Skocz do zawartości

Autoblinda /Italeri/ 1:35/ wrak


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

Aż szkoda popsuć, bo włoszczyzny na forach mało się pojawia.

 

Swoją drogą, jeśli nie będzie potrzebna ci dokumentacja (książeczka) zestawowa, to chętnie przygarnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jaka będzie koncepcja?...wywalony na minie / postrzelany / porzucony / spalony ?

Nie wiem czy ma to znaczenie? Nigdy do tego tak nie podchodziłem, nawet gdy buduje model z fotki nie zastanawiam się co mogło być przyczyną zniszczenia. Prawdopodobnie gdybym musiał to rozważać model nigdy by nie powstał

Papiery, kalki, i to co zostanie z blaszek muszę oddać niestety.

A później humvee....

Obowiązkowo do zniszczenia

 

Dziś, trochę przy ramie wozu...

 

6f3906227c71e2da.jpg

 

ef5f4258dddb5a6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie znajdują się gumowe koła więc warto było wykonać pojazd stojący na "flakach". Musiałem już teraz nałożyć gumy na felgi, a sam pojazd przykleić do podstawki.../stabilizatorem jest szara plastikowa płytka/

caa9e126d52990c0.jpg

 

7ca4e297d7ec0090.jpg

 

0a7e693cb45e8737.jpg

 

b84f4fdefb1608d0.jpg

 

19c6bf0761ea312e.jpg

 

76e21ed3c6f8306e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jaka będzie koncepcja?...wywalony na minie / postrzelany / porzucony / spalony ?

Nie wiem czy ma to znaczenie? Nigdy do tego tak nie podchodziłem, nawet gdy buduje model z fotki nie zastanawiam się co mogło być przyczyną zniszczenia

OK - myślałem że od tego zaczynasz Bo czy spalony czy wysadzony czy ostrzelany to trochę inaczej wygląda

Ale jak robisz na podstawie fotek to zupełnie inna sprawa....

 

już nie marudzę - siadam i paczam bo bardzo mi się podobają Twoje wykony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..OK - myślałem że od tego zaczynasz

Nieee, jak przyjmę, że zniszczenia powstały na skutek ostrzelania lekką artylerią to mój rozbitek stanie się bardziej autentyczny?

I tak jestem ograniczony materiałem z którego producent wykonał model więc zniszczenia przy robocie zwyczajnie zmyślam.

 

Bo czy spalony czy wysadzony czy ostrzelany to trochę inaczej wygląda

Ale jak robisz na podstawie fotek to zupełnie inna sprawa....

 

Zwarcie instalacji elektrycznej.. tak sadzę.../jest w kolejce do budowy/

 

fac1628dbf6d058b.jpg

 

 

Tymczasem, zamaskowałem dziury w błotniku kawałkiem blaszki i aluminiową folią spożywczą...

 

4bae41defca22d6e.jpg

 

065f90da96c40bf5.jpg

 

03eaa0f423d762ca.jpg

 

8542ab27bcb28e54.jpg

 

940a99bc2fe9345d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to teraz malujesz? Po kolei poproszę...

Pomaluje pędzelkiem.

Proszę, krok za krokiem.

Najpierw wnętrze. Pierwsza "ciepła" tonacja, "chuda" warstwa tz. podmalówka wykonana farbkami Revell, 43, 87, Humbrol 98, 237, kolory mieszane miedzy sobą w rożnych stopniach tylko do wydobycia tonów pośrednich, plus biała do wydobycia jaśniejszych obszarów. Czekam aż taki podkład dokładnie wyschnie 3-4 godziny do momentu wyparowania rozcieńczalnika...

 

a98f018c9eaeb5db.jpg

 

1ec2ffd0c5d007a1.jpg

 

d060024991740b92.jpg

 

53ac6d7cc2184fbc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o malowanie.

Ja maluje kiepskimi emaliami, Humbrolem lub Revell. Nie stosuje też technik którymi operuje większość malujących, to nie wiem czy będę przy tym pomocny. A model przecież potrafisz złożyć.

 

Całe wnętrze powinno być w tonacjach szarości i bieli. Po zakryciu dachem w zakamarkach niewiele będzie widać, więc jest doskonała okazja potrenować mieszanie innych barw...

 

370ca30bf124f348.jpg

 

73f9958959489137.jpg

 

58763107b46d3c5a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a cóż to za wieża "niespodziewajka" ?

Ta z długą lufą musi pójść do tamtego zestawu, a tą zabrałem z tamtego..taka kombinacja

 

Pocieniowałem co nieco silnik..mocno "rozwodnione" kolory: czarny, granatowy, bordowy i biały..poprawki w komorze silnika naniosę dopiero po wymalowaniu całego modelu.

 

97f02a357e8513be.jpg

 

8d773fb18a20ca3e.jpg

 

190249b2b92f6248.jpg

 

25c08551ec76147c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.