Skocz do zawartości

Mil Mi 6, Amodel 1/72


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w kolejnej galerii poświęconej wyrobom szacownej manufaktury Amodel

Zgodnie z obietnicą złożoną w galerii Jak-ów przedstawiam model dość sporego śmiglaka - Mi-6

 

Historia I

Pod koniec 1952 r, gdy wystartował najcięższy wtedy śmigłowiec Mi-4, Michaił Mil polecił grupie perspektywicznego projektowania przemyślenie możliwych układów kolejnego ciężkiego śmigłowca. Śmigłowiec Mi-6 po raz pierwszy oderwał się od ziemi na wysokość kilku metrów 3 marca 1957r, a pierwszy lot na nim wykonał Rafaił Kaprelian 5 czerwca 1957r. Mi -6 był przez długie lata największym i najszybszym śmigłowcem na świecie. Za osiągniecie 21 września 1961r. przez Mi-6 prędkości 320 km/h (pilot N. Leszyn), zespół Mila został wyróżniony nagrodą imienia I. Sikorskiego ustanowioną za pierwsze w historii pokonanie na śmigłowcu prędkości 300km/h.

 

Historia II

 

Model rozpocząłem w 2012r. i po złożeniu w jakichś 60% zaprzestałem dalszego lepienia Model po prostu okazał się zbyt trudny a na dokładkę technologia bliższa "szotranom" nie zachęcała do walki z materią. Śmiglak odleżał w szafie jakieś 4 lata. I raptem w 2016 postanowiłem go skończyć. Udało się ale raczej z nie najlepszym skutkiem.

Po prostu dociągnąłem do końca i już

 

I takim można było go obejrzeć na kilku konkursach:

 

BPArkID.jpg?1

 

Potem za namową kilku "śmigłowcowych zapaleńców" a w szczególności Mitrandira postanowiłem trochę nad nim popracować. A efekty tej pracy przedstawiam w dzisiejszej galerii.

Proszę o łagodny wymiar kary

 

fuZNiPN.jpg

 

degUzje.jpg

 

VGcRrCI.jpg

 

HOHhnix.jpg

 

I dalej już na "desce"

 

FxwXiVD.jpg

 

Oai10MM.jpg

 

q1Dm52T.jpg

 

KFBM8zK.jpg

 

mnwCLJ6.jpg

 

Yd3hNmi.jpg

 

jboTJPC.jpg

 

BuvJOO7.jpg

 

cKbwVPX.jpg

 

Ix5lRlP.jpg

 

X4mD4iV.jpg

 

ZwQAiS6.jpg

 

A teraz z "młodszym" bratem

 

h1zvq9y.jpg

 

J8RS82h.jpg

 

Y5ErkdJ.jpg

 

u8MqNiF.jpg

 

KFlr4QD.jpg

 

I to by było na tyle

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś dla siebie zbyt surowy. Model świetny zwłaszcza biorąc pod uwagę materiał wyjściowy.Niektórzy na pewno napiszą że za czysty ale dla mnie jest ok.Ale co ja tam mogę wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sylwetkę ma ten mi !! Mam pytanie, czy ten transporter pod Mi-10 nie powinien byc jakoś do tej platformy przypiety ?? czy własnie na tym polega bajer, że nie musi być przypięty ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już te oba widziałem ;)

 

W Łasku

 

To co - następny Mi-12 ?!?!?

 

Proszę o ODROBINĘ powagi

 

W garażu mam zamiar parkować samochód a nie trzymać model śmigłowca

 

Mam pytanie, czy ten transporter pod Mi-10 nie powinien byc jakoś do tej platformy przypiety ?? czy własnie na tym polega bajer, że nie musi być przypięty ??

 

Tylko co "wjechał" na platformę, nie zdążyli sołdaty "przypiąć"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.