Skocz do zawartości

Dzielnica obiecana - Uciekinierzy


megapol

Rekomendowane odpowiedzi

Myślicie że w takich warunkach worki zachowały by się całe? Ja uważam, że zostały by rozerwane przez głodne zwierzęta szukające pożywienia.

 

Hmmm Masz rację i M.A.V. też by cię poparł jak by się nie obraził.

Bo w początkowym okresie na pewno wszystko nie wyginęło a potem jakieś zmutowane na pewno dobrało by się do śmieci. Najpierw myszy, szczury a potem coś większego.

Muszę zabrać się za te worki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 149
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślicie że w takich warunkach worki zachowały by się całe? Ja uważam, że zostały by rozerwane przez głodne zwierzęta szukające pożywienia.

 

Hmmm Masz rację i M.A.V. też by cię poparł jak by się nie obraził.

Bo w początkowym okresie na pewno wszystko nie wyginęło a potem jakieś zmutowane na pewno dobrało by się do śmieci. Najpierw myszy, szczury a potem coś większego.

Muszę zabrać się za te worki.

 

Popieram. Szczury akurat są wszędzie i bardzo dużo potrafią przetrwać i dużo zniszczyć^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dużo lepiej te fotele wyglądają

Jak urozmaiciłeś trawę to dużo lepiej teraz wygląda...

a ze szczurami święta racja....

 

... M.A.V. też by cię poparł jak by się nie obraził....

skąd ten pomysł ja się nie obrażam

 

jeszcze jedna uwaga co do figsów... dawałeś mat ? bo ciuchy mocno się błyszczą... wiem ze to po części wina lampy, ale jak będziesz robił foty do końcowej galerii konkursowej to zwróć uwagę żeby nie wyglądały jak brązowy ortalion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna uwaga co do figsów... dawałeś mat ? bo ciuchy mocno się błyszczą...

 

Dodawałem mat z vallejo i świeciły jak psu ...... teraz malowałem ULTRA-MAT ammo mig to wyszedł super mat ale z białym nalotem, to jakaś masakra z tymi matami, kiedyś jak nie było akryli pamiętam było to chyba z 25l temu to używałem olejnego matu z humbrola i było ok.

Zresztą te farbki olejne mam do dziś i właśnie nimi maluje figurki, humbrole i model mastery są świetne, mimo tylu lat a revelle powysychały.

 

Wypiłem yerba mate i z suszu śmieci wymłodziłem. Teraz myślę, że lepiej to wygląda, ale jak macie jakieś sugestie to postaram się im sprostać.

 

qAAxuK7.jpg

xURHjUq.jpg

NLjczrb.jpg

imtr59f.jpg

8w4fNRm.jpg

mVQMKd6.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no.... i teraz jest bomba

skąd ty wygrzebałeś te mikro szczury

 

heh yerba mate nigdy nie zawodzi

 

Cieszy mnie to, że zaczęło ci się podobać

 

Zwierzaki pochodzą z zestawu Busch 1153 Small animals w skali HO ale świetnie pasują do skali 1/35

A żeby nie wrzucać tu 15 fotek zmontowałem jedną poglądową, w prawym dolnym rogu do porównania żaba w skali 1/35

u mnie ta mini siedzi na głośniku magnetofonu pod fotelem.

Przez tą w skali by się wszyscy poprzewracali

 

Zestaw można nabyć za 33zł

http://www.toysandmodels.pl/pl/p/Busch-1153-Zestaw-Zwierzeta/1547

 

Sory, ale nie robię reklamy sklepu tylko pomagam braci modelarskiej w urozmaicaniu swoich prac.

 

LifDX0C.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tą dioramkę też podrasowałem, Doszła Pani Ewa i wraz z Marcinem mogą kontynuować ucieczkę pod bacznym okiem Ducha.

Jeszcze nie wiem gdzie umieszczę tabliczkę, bo jest wielkości banera

 

eAjJ2rb.jpg

 

i1nmXwB.jpg

 

7ngC0O9.jpg

 

pxK1QLB.jpg

 

uWLei34.jpg

 

U0ji7Yf.jpg

 

 

 

No i jeszcze jedna ważna rzecz, wpatrując się w dioramę ciągle czegoś mi brakowało.

A w książce od pierwszych stron się to przewija.

Mam szczury, śmieci, i prawdziwą dżunglę a jednak czegoś brak

Ale już wiem i wam pokażę. Brak tu ptaków, ale skąd wziąść konkretnego ptaka, bo sęp i kaczka nie pasują a to skala 1:35

Przeszukałem całą Europe i kilka kontynentów, ale zdobyłem i może już jutro do mnie dojdą

A tym ptakiem jest inteligentny i odważny

mvpbapS.jpg

YZCxPvB.jpg

mnBDq3I.jpg

oLLJnPn.jpg

DKHmjNr.jpg

0uTSqpc.jpg

 

Więc i kruki zagoszczą u mnie i to w odpowiedniej skali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest inteligentny

Drażnienie oreła raczej nie jest dowodem inteligencji

 

Jeżeli przyniesie oczekiwany skutek to tak

To jest tak jak z lwicą, biedna nabiega się upoluje a potem spotyka hienę i praktycznie w sytuacji 1-1 hiena wymięka,

ale hieny nigdy nie występują pojedyńczo. A kruk to taki ptasi troll i wydaje mi się, że oreł nie zjadł tego co upolował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dotarła do mnie banda trolli, Teraz się je dopieści i pomaluje

 

a jak ktoś pomyśli, że są nie w skali i za duże to odsyłam do brata google

Dorosły kruk to 70cm czarnego trolla a moje to jeszcze młodziki.

 

https://g.co/kgs/szPywQ

 

 

lmfXuuK.jpg

VgFtnRS.jpg

7bCCICl.jpg

CINAQBN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych którym ta praca się podoba i tu chętnie zaglądają chcę pokazać to czego na zwykłych fotach nie widać,

albo nawet nie zwrócili uwagi.

Nie wiem ile fotek może być w galerii konkursowej i czy te fotki tam trafią ale chętnie wam je pokażę.

 

6vKPmrO.jpg

4eSOa3E.jpg

FWALMgj.jpg

B92CNb5.jpg

XykeSaD.jpg

m8l03G6.jpg

X8YyUEi.jpg

ukumjTs.jpg

2AsfIjf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób zdjęcia bez lampy, strasznie dopala mech i trawę...

 

Dzięki ci chłopie

Zawsze zapominam o tej piep...... lampie i zdjęcia do galerii też bym spierniczył

już se kartołke napisałem żeby ją wyłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W galerii końcowej możesz umieścić dużo fotek. Ale nie na tyle dużo żeby znudzić oglądającego. Tylko te ,które uważasz za najlepsze.

Ja w pierwszym konkursie umieściłem kilkadziesiąt fotek. A na dioramę pstryknąłem około 500sztuk. I wybrać musiałem ,które umieszczę. Wszystko z głową.

Oczywiście przygotować się należy z szacunkiem dla oglądającego. Czyli najlepiej robić fotki w dzień na zewnątrz. Ja akurat mam taras. Jeśli ktoś mieszka w bloku to albo na balkonie albo może na działce. Z tłem jednolitym w 100% żeby nie było widać śmieci niepotrzebnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy wiecie, że u mnie z fotkami od samego początku był problem.

Więc za radą kolegi z forum zakupiłem namiot bezcieniowy z 2ma parasolkami srebrnymi uzbrojonymi w Żarówki, Świetlówki 65W odpowiednik 300W 5500K.

Nie wiem czy są dobre czy nie bo z fotografowania to noga jestem.

Ale dzisiaj to porozstawiałem i poklikałem parę fotek.

Prosił bym abyście się wypowiedzieli czy waszym zdaniem może tak być, a może trzeba coś poprawić.

Wiecie, że czas nagli i nie będę ukrywał, że ta praca pochłonęła dużo roboczogodzin i nie chciał bym aby zdjęcia popsuły efekt.

Zapraszam do oglądania i komentarzy.

 

ur2kmN7.jpg

OTPLhB8.jpg

IJQ3p6B.jpg

ztkQ3yp.jpg

NsDwUSe.jpg

X8JbDuL.jpg

AG4TD6M.jpg

PYbCoca.jpg

 

ztkQ3yp.jpg

jpcsK5B.jpg

7Ua9RKL.jpg

VIIQpTE.jpg

eCsVjkV.jpg

063ASZZ.jpg

VBooGMd.jpg

H1vq6e8.jpg

VavaFxD.jpg

SJ2TqIQ.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak fotki zrobione pod namiotem bezcieniowym to i tak dobrze. Jednak ja polecam robienie fotek do galerii na zewnątrz. I jak na zewnątrz to na stole bezcieniowym albo na kawałku jednolitego papieru (do kupienia w sklepach dla artystów za grosze)

.ps. jeśli kogoś interesuje mogę pokazać w jaki sposób ja robię fotki w domu na kawałku papieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.