Skocz do zawartości

Dzielnica obiecana - Uciekinierzy


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie jumanji

 

Mi się ten winobluszcz podoba - sprytnie kryje "chudość" murów

chociaż chyba za duży mix kolorów liści... ja to bym raczej rozkładał kolor obszarami --> z jednej strony bardziej brązowy i żółty a z drugiej zielonkawe odcienie. Teraz trochę jest za duży "chaos" kolorystyczny co nie wygląda naturalnie...

Nie podoba mi się też ten linowy bluszcz na biegach schodowych - leci jak po sznurku... niezbyt naturalnie

Niezły pomysł z tą oponą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przemalowałem na próbę liście, i prosiłbym o opinię,

czy jak przemaluję wszystkie na tej ścianie będą dobrze wyglądały.

 

GoA9WkU.jpg

QnXJOOr.jpg

3Q4s7PM.jpg?1

 

No i ochrona i zarazem przewodnik moich "Uciekinierów"

"Duch" też gotowy i na stanowisku,

brak mu prawej dłoni ale to szczegół bo jeszcze nie zdecydowałem czy będzie z lornetką czy bez.

 

tFNAJBQ.jpg

Ah3HlJw.jpg

aBIhIBJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak obsadzasz to możesz jeszcze w tej narożnej hałdzie na piętrze nie duże drzewko dać. I piszę to całkiem poważnie. Osobiście widziałem dwa takie przypadki drzew rosnących w opuszczonych kamienicach, chyba jeszcze w latach '90 XX wieku.

 

 

Faktycznie myślę, że lepiej to wygląda, nie jest już tak łyso.

 

4zFjctG.jpg

QzihR0t.jpg

OCQqZLE.jpg

D8jIy9B.jpg

1cMjiLP.jpg

OsvuLzj.jpg

aOtjzRp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak by nie było to powiem, że dalej walczę z liśćmi

Ktoś powie jak długo można kleić listki, uwierzcie że może to trwać wiecznie bo praca nudna.

Ale inne rzeczy też robię, uważny obserwator zobaczy różnicę i postępy w pracach.

 

A tak na marginesie to zwracam się do was z prośbą o wybranie tła, bo jak skończę to chciałbym

żebyście mogli zobaczyć moją pracę w galerii na tle które wam się spodoba.

 

Tła są cztery i fotki też będą podzielone na cztery części.

 

A więc do dzieła Panowie.

1.

Uva8OSs.jpg

PCiJQ7J.jpg

rSpvOHu.jpg

 

 

 

2

YPeK5KX.jpg

dfU3vzj.jpg

qYcTlca.jpg

 

 

 

3

ZKpwn2F.jpg

IdqchGG.jpg

 

 

 

4

GomCbQl.jpg

xUxFX27.jpg

OrQqY7H.jpg

 

Mam nadzieję, że któreś wam się bardziej spodoba niż standardowe tło białe lub szare albo czarne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

... tylko trawa kolorystycznie strasznie odstaje od reszty... wspominałem żeby ją pomalować a tak to słabo wygląda, niestety trawa elektrostatyczna połączona z malowaną roślinnością się nie komponuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... tylko trawa kolorystycznie strasznie odstaje od reszty... wspominałem żeby ją pomalować a tak to słabo wygląda, niestety trawa elektrostatyczna połączona z malowaną roślinnością się nie komponuje.

 

Już przemalowałem tą trawę, pamiętałem o tym. Ale nie potrafiłem się zdecydować, teraz już nie wali po oczach

 

 

A masz czarne tło z samymi gwiazdami, bez tej "zorzy"?

 

Mam tylko takie tła, dwie zorze i dwa pioruny no i oczywiście standard, czarne, białe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.... ja znów pomarudzę.....

dwie kwestie bardzo kują me oczy :

1) wszędzie trawsko - wcześniej jak były gdzieniegdzie zwały gruzu to wg mnie dużo lepiej.

Teraz jak wszystko "obsiałeś" trawą wygląda to trochę dziwnie. Tym bardziej że jeśli chciałeś uzyskać efekt zarośniętych ruin to zarastać je powinny raczej chwasty a nie trawa (równo "przystrzyżona"). Sorry ale teraz to trochę wygląda jakby wszystko obrosło jakimś dziwnym mchem...

2) mebelki - słabo wyglądają i w takim układzie w ogóle mi nie pasują.

Jeśli koniecznie chcesz ich użyć to zrób więcej realizmu - np. tej starej kuchni rozwierć jedne drzwiczki, albo nawet dwie (skoro to klimaty "postapo" to nie raz by je ktoś przeszukiwał i na bank nie zamknął po sobie). To samo te fotele.... w każdym fotelu, który leży dłużej na świeżym powietrzu następuje degradacja tapicerki, pruje się okładzina, wyłażą sprężyny i wychodzi gąbka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh.... ja znów pomarudzę.....

dwie kwestie bardzo kują me oczy :

1) wszędzie trawsko - wcześniej jak były gdzieniegdzie zwały gruzu to wg mnie dużo lepiej.

Teraz jak wszystko "obsiałeś" trawą wygląda to trochę dziwnie. Tym bardziej że jeśli chciałeś uzyskać efekt zarośniętych ruin to zarastać je powinny raczej chwasty a nie trawa (równo "przystrzyżona"). Sorry ale teraz to trochę wygląda jakby wszystko obrosło jakimś dziwnym mchem...

2) mebelki - słabo wyglądają i w takim układzie w ogóle mi nie pasują.

Jeśli koniecznie chcesz ich użyć to zrób więcej realizmu - np. tej starej kuchni rozwierć jedne drzwiczki, albo nawet dwie (skoro to klimaty "postapo" to nie raz by je ktoś przeszukiwał i na bank nie zamknął po sobie). To samo te fotele.... w każdym fotelu, który leży dłużej na świeżym powietrzu następuje degradacja tapicerki, pruje się okładzina, wyłażą sprężyny i wychodzi gąbka...

 

 

"M.A.V." Tym razem przyznam ci tylko rację dotyczącą foteli, że degradacja ich powinna być większa. Ale co do zarastania miast to już się z tobą nie zgodzę. Bo ze znanych miast za wschodniej granicy które mogły by uchodzić za "postapo" to Prypeć i Czarnobyl i to tylko dlatego, że są opuszczone od przeszło 20lat ale jest też jeszcze Lipniażka. Polskie miasta to Pstrąże i Kłomino i zapraszam do zapoznania się z fotografiami z tych miast bo trawa rośnie wszędzie i też nie jest wysoka a rośnie prawie wszędzie, nawet na asfaltowej drodze. Dokładam dwie fotki ośrodka wypoczynkowego „Szmaragdowy” w Czarnobylu zrobione w październiku 2016r. Od 30 lat nikt tam się nie zapuszcza a teren sam możesz ocenić.

kuYYrBV.jpg

ypH9nNA.jpg

 

Moja Nowa Huta wg książki i miejsce w którym znajdują się bohaterowie "Uciekinierzy" to też taki dziewiczy teren jest tam jeszcze wszystko, meble, latarnie, opony i inne rzeczy użytku domowego, tu nie dotarł jeszcze żaden szperacz od 20 lat w innym wypadku nie było by nawet trawy i wyglądało by to jak pustynia a gruz leżałby w regularnych kupkach jak na początku u mnie, ponieważ szperacze przekopywali go setki razy w poszukiwaniu "skarbów" a moja diorama stała by się nudna i pusta a chciałbym żeby wyglądała tak:

 

Rx8Rppl.jpg

NPHRJ7p.jpg?1

 

Tylko że nie potrafię zrobić worków na śmieci a kartony odpadają bo zjadł by je czas i pogoda.

I moja trawa też nie jest równo przystrzyżona

 

pWmbYHm.jpg

b9FVhmS.jpg

0EDXfAB.jpg

61Wh8Mk.jpg

 

 

 

A na fotelach chciałem uzyskać coś takiego.

 

 

 

zaquHb2.jpg

 

Doradź mi jak zrobić takie worki nylonowe i butelki pet żeby wyglądały realistycznie.

I oczywiście polecam lekturę " Dzielnica Obiecana"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki ma smieci- bierzesz zwykły czarny worek na śmieci (grubość określisz sam). Wycinasz mały kawałek. Do środka kulka plasteliny/modeliny. Zawijasz jak zwykły worek, na gorze zawiązujesz cieniutkim drucikiem (BARDZO CIENIUTKIM), układasz sobie jak chcesz na dioramach i traktujesz pigmentami. Powodzenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki ma smieci- bierzesz zwykły czarny worek na śmieci (grubość określisz sam). Wycinasz mały kawałek. Do środka kulka plasteliny/modeliny. Zawijasz jak zwykły worek, na gorze zawiązujesz cieniutkim drucikiem (BARDZO CIENIUTKIM), układasz sobie jak chcesz na dioramach i traktujesz pigmentami. Powodzenia .

 

Dzięki będę tworzył śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.