Skocz do zawartości

Bismarck 1/200


Dorotka

Rekomendowane odpowiedzi

@Dorotka: na mierzenie od monitora takie same

Zoba, też wpadłem na to aby patrzeć po fotkach zatopionego ale akurat tej nie dorwałem

Co do komina... a zobacz długość kładki między kominem a tą częścią nad mostkiem kapitańskim? To też coś może powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszą posdstawą do korekt są ZDJĘCIA, całą resztę mozna o dupę potłuc

 

Ale do korekt czego? Żeby coś korygować, trzeba mieć coś do korekty

 

Co do komina... a zobacz długość kładki między kominem a tą częścią nad mostkiem kapitańskim? To też coś może powiedzieć...

 

Wieczorem popatrzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Co do komina... a zobacz długość kładki między kominem a tą częścią nad mostkiem kapitańskim? To też coś może powiedzieć...

 

Wieczorem popatrzę.

 

Kładka (S10) jest zapewne o tyle za długa o ile za wąski jest komin.

 

 

ZQfDouH.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrzyłem sobie dziś czy można pożenić "boczki" nadbudówki Trumpka ze ściankami trawionymi od Hachette. Wygląda na to że można... Ale to na razie jeden element. Zobaczymy co będzie dalej. Po wyrównaniu plastikowych ścianek "do golasa" się okaże

 

aShdLCU.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

 

Co prawda zdjecia nie znalazlem ale tam chyba bylu schodki do tego elemenu ktory chcesz usunac. By the way w opracowaniu AJ Press masz troszke rysunkow stoczniowych

 

Trumpeter uznał za przedłużenie pokładu a to daszek do schodni na którym nie było drewna.

 

 

Teraz tylko pytanie czy ten kawałek metalu był ryflowany, czy "dziurawiony". Na razie przeważa ta druga opcja ale fotki brak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech Dorotka rzuci szanownym okiem na taką fotkę:

 

http://dennilfloss.blogspot.sg/2013/05/barbette-and-gun-turret-bruno-or-caesar.html

 

W szczególności na cienie rzucane przez pomosty. Ja widzę, że podejrzany podeścik dziurkowany nie był.

 

Nie sposób, nie przyznać racji... Na planach jest "pełny" i może taki był. Z tego zdjęcia to na 99%.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sposób, nie przyznać racji... Na planach jest "pełny" i może taki był. Z tego zdjęcia to na 99%.

 

Raczej na 100% Troszkę wyraźniejsze zdjęcie:

 

https://www.worldwarphotos.info/gallery/germany/kriegsmarine/bismarck/bismarck-deck-2/

 

Chyba nie o tym samym rozmawiamy... Chodzi o to czy blacha dospawana do kadłuba w tych ogranicznikach które widać na twoim zdjęciu była gładka, ryflowana, czy dziurkowana. Jest potrzebne zdjęcie od góry żeby to ocenić. Sleepwalker zwrócił uwagę na cień i faktycznie gdyby to było dziurkowane powinno być to widać. Więc raczej pełna ale czy gładka czy ryflowana nie wiadomo. Co ciekawe w innych miejscach okrętu ten podobne elementy są z blachy dziurkowanej.

 

Dorotka...Ty mi nie marudź, kurde, a ciągnij dalej temat Bi, bo tak jak patrzę i czytam Twoje wywody, to zaczynam nabierac ochoty na małe co prawda, ale jednak przeróbki w swoim. Gdybym miał te materiały co Ty gdy go robiłem...kurde

 

Temat ciągnę sobie po cichu. Na razie go golę na łysą pałę. To trochę potrwa - na ten moment prawie skończyłem jeden pokład. Wywalam wszystko, co Trumpek dał na tych ściankach. I tak do samej góry na wszystkich elementach. Nawiercam też bulaje, z których część zostanie zaślepiona, lub nieco przesunięta zgodnie z planami. Na razie nie ma co pokazywać.

 

GhA6SDm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jesteś pod dobrą opieką.

 

Skoro tak chcesz to nazywać...

 

Kolejna średnia staranność Trumpka. Nad mostkiem admiralskim znajduje się pomost reflektorów (S12). Trumpeter zrobił je jako część symetryczną. W rzeczywistości jednak tak nie jest. Hachette (po lewej) wykazało się tutaj dużo większą starannością, uwaga ta zresztą zdaje się dotyczyć całej "wieży"...

 

BHzR7Me.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno zasadnicze pytanie: czy Ty masz zamiar wszystkie te rozbieżności w jakiś sposób korygować, poprawiać?

 

Mam zamiar zbudować Bismarcka w oparciu o dostępną dokumentację z wykorzystaniem dostępnych zestawów (plastikowych, metalowych i żywicznych,) z ich korektą tam gdzie to uznam za niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda Czy bulaje, to nity mosiężne wklejone kołnierzem do środka?

 

Bulaje to mosiężne nity, tez z zestawu Hachette, wklejone w nawiercone otwory i zeszlifowane. Dojdą jeszcze okapniki i "szklane patyki" w środek. Na tym etapie jednak porządkuje jednak jedynie większe bryły, duperele później.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.