Skocz do zawartości

Bismarck 1/200


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie dużo do szlifowania miałeś, u mnie praktycznie tylko ten element doklejany do kadłuba pasował jak pięść do nosa i poszło tam kilo szpachli, reszta była w porządku

 

Szlifowanie to mnie dopiero czeka, po drugiej stronie jest jeszcze gorzej. Nie mam pojęcia czemu tak to się "zapadło", miałem początkowo zwrócić, ale w sumie został. Ten kadłub wymaga tyle roboty, że to przy tym pikuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę zagorzale kibicował Twoim postępom przy Smarku!

 

Nie wiem, czy Ci się przyda, ale z moich prac nad nim mam dwa wątki, które mogę Ci polecić:

 

http://www.florymodels.co.uk/trumperter-1200-bismark-file/

 

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=167694&t=167694&filtr=0&page=1

 

Ostatni wątek to co prawda karton, ale wykonanie tego modelu jest niesamowite wręcz! Poza tym autor relacji jest przesympatycznym człowiekiem i zachęcam Cię do kontaktu z nim - posiada ogromną wiedzę o tej jednostce.

 

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej skrupulatne te rozważania Miałem identyczny kadłub, ale nie lubię szpachlować, więc ograniczyłem je do minimum. W większości szlifowałem go na mokro.... Masz jakiś pomysł na bulaje?

 

Szpachlowanie i szlifowanie to nie problem. Co do bulai to potrzebne są 2 mm. Rozglądałem się wstępnie za miedzianymi ale najmniejsze znalazłem 3 mm. Może ktoś coś wie? Są też jakieś z blaszek ale chciałbym ich uniknąć. Za płaskie okapniki są i raczej w tej skali to mi się nie podoba. Czyli, że kombinuję...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku tego projektu zastanawiałem się nad ożenkiem Bismarcka z Trumpetera z Bismarckiem z Hachette. Całkiem fajnie wyglądał, ma niezłe blachy i części metalowe także będę żenił jedno z drugim. Przy okazji rozwiązał się problem bulajów. Jak jest z dokładnością to widać na fotce poniżej. W mojej ocenie duuużo lepiej niż u Trampka

 

qdV7ke7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę doczekać się relacji, ale zastanawiam się w ilu procentach wykorzystasz zestaw Pontosa

 

Hm... Też nie wiem. Hachette trafił mi się w tak okazyjnej cenie, że musiałbym zwariować żeby nie kupić. Obejrzałem zaledwie kilka numerów z blachami i mam bardzo miłe wrażenia. Pontosa fizycznie jeszcze nie nabyłem choć mam go do oglądania. I zaczynam się wahać, czy w ogóle go brać. Koszt jest spory ok 1600 zł. E jest jeszcze Edek...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontos jest lepszy od Edka, natomiast ja wziąłem Eduarda + drewniany pokład od Pontosa a do tego nieudolnie dorabiam części sam :P

Też jestem ciekaw jak wyjdzie ożenek Trumpka z Hatchete, patrząc na tę fotkę elementu, którą pokazałeś stronę wcześniej i tak wyobrażając sobie naklejanie takich "pełnych" elementów wiem, że u mnie by to wyszło tragicznie, ale cóż, umiejętności nie te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pontos jest lepszy od Edka, natomiast ja wziąłem Eduarda + drewniany pokład od Pontosa a do tego nieudolnie dorabiam części sam :P

Też jestem ciekaw jak wyjdzie ożenek Trumpka z Hatchete, patrząc na tę fotkę elementu, którą pokazałeś stronę wcześniej i tak wyobrażając sobie naklejanie takich "pełnych" elementów wiem, że u mnie by to wyszło tragicznie, ale cóż, umiejętności nie te

 

Nie mam zielonego pojęcia na co się zdecyduje. Na tę chwilę wiem że będzie z Norwegii, bez pasów na górze i w miarę "czysty". Muszę też "pod niego" poczynić nieco zmian w mojej dziupli. Nie wspominając o "studiowaniu" samego okrętu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Też nie wiem. Hachette trafił mi się w tak okazyjnej cenie, że musiałbym zwariować żeby nie kupić. Obejrzałem zaledwie kilka numerów z blachami i mam bardzo miłe wrażenia. Pontosa fizycznie jeszcze nie nabyłem choć mam go do oglądania. I zaczynam się wahać, czy w ogóle go brać. Koszt jest spory ok 1600 zł. E jest jeszcze Edek...

 

 

 

Oczywiście, to jest Twój wybór, ale szkoda kasy na Pontosa nie wykorzystując pełnego zestawu... Zawsze można dokupić coś z Edka

 

Chyba zatrudnię tego gościa na kierownika budowy. Chwilowo testuje "alumiminium" na poszycie kadłuba ale sprawia też sympatyczne wrażenie. No i zna się na tym wszystkim mniej więcej tak jak ja

 

Jakiś niewyraźny ten kierownik Chyba boi się tego projektu Jakiej grubości foli używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, to jest Twój wybór, ale szkoda kasy na Pontosa nie wykorzystując pełnego zestawu... Zawsze można dokupić coś z Edka

 

Jest jeszcze MK1 i kilka innych opcji. Przyglądam się...

 

Jakiś niewyraźny ten kierownik Chyba boi się tego projektu Jakiej grubości foli używasz?

 

Jest niedziela! To jak ma wyglądać kierownik po sobocie

 

Co do foli to ta jest 0,1. Ale to tylko macanki. Sama myśl o robieniu pancerza na kadłubie przyprawia mnie i kierownika o ból głowy. Od kadłuba więc raczej nie zaczniemy. Kierownik patrzy i udaje, że myśli...

 

GXcF2Kv.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do foli to ta jest 0,1. Ale to tylko macanki.

 

Dawno temu do imitacji poszycia blach na modelu 1:200 użyłem papieru samoprzylepnego i efekt przerósł moje oczekiwania. Przez kilkanaście lat nic z tym poszyciem się nie dzieje niedobrego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.