Skocz do zawartości

Lakier Ammo Mig Lucky Shot (satynowy) - nie chce lecieć:-S


vime22

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

kupiłem lakier Ammo Miga Lucky Shot. Na etykiecie piszą, że niby nie wymaga rozcieńczenia...

Wlewam go do aero, pociągam za spust i czapa... Raz psika, raz nie, pociągnę trochę mocniej to leci, później znowu przestaje. Tak, jakby był za gęsty i przytykał aero... Mieliście już taki problem? Czym radzilibyście to rozcieńczyć? Czy można pokusić się o zwykłą wodę? Jeśli tak, jakie proporcje byście zalecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymoczyłem dyszę w wamodzie, przeczyściłem aero na wskroś, więc to raczej nie to...

 

Kupiłem 2 te lakiery, satynę i mat, nie chciałbym wylewać do zlewu... Macie jakieś rady, jak można to obrobić, żeby dało się używać? Czy taki lakier można rozcieńczać wodą, czy trzeba jakieś specjalne środki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź samemu czy lakier miesza się z wodą, jeżeli tak to jest Ok.

Możesz sprawdzić z thinnerem od Tamki który posiadasz ALE w osobnym pojemniku. Jeżeli po dodaniu thinnera lakier zacznie niespodziewanie gęstnieć lub ścinać się to znaczy, że nie są kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten lakier w wersji matowej, w ultrze 0.2 nie sprawia problemów, ale trzeba psikać z trochę większym ciśnieniem ok 17-20 psi i pamiętać by nie zalewać powierzchni po wtedy tworzy się biały nalot, Malujemy model z odległości ok 15 cm cienkimi warstwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sposób, żeby tego użyć, to dać 50/50 lakieru i wody. Rozmiksować i sikać. Problem jest taki, że leci dość nieregularnie i trzeba otworzyć spust na maxa, żeby w miarę był flow. Oddaliłem na 20 cm i sikam taką chmurą. Jedyny problem to to, że czasami za grubo nakłada i nie kontroluję za bardzo które miejsca dostają lakier, a które nie...

 

Możecie zdradzić jak Wy lakierujecie, żeby uzyskać optymalne efekty? Może coś zgapię i się czegoś nauczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dodaj jeszcze więcej wody i zmniejsz ciśnienie. Czemu tak kurczowo trzymasz się tego ciśnienia???

 

Ogólnie na polskich forach jest jedna zależność. Z czasem ludzie przechodzą na farby Tamiya, Gunze, MR hobby i rozcieńczają je Gunze Levelling thinnerem. Jeden rozcieńczalnik do wielu farb, a czyścić można zwykłym acetonem. Zapominasz o problemie zasychania farby na iglicy oraz zapychania się aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem...mam dużo lepsze doświadczenia z vallejo, mam na myśli błyszczący, mig sprawiał problemy, powstaje spory skrzep, jaki tworzy się dookoła dyszy, wymusza duże ciśnienie, które powoduje rozpylanie po pomieszczeniu. Czyszczenie także utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy małym ciśnieniu mig mi też nie chciał lecieć, a jak już wylazł, to plamił...

Rozcieńczyłem 1:1 wodą, ale wtedy wylatuje tylko jak spust odciągnę do końca, przez co całe pomieszczenie jest w lakierze:P

 

Myślicie, że rozcieńczenie wodą 2:1 będzie już przegięciem? Chciałbym zmniejszyć ciśnienie i operować delikatniej spustem, bo inaczej to ma mało sensu...

 

Czy od razu lepiej dać sobie spokój i kupić Vallejo Premium Airbrush? (akrylowo poliuretanowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda i tak odparuje. Tak czy siak po co dalej drążysz ten temat skoro przy aktualnym rozcieńczeniu nie możesz malować? Z jednej strony bym polecił bezbarwny od Tamiy, ale te farby i tak uparcie rozcieńczasz niedostatecznie i dziwisz się, że są problemy. W takim wypadku po co pytasz się o opinie na forum, skoro i tak podwarzasz porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy ja cokolwiek podważam? Rozcieńczam, tak jak radzono, pytam tylko do jakiego stopnia ma to sens, żeby lakier spełniał dalej swoje właściwości. Gdybym wszystko miał "próbować na własną rękę" to po co w ogóle pytać o cokolwiek na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś będzie kiedyś miał podobny problem: jedyne sensowne rozwiązanie z tym lakierem to rozcieńczyć go 50/50 z tamką x-20a. Ciśnienie ok 17-18 psi i można pomału psikać... niestety takie rozcieńczenie powoduje, że trzeba go nakładać multum razy, żeby cokolwiek to dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.