Skocz do zawartości

[L] TAMIYA De Havilland Mosquito FB MK.VI 1/72


sjr

Rekomendowane odpowiedzi

Zapraszam do galerii mojego ostatniego ukończonego modelu.

 

Zestaw Tamiya po prostu bajka. Szpachli nawet nie dotknąłem. Jest to pierwszy zestaw od tego producenta i jestem w naprawdę dużym szoku jak dobrze mogą być spasowane części.

 

Wydaje mi się ze wyszło w miarę nieźle, jednak jest kilka baboli.

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

 

aC63b9N.jpg

LleO3W7.jpg

rfY7OfN.jpg

30lrWKH.jpg

LitvIqu.jpg

Gs1bcFW.jpg

ts5zGEQ.jpg

vouDAu7.jpg

NyQpP0f.jpg

EdXGwqP.jpg

AJyhB5B.jpg

WzmkxdM.jpg

d2d4X7E.jpg

B1R7oJ7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Twój Mossie jest czysty, ładny i poprawnie wykonany ale trochę brakuje mu życia. Wiem, że to subiektywna opinia ale nieco wyrazistsze ślady eksploatacji by nie zawadziły. Szczególnie spód wygląda bardzo jednolicie.

 

Pomyśl o sesji zdjęciowej w lepszym świetle. Teraz jest bardzo ciemno, a twój model zasługuje na dobrą prezentacje.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia niestety przy świetle żarówkowym, może jutro jak bede miał czas i zastane jeszcze światło dzienne zrobie lepsze.

 

Co do śladów eksploatacji, wyszedłem z założenia ze lepej zrobić mniej jak za duzo, dlatego postawiłem tylko na otarcia łopat oraz lekkie przyciemnienie w okolicach wydechów.

 

Nie ukrywam że mógłbym jeszcze trochę go czymś przybrudzić m.in. opony tylko nie mam na to za bardzo koncepcji to raz i dwa materiałów więc wiązałoby się to też z zakupem pigmentów lub jakiegoś zestawu do weatheringu. I tu się nasuwa kolejne pytanie, co kupić żeby przydało się w przyszłości? patrzyłem całe sety do weatheringu, ale w sumie nic mnie nie przekonało w 100%, a mam jeszcze kilka samolotów w poczekalni więc chyba wypadałoby się w coś zaopatrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia niestety przy świetle żarówkowym, może jutro jak bede miał czas i zastane jeszcze światło dzienne zrobie lepsze.

 

Co do śladów eksploatacji, wyszedłem z założenia ze lepej zrobić mniej jak za duzo, dlatego postawiłem tylko na otarcia łopat oraz lekkie przyciemnienie w okolicach wydechów.

 

Nie ukrywam że mógłbym jeszcze trochę go czymś przybrudzić m.in. opony tylko nie mam na to za bardzo koncepcji to raz i dwa materiałów więc wiązałoby się to też z zakupem pigmentów lub jakiegoś zestawu do weatheringu. I tu się nasuwa kolejne pytanie, co kupić żeby przydało się w przyszłości? patrzyłem całe sety do weatheringu, ale w sumie nic mnie nie przekonało w 100%, a mam jeszcze kilka samolotów w poczekalni więc chyba wypadałoby się w coś zaopatrzeć

 

Ja też dawniej tak miałem ale w końcu doszedłem do wniosku, że jak nie teraz eksperymentować z weatheringiem to kiedy ? Można nie lubić mocno podkreślonych śladów eksploatacji, to jest kwestia gustu, ale moim zdaniem warto z nimi eksperymentować dla rozwoju własnych umiejętności. Decyzja należy do Ciebie.

 

Jeśli chodzi materiały, to musisz się zastanowić co chciałbyś na swoich modelach osiągnąć. Czy tylko delikatne okopcenia i kurz czy może bardziej zróżnicowane ślady eksploatacji jak wycieki, plamy, zdarcia powłoki lakierniczej. Od tego zależeć będzie Twoja lista zakupów.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi się podoba

chociaż kolorystycznie dopieść bardziej oponki, będzie lepszy efekt

Jedyne o co bym się czepiał to te podwieszane "bombki".... wyglądają słabo i mocno odstają od reszty jakościowo...

ale to może niech się wypowiedzą spece od latadeł bo może da się jakoś je wizualnie "upgrade'ować"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.