Skocz do zawartości

Merkava Mk.IV Academy


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi rozdział już za mną. Przyklejone kolejne rolki i elementy do kół. Jutro przyjdzie mi giętarka do elementów fototrawionych, bo już niedługo do nich dojdę i trzeba będzie przyklejać.

 

24c1bfde08caa8e9.jpg

 

1bb47f313cca3c1a.jpg

 

e826443c9ea417ac.jpg

 

Chciałem też napisać parę słów o samych wypraskach. Według mnie są one bardzo dobrze zrobione, mają dużo szczegółów i na razie klejenie jest bezproblemowe i spasowanie też stoi na wysokim poziomie. Na szczęście nie ma dużo szlifowania. W przeciwieństwie do modeli Dragona gdzie były poprzyczepiane takie "dzyndzle" które trzeba było odcinać i każde miejsce szlifować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 120
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki tym dzyndzlom z Dragona, Dragon osiąga taki detal.

 

Dawno nie spotkałem się z jamą skurczową w Dragonie.

 

Budowa Merkavy idzie nieźle. Tak trzymaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy te liny będą pasować do mojej Merkavy?

 

http://www.m-zone.pl/zestaw-lin-do-merkava-mk-iii.html

 

I czy te łańcuchy będą pasować?

 

http://www.dersockelshop.de/detail/index/sArticle/16231?sPartner=tvscmates0913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlifowałem papierem 320 ale chyba zostawia on zbyt głębokie rysy, aby zakrył to potem podkład. Przeszedłem teraz na 400 i szlifowanie trwa dłużej, ale jest bardziej pewne, że podkład to zakryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział czwarty skończony. Przyklejone koła oraz jakieś dwa trójkąciki z przodu wanny, które nie wiem do czego służą :P Miałem też pierwszy problem ze spasowaniem. Musiałem sfrezować tuleje, które były w środku kół, ponieważ nie mieściły się w piaście i nie mogłem ich przykleić.

 

3aaa720e6e7a8be7.jpg

 

25d07714d96b4929.jpg

 

4cf71298157e9dcc.jpg

 

1af47f0f8b1381e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykleiłeś koła na stałe? Producenci modeli po to dają te tuleje do kół, żeby nie trzeba było ich przyklejać, no i żeby kółka można było łatwo zdjąć do pomalowania. Jeśli je przykleiłeś na stałe, to będzie się Tobie ciekawie malowało gumowe bandaże na kołach . A tak z innej beczki. Jeśli korzystasz z jakiś zdjęć oryginałów, to przypatrz się kołom napinającym, to te małe z tyłu. Powinny mieć otwory ulgowe. Szkoda że się o to nie postarałeś. I jeszcze na koniec. Uważaj jak obrabiasz elementy. Jak patrzę na te koła, to mam wrażenie że niektóre z nich to siekierą obrabiałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przykleiłem je na stałe Wzorowałem się na tym filmiku:

 

Będę chciał też tą samą technika pomalować model (tyle, że z podkładem którego on na tym filmiku o dziwo nie używa)

Nie wiem o co chodzi z tymi otworami? Te koła napinające na samym końcu mają otwory.

Co do obrobionych części to zdjęcie to wyeksponowało. Na żywo tego prawie nie widać. A obrabiam papierem ściernym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem rozdział 5. Przyklejone zostały tylne kosze i drzwi. Zaczęła się też przygoda z fototrawionką. Ogólnie są spoko ale elementy wielkości mikroskopijnej mnie wkurzały. Z tego względu przyklejanie małych części sobie odpuściłem ;)

 

80c645cc31c645c4.jpg

 

83ba38c001561bfb.jpg

 

b9f631c3f72c0ade.jpg

 

e360f2798596f6cf.jpg

 

Teraz przyszedł czas na robienie pancerza.

Zakupiłem też gąski metalowe (niestety nie wiedziałem, że w ich skład wchodzą też metalowe koła przednie, ale to już po zawodach bo zostały przyklejone z tworzywa). Kupiłem również łańcuchy i metalowe kulki pod wieżę, mocowanie do anten (o dziwo nie ma w nich anten, trzeba będzie robić z drutu) oraz metalową lufę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie dostałeś metalowa lufę?

Poproszę o linka.

A który zestaw metalowych gąsek ma przednie koła?

 

Proszę tutaj lufa

 

http://www.dersockelshop.de/detail/index/sArticle/64029?sPartner=tvscmates0913

 

A tu metalowe gąski:

 

http://www.dersockelshop.de/detail/index/sArticle/13175?sPartner=tvscmates0913

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie prawie dobrze o otworach ulgowych w kołach napinających już wiesz dlatego to prawie

Według mnie najlepsze kulki do kosza robi Voyager zresztą blaszki chyba też są lepsze od ET .

Jest masa dodatków do tego modelu wszystko zależy od tego ile chcesz zainwestować w model .

Dobra rada przejrzyj trochę fotek oryginałów .

Czekam na postępy i podglądam dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare academy Niee myślałeś zaczekać na Menga z ASPRO?

Nawet nie wiedziałem, że wychodzi. W kwesti czołgów nie jestem, aż tak bardzo zorientowany i doświadczony. To dopiero mój pierwszy model z pancerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdział 6 za mną. Rozpoczęta została budowa wieżyczki. Parę pierdółek przyklejonych i ogólny szkielet.

Zacząłem też przyklejać elementy fototrawione. Jednym słowem jest to dzieło szatana (szczególnie te małe elementy). Instrukcja Eduarda woła o pomstę do nieba. Jest nieczytelna i nie po kolei. Większości rzeczy muszę się domyślać. Jednym słowem muszę się uzbroić w cierpliwość.

 

5c4b4bc3ecfaab88.jpg

 

35a87cedd847254e.jpg

 

94d2d4c5e1cf33c2.jpg

 

29bebf7fafe36a0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem muszę się uzbroić w cierpliwość.

 

O to chodzi w tym sporcie (hobby)

 

To może doprecyzuję... Muszę się uzbroić w ultra cierpliwość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ćwiczy kolega blaszki wyrabiają charakter jeszcze parę modeli i będzie dobrze .

Ta klamka na tylnej lewej pokrywie jest odwrotnie przyklejona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech ćwiczy kolega blaszki wyrabiają charakter jeszcze parę modeli i będzie dobrze .

Ta klamka na tylnej lewej pokrywie jest odwrotnie przyklejona .

 

Masz na myśli tę klamkę na ostatnim zdjęciu? Przykleiłem tak jak był odlew...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Fajnie, że walczysz z Rydwanem. Co do zapinek, to polecam pójść na całość i zrobić je z drucików miedzianych. W rzeczywistości te elementy nie są płaskie, tak jak wygląda to gdy dajesz element fototrawiony. Przykład w moim warsztacie z przed lat:

 

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=34540&hilit=rydwan+wilk%C3%B3w&start=90

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.