Skocz do zawartości

KV-2 Trumpeter 1:35


Fisher

Rekomendowane odpowiedzi

Siatka miała być przyklejona na wierzchu ramki a nie pod spodem.

9235791227_b43ffb9a3a_b.jpg

 

Metalowa szekla nie nadaje się. Nie eten kształt, zdaje się z ten stalowy to niemiecki jest.

 

Co do spawów to tu ładnie widać że nawet radziecka myśl techniczna miała jakieś normy.

9235792129_18e27e0b01_b.jpg

 

Mocowanie lampy i klaksonu jakoś dziwnie wykonałeś.

9238573696_6e6c8ff10b_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to teraz slucham
Sam tego chciałeś .

Kolega Markuz wymienił błędy (do spawów może bym się nie przyczepił, ale za siatki i reflektor to należą się ) . Jak chcesz dać szekle metalowe, to spróbuj takich wygiętych, a nie prostych - choćby tych, z RB-Model http://www.rbmodel.com/index.php?action=products&group=103.

 

Reszta w sumie ok. Dajesz dalej.

 

bzzz-bzzz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siatka miała być przyklejona na wierzchu ramki a nie pod spodem.

 

Mysłalem o tym ale wygladalo by dziwnie, zobacz tak to wygladały same siatki przed załozeniem,

37930753862_6aee795f08_c.jpg

instrukcja tez pokazuje Twój sposób, ale po przyłożeniu na sucho wyglądało to dziwnie, ani tak jak w realu, ani nawet nie imitowało sensowny montażu, bo ta siatka jak widzisz na zdjęciu nie ma ani poprzeczek, w jednym miejscu jest tez fabrycznie złamana, ja rozumiem Twój punkt widzenia, najlepiej by było dać ja na wierzch a potem dać płaskowniki jak na Twoim zdjęciu, ale ani nie mam tak cienkich pasków, ani na tyle skilla by to zrobić. Po za tym sugerowałem się tez radami

Ja miałem tak samo z siatkami, Bazyli też miał. Ale wiesz, wytnij ostrym skalpel, prostym, nowym ostrzem ramkę I w nią wklej. Ja tak zrobiłem. Wygląda jako tako, ale nie najgorzej...
Ja wyciąłem środki i od dołu przykleiłem blaszkę. Ale chyba za słabo pocienkociłem plastik - teraz bym pewno te siatki z samej blachy zrobił, ale wtedy skill był za mały.

I tak też zrobiłem. Nie wyszło niestety tak jakbym chciał ramki ewidentnie wyglądają na mocno zwichrowane bo tak tez były, obie były nawet złamane niestety. Warsztaty np Bazyla z tym samym modelem tez pokazują wklejanie od spodu. Zdecydowanie robiąc drugi raz wziąłbym blaszki takie jak Ty miałeś w KV-2 1:48 gdzie składały się nie tylko siatki ale tez ramka bo zdecydowanie to lepiej wygląda.

 

 

Te siatki to już wgl ciekawa kwestia, jak faktycznie było naprawdę, pokazujesz zdjęcia z muzeum czołgu który mógł być przerabiany (ma dospawane u góry wieży haki, brak klaksonu, myślę ze jeszcze by się coś znalazło), szukałem fotek siatek z okresu wojny i nic lepszego niż ta fotka nie znalazłem:

KV2_heavy_tank_1941_eastern_front_1.jpg

Na niej nie można jednoznacznie powiedzieć jak to wyglądało, ale ja na niej zdecydowanie nie widzę wgl tych płaskowników po długości które są na zdjęciu z museum. Na pewno wiemy, ze samo osadzenie siatek było zlane z blacha główna pancerna, potem była siatka i na ramce płaskowniki. Z tych blaszek co widziałem producenci pomijają te płaskowniki po długości i robią po prostu ramkę z siatkami w środku, co mniej więcej odwzorowuje stan rzeczy jaki jest u mnie. Jasne lepiej byłoby przykleić ramkę, na to dać siatkę i znowu płaskowniki ale jak już mówiłem, brak materiałów i umiejętności. Troche popłynąłem w tym temacie mam nadzieje ze mnie więcej wyjaśniłem swój punkt widzenia.

 

Kwestia spawów, jeżeli jakiś konkretnie spaw Cie razi to go po prostu wskaz, postaram się go zmniejszyć, ale musimy pamiętać ze w większości są to spawy z surface 500 bardzo niskie i starałem się żeby nie były grubsze jak cięta płyta, coś takiego jak na zdjęciu u Ciebie, a sama ich faktura zdecydowanie zniknie pod pokładem, wygładzi się. Jedynie spawy z tyłu, nowe, na górnej płycie trochę oszlifuje bo tez mi trochę dają po oczach.

 

 

Mocowanie lamp i klaksonu wykonałem zgodnie z instrukcja producenta blach, od siebie dołożyłem tylko rurke i przewody. Korci mnie jednak zerwać mocowanie klaksonu wyczyścić z kleju i zrobić jeszcze raz estetyczniej, ale nie wiem czy blaszka to przetrwa.

 

Szekle które mam dostałem gratis ze Zvezda, a czy je wykorzystam? Chyba nie, nie podobają mi sie. Za link dziękuje kiedyś go wykorzystam, ale tym razem raczej odpuszczę, trochę droga sprawa za 4 szekle, gdzie zestawowe aż takie złe nie są.

 

Co do lufy KM-u to polecam LionMarc LM10041. W zestawie są trzy, wystarczy jeszcze na T-34.

Tutaj mam większa zagrychę, bardzo mi sie te końcówki podobają i kusza, ale 40zl za 3 sztuki z dostawa trochę ostudzają mój zapał

 

Dziękuję wszystkim za odzew to besztanie powoduje u mnie chęć zrobienia tego co przed chwila popsułem jeszcze raz ale tym razem lepiej. Dotarły w końcu mnie żarówki mam nadzieje ze następne fotki będą już lepsze, ze sztucznym oświetleniem. Jedno mogę powiedzieć, zdecydowanie lepiej mi sie pracuje teraz przy świetle 6.5k niż przy zwykłych żarówkach. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te boczne wytnij wsadz kształtki, połówki lol. Będzie lepiej. Lepsze siatki są w wersji Simplified, tam masz wszystko, aby je zrobić jak być powinny.

 

Nikt Ciebie nie beszta, zresztą ja traktuje Twój wątek jak poligon doświadczalny zanim wrócę do swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spawów to ja osobiście poprawił bym cały tył.

 

Natomiast siatka jest tragiczna, więc debonder w łapki i odklejaj.

Te siatki to już wgl ciekawa kwestia, jak faktycznie było naprawdę, pokazujesz zdjęcia z muzeum czołgu który mógł być przerabiany (ma dospawane u góry wieży haki, brak klaksonu, myślę ze jeszcze by się coś znalazło), szukałem fotek siatek z okresu wojny i nic lepszego niż ta fotka nie znalazłem:

Oryginalnie było tak jak poniżej. Co prawda KW-1 ale kadłub jest ten sam co w KW-2.

facility_chelyabinsk3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drodze do mnie są siatki z Ambera i debonder, to co do tej pory z nimi zrobiłem trzeba zrobić porządnie jeszcze raz.

 

Za to ogarnąłem druga lampę, żarówki i postanowiłem przetestować, pierwsze zdjecia przy sztucznym świetle, mam nadzieje ze widać różnice.

26333944679_0f348ebc9c_c.jpg

24258507088_7541931211_c.jpg

38110529181_2389e8d7ae_c.jpg

38110521871_4f55509778_c.jpg

I kupiłem tez podkład za rada Racka, 1/3 ceny firmowych podkładów.

24258511998_80c039f763_c.jpg

 

Biorę się za poprawianie spawów z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.