Skocz do zawartości

JS-2 TAMIYA 1/48


METYS

Rekomendowane odpowiedzi

Model dłubany już od kilku- a nawet nastu wieczorów. Zdjęcia na szybko robione telefonem więc i jakość tragiczna, ale tylko poglądowo na razie. Faktura odlewu robiona szpachlą, uchwyty na wieży wymienione na drut. Zamówione do niego będą jeszcze trawione zbiorniki paliwa z uchwytami,plastikowe są fatalne.

 

uYu8oCf.jpg?2

tLg9PGr.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, jak tylko zacznie się dziać coś godnego uwagi w temacie A na razie mam pytanie, czy ktoś spotkał się ze zdjęciami IS-a z "siatkowymi" osłonami przeciw kumulacyjnymi wieży? Dzięki uprzejmości naszego forumowego kolegi jestem posiadaczem takowych ze stajni Haulera. Tylko nigdzie nie znalazłem zdjęcia czołgu z nimi zamontowanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, wielkie dzięki, jakiś punkt zaczepienia już jest. Teraz trzeba grzebać w odmętach internetu. Na pewno trzeba usunąć kawałek błotnika po prawo z tyłu. Zbiorników też widze że raczej nie było, oby jeszcze tylko numer boczny znajść, jak nie będzie po prostu zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiadam i podpatruję.

Co do tego zdjęcia to moim zdaniem jest to fotomontaż.

Zwróć uwagę na mocowanie siatki. Górna poprzeczka zaczyna się od dachu wieży, natomiast dolna kończy się gdzieś w rejonie błotnika. W takim układzie nie możliwe było by obracanie wieży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, to całkiem prawdopodobne. Ja przyjąłem że to ostatnie mocowanie jest zerwane i siatka zwisa pod własnym ciężarem. Ale na korzyść Twojej opinii przemawia iż pomimo pół dnia grzebania w sieci, nie znalazłem innego zdjęcia z osłonami, gdzie T34 ma ich całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ciąg dalszy prac nad IS-em. Beczki wykonane z zestawu dedykowanego do su-122 Parta, zestawowe nie wzbudziły we mnie zachwytu. Potraktowany szarym podkładem w sprayu Tamiya, nie róbcie tego w domu, śmierdzi niesamowicie. Zostały już tylko do dokończenia siatkowe osłony wieży i powędruje do pudełeczka w oczekiwaniu na zakup kompresora i malowanie.

 

MPH0UD2.jpg?1

3FsNCvi.jpg?1

7FCA5pT.jpg?1

HVLbKwK.jpg?1

VLOaJp9.jpg?1

6Z70uKw.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych osłon siatkowych na wieży to Hauler robi taki zestaw do tego modelu - były, nie były, fotomontaż czy nie, to model fajnie się z nimi prezentuje ;) Ja swojego w nie zaopatrzyłem ;)

 

65db9e7ba9d893a98e8bdf4b742ff3a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Pora "odgrzać kotleta" ? Dziś pomalowany russian green a delikatnie rozjaśniony z dodatkiem interionr green. Pierwszy kontakt z aero po prawie 4 latach i kompresor od Pana Adama, dobry aerograf, odpowiednie ciśnienie i dobrze rozcieńczona farba i pierwszy raz malowanie sprawiło mi frajde! Jednak warto inwestować w sprzęt a nie iść po kosztach. Myśle że wieczorem zabiore się za pędzlowanie ?

IMG_20190227_142239.jpg

IMG_20190227_142059.jpg

IMG_20190227_141759.jpg

IMG_20190227_141846.jpg

IMG_20190227_142013.jpg

A tu małe porównanie.

 

IMG_20190227_142329.jpg

Edytowane przez METYS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym trochę bardziej odważnie podziałał z rozjaśnieniami. 
Jestem prawie pewien że jak położysz kolejne warstwy lakierów, łoszów i innych filtrów nie wspominając o biedronkach i innym brudzingu to wyjdzie bardzo ciemna zielonkawa plama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.