wariantów i to pudełkowców bez dodatkowych kosztów....

 

 

Ktoś wie czy i kiedy wyjdzie książka o nazwach własnych pojazdów Wojska Polskiego ????

Przy którymś z M-rapp-ów autor o zgodę na publikację pytał (chyba Lalunia) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś wie czy i kiedy wyjdzie książka o nazwach własnych pojazdów Wojska Polskiego ????

Przy którymś z M-rapp-ów autor o zgodę na publikację pytał (chyba Lalunia) ...

 

Jeżeli chodzi o tą książkę

 

kPnpcEqh.jpg

 

To już się ukazała, od tygodnia stoi już u mnie na półce.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ktoś wie czy i kiedy wyjdzie książka o nazwach własnych pojazdów Wojska Polskiego ????

Przy którymś z M-rapp-ów autor o zgodę na publikację pytał (chyba Lalunia) ...

 

Jeżeli chodzi o tą książkę

 

kPnpcEqh.jpg

 

To już się ukazała, od tygodnia stoi już u mnie na półce.

 

 

Pozdrawiam

Jacek

 

Tak o to, próbowałem "pytać" autora, ale się nie odzywał, wysłałem teraz też do Ciebie na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuje wszystkim za odzew, napiszcie recenzję proszę. Co tam jest i ile mniej więcej dotyczy czasów najnowszych, bo IIws. dosć dokładnie opisana ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.