Skocz do zawartości

Golf 2 GTI Revell


active

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Po 2 tygodniowej reanimacji ściągania olejnej farby tamiya kretem, płynem do hamulcy szczotkami wacikami itp itd... ale udało się co prawda były 2 straty w postaci urwanego słupka przy szybie i pasa przedniego

21ded2603d3d9781med.jpg

 

w weekend udało się zreanimować słupek oraz pokryć szarym i białym podkładem

b5c217056070bd6fmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

małe przymiarki do oświetlenia ;)

62ff1f6e8c3aab7dmed.jpg

 

pomalowałem od nowa nałożyłem gunze gx100 próbowałem papierem 2000 i znowu odprysnął ... można temu jakoś zaradzić ? nadlać ? rozpuścić ?

buda prawdopodobnie kolejny raz do kreta :/:/... już brak mi sił orientuje się ktoś czy można samą kastę nową kupić modelu ? ta już się nie nadaje raczej do czystego wykonania by efekt mnie zadowolił ...

kolejny problem to nie schnąca farba olejna 302 z revella, kupiłem nową puszkę rozcieńczałem jak zawsze thinerem tamiya do olejnych i ponad tydzień i nadal się lepi... spróbowałem z wanmodem do olejnych i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam do lakierowania nadwozi farby olejne Model Master gloss.Od kilku lat po różnych próbach maluję nadwozia tylko tymi farbami.Tiner MM do aerografu.rozcieńczenie 1:1 i jest gitara.Polerka papier od 1000 do 5000 potem pasty Tamiya.Nigdy przenigdy nic nie odlazło.Można oklejać podziały kolorów taśmą .Używam taśmy Tamiya,i zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że planujesz zrobić oświetlenie modelu.

Nie bardzo jednak rozumiem te czarne kółka na głównych reflektorach ???

Możesz napisać coś więcej. Dlaczego tak ?

 

z zewnątrz nie widać wszystko jest pod kloszem który jest przyciemniony, zależało mi na efekcie "ringów" i stąd te kółka ;)

 

Napisz do revella zazwyczaj przysyłaja części. Ewentualnie kup drugi. Deska fajnie wykonana

 

myślisz że całą kastę przyślą nową?

 

Polecam do lakierowania nadwozi farby olejne Model Master gloss.Od kilku lat po różnych próbach maluję nadwozia tylko tymi farbami.Tiner MM do aerografu.rozcieńczenie 1:1 i jest gitara.Polerka papier od 1000 do 5000 potem pasty Tamiya.Nigdy przenigdy nic nie odlazło.Można oklejać podziały kolorów taśmą .Używam taśmy Tamiya,i zero problemów.

 

no chyba będę musiał zmienić farbę ... jaki bezbarwny na to kładziesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bezbarwnym jest trudniej.Mam 3 metody

1 polerka bez bezbarwnego ale baza musi być dobrze sucha 2-3 tygodnie.

2 kolory bardzo ciemne 35 humbrol gloss w puszeczce,nigdy w słoiczku bo schnie ze dwa lata.

3 kolory jasne B501 Mr.Top Coat gloss spray.Ja zlewam do aero,bo jest dużo wydajniej i mam wpływ na dawkowanie.

Jako podkład stosowałem Mr.surfacer 1200.Następny kupię 1500 bo jest drobniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Udało się przywrócić karoserię

Pomalowane białym podkładem tamiya i białym gunze

Zamierzam nałożyć bezbarwny również gunze gloss i pomalować uszczelki i nadkola na czarno (semi gloss)

Podpowiecie w jakiej kolejności malować dalej by nie zepsuć po raz X

sposób 1

-okleić karoserię taśmą

-maznąć uszczelki

-okleić uszczelki

- maznąć karoserię bezbarwnym gloss

sposób 2

-maznąć wszystko bezbarwnym

-okleić karoserię

-maznąć uszczelki na czarno

 

czy jeszcze inaczej ?

9ecf325100908e93med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię ;)

a jak myślicie czy dysza 0.2 będzie dobra do bezbarwnego Mr.Color GX100 ? mam w h&s 0.2 i w budżetowym jednofunkcyjnym dysze 0.3 którym lepiej i w jakich proporcjach ? wolę już upewnić się w każdej kwestii bo nie chcę myśleć o kolejnym zmywaniu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.