Skocz do zawartości

Cesarewicz 1904 Trumpeter 1/350


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Jakoś się tak stało, że przeglądając tutejsze warsztaty wsiąkłem ponownie w tematykę marynistyczną.

Dawno dawno temu kleiłem na potęgę modele okrętów tyle, że w skali nieco większej i z innego materiału. Pamiętam, że jednym z pięrwszyszch był Rodney z Małego modelarza, potem Piorun, Grom, Warspit, a do dziś w szafie leżakują modele Prince of Wales i Roma z GMP, Scharnchorst kartonowy arsenał i U-boot typ VIIC Fly model. Może kiedyś jeszcze do nich wrócę, zobaczymy.

 

Niniejszym odpalam pierwszy warsztat w dziale szkutniczym. Bohaterem będzie tytułowy Cesarewicz lub Carewicz. (Tsesarevich - cały czas mam wątpliwości jak tę nazwę tłumaczyć na nasze).

IMG_1.jpg

 

IMG_2.jpg

 

Poza kompletem toczonych luf zanabyłem drewniany pokład, firmy, ArtwoxModel. Czekam na przesyłkę niestety najtaniej wyszło zamówienie z Australii z BNA Model World więc zapewne trochę się zejdzie.

 

Tymczasem zabrałem się za wycinanie co większych części. I tak polepiłem wieże artylerii głównej 305mm oraz wieże artylerii średniej 152 mm. Całość jak widać zlepiona na taśmę.

DSC_0747.JPG

 

DSC_0748.JPG

 

DSC_0744.JPG

 

DSC_0746.JPG

 

Na dziś to tyle.

Bardzo liczę na pomoc znawców tematu.

Pozdrawim

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz - wielcem rad iż coraz liczniejsze grono zbłąkanych owieczek wraca na łono jedynie słusznej tematyki modelarskiej

 

a tak na poważnie.... zacny wybór siadam do 1 rzędu kibicować

tylko uważaj na nadzorców od Gały bo on jak tylko obczai ten warsztat to zaraz naśle pododdział Ochrany żeby wszystko szło jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek, blachy wykorzystam zestawowe. Zdaje się, ze na rynku nie ma nic innego.

Tawariszcz Gała co macie na myśli pisząc o goleniu kadłuba. Czy chodzi o wypukłe linie podziału blach?

W zakresie malowania jeszcze decyzja nie zapadła. Ale skłaniam się w kierunku białego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Zostawiasz kadłub jak jest czy golisz?
Szkoda by było stracić zapał do pracy już na samym poczONtku wONtku.

No i nie ma co denerwować smutnych panów w czarnych skrzypiących płaszczach.

Łajba zostanie wykona w terminie, zgodnie z dostarczonymi planami. Dlatego wspólnie z załoGOm podjeliśmy zobowiązanie wyrobienia 1917 % normy.

Ciąg dalszy walki z artylerią: 12 szt. 47 mm oraz 1 szt. 75 mm gotowa a 5 szt. w trakcie finalnego montażu.

DSC_0750.JPG

Tyle na dziś

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak na powót do stoczni po latach, może być i tak. Te Caneciki 75 mm zajebiaszcze na North Star, ale widoczne sOM ino 4 ( o ile pamiętam ) a ja mam 12... możemy coś wymyślić Jakbyś był zainteresowany to daj mi znać.

 

O smutnych Panów sie nie bój, sa w cieżkim szoku, bo na pochylni coś od nich, a nie pod ich osobistym nadzorem Masz taryfę ulgową, przynajmniej narazie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak na powót do stoczni po latach, może być i tak. Te Caneciki 75 mm zajebiaszcze na North Star, ale widoczne sOM ino 4 ( o ile pamiętam ) a ja mam 12... możemy coś wymyślić Jakbyś był zainteresowany to daj mi znać.

Jeśli masz kilka Canetów wolnych to chętnie odkupię. Widocznych bezie 6 szt. - 4 na przedzie i 2 na tylnej części nadbudówki. Nad wyrobami North Star się poważnie zastanawiałem ale bardziej w zakresie załogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor dział do wymiany, podobnie jak ściany kazamat. Pokład OK gumoleon by się zgadzał. Wnętrza powinny być białe, albo baaaadzo jasno szare. Działa w zależności od wybranego malowania, na stopie pokojowej lufy były oksydowane, więc czarne, podstawy w kolorze okręta, po przemalowaniu... trudno powiedzieć czy zostawili czarne lufy czy nie, ja bym jednak walnął na zielono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostro lecisz z tematem. Pewnie mnie przegonisz.
Nie wydaje mi się abym cię doścignął. Po prostu mam ostatnio trochę więcej czasu. Jak znam życie to ze 2 lata się zejdzie z tym warsztatem w szczególności biorąc pod uwagę rozgrzebane tematy w innych działach.

 

A propos malowania, to jakie ono będzie?
Rada robotniczo, chłopska i żołnierska, na pierwszym inauguracyjnym plenum podjęła jednogłośnie decyzję o pomalowaniu okrętu na kolor zielony.

 

Kolor dział do wymiany, podobnie jak ściany kazamat. Pokład OK gumoleon by się zgadzał. Wnętrza powinny być białe, albo baaaadzo jasno szare. Działa w zależności od wybranego malowania, na stopie pokojowej lufy były oksydowane, więc czarne, podstawy w kolorze okręta, po przemalowaniu... trudno powiedzieć czy zostawili czarne lufy czy nie, ja bym jednak walnął na zielono.
Się przemaluje zatem. O ile dobrze zakumałem to:

- ściany kazamat kolor jasny szary

- podłoga może zostać

- działa kolor główny okrętu (zielony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.