Skocz do zawartości

Jakowlew Jak 15, Jak 17, A-model, 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w mojej drugiej galerii poświęconej wyrobom firmy A-model

Tym razem trafiły do niej samoloty rozpoczynające erę samolotów odrzutowych w lotnictwie ZSRR.

Same wytworu szacownego A-modelu to typowe szotrany, a zatem materia już na starcie "drugiego sortu" i wymagająca raczej sporo pracy. W modelach tych "przetestowałem" nitowanie. Efekt jaki udało mi się osiągnąć proszę ocenić samemu. A same modele? Wyszły jak wyszły, cuda to to nie są ale na razie nic lepszego na rynku nie ma. Jestem zadowolony z efektu jaki udało mi się osiągnąć. A poza tym, pierwsze odrzutowe Jaki zawsze mi się podobały, podobnie jak większość pierwszych "jetów" ze wszystkich stron świata. I w związku z tym te dwie pierwsze "jaskółki" są zwiastunami kolejnych Jaczków w wersji bojowej jak i szkolnej.

Ale dość już rozpisywania się! Zapraszam do galerii i oceny wykonanych "ulepów"

 

OupcOa9.jpg

 

OBjlPni.jpg

 

6mRcnjR.jpg

 

XpADFcI.jpg

 

2tsmUtt.jpg

 

CDwQRTU.jpg

 

HIzsPOC.jpg

 

zhgY8kN.jpg

 

DM7rCc8.jpg

 

HIY7Mf9.jpg

 

HdMYmHi.jpg

 

OsLMIZx.jpg

 

sVa0itZ.jpg

 

St9Z1jY.jpg

 

0Mn231N.jpg

 

2p4iJo3.jpg

 

mjFf4x6.jpg

 

q1UbtJK.jpg

 

sRXPQi4.jpg

 

QXay9JT.jpg

 

HZ68vjZ.jpg

 

cbn6lg6.jpg

 

Cjj8EdV.jpg

 

F1V1Y85.jpg

 

I to by było na tyle.

Do zobaczenia w kolejnych "trudnych do ogarnięcia umysłem" warsztatach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości dopytam, bo lubię scenki lotniskowe - wodzidełko sam robiłeś czy gotowiec?

 

99% praca własna, jedynie kółka - 1%- "zdobyczne" z przedniego podwozia Mi 4 Kp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się tam podoba, wyciągnąłeś wydaje mi się max z tych zestawów. Jedynie co to w szarym, co było mówione, wash trochę nie trafiony.Jakiś ciemny szary byłby lepszy niż czarny. Jak dla mnie ten model wygląda trochę kartonowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba. Jedyne zastrzeżenie to wash na Jaku-17 trochę za ciemny. Po za tym jest OK.

 

 

Wash był robiony panel lainerem do kamuflaży szarych i niebieskich. Być może ten nie najlepszy efekt wziął się ze zbyt głębokich linii podziału. A poza tym należy uwzględnić wielkość modelu - w rzeczywistości płat jest wielkości .... pudełka zapałek

 

qdwejne.jpg

 

tak więc zdjęcia są robione z dość dużym zbliżeniem.

A poza tym ...należy poprawić warsztat a nie się głupio tłumaczyć

Szansa na poprawę jeszcze będzie

 

Co następnego z Amodel bierzesz na warsztat?

 

Jeszcze kilka sztuk na stanie jest

A co pójdzie na warsztat jako pierwsze?

"Tercet egzotyczny czyli silników 6 a nawet 8 czyli kwartet"

A zatem będzie się działo

Pewnikiem 50% forumowiczów nazwie mnie wariatem, 49% masochistą a 1% zasiądzie z popcornem i piwkiem w oczekiwaniu na postępy

 

Na razie trzeba cierpliwie poczekać tak do końca listopada, bo wtedy planuję zapodać do galerii dość spory i ciekawy wytwór z Amodelu który to właśnie się "łoszuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash był robiony panel lainerem do kamuflaży szarych i niebieskich.
Stara prawda modelarska - miej ograniczone zaufanie do tego co piszą producenci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i oba są naprawdę fajne. Wyzwanie zaliczone, w końcu chyba każdy zestaw A-Model można tak określić (chyba - tylko dlatego że kilka zrobiłem i to zawsze była rzeźba, ale nie zrobiłem wszystkich).

 

O washu nie ma co się rozpisywać, wiadomo.

 

Robiąc fotografie (nawet smartfonem) wyłącz automatyczne ustawienie balansu bieli, ustaw odpowiednie do użytych żarówek, najlepiej wszystkich o tej samej temperaturze światła, w ten sposób unikniesz różnic w kolorystyce zdjęć, łatwiej też będzie je poprawić w programie do zdjęć.

 

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.