Skocz do zawartości

Panavia Tornado GR4 - 1/48 Revell


jrminiatures

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Chciałem zaprezentować najnowszy mój ulepek czyli Tornado Gr4 od Revella w skali 1/48. Model początkowo miał byc OOB - ale okazał się strasznie ubogi w detal i musiałem coś dodać żeby cieszył oko. Standardowo przetrasowałem wszystkie linie paneli i odnowiłem nitowanie - do kokpitu doszłu pasy fotela, do kadłuba - żywiczne koła od Edka i komplet Pitota od Mastera. Model przy budowie bardzo dziwnie skomplikowany - szparo i szpachlożerny. Model jest w malowaniu 617 squadronu Dumpbustard - malowany Tamiya i Gunzy. Weathering robiony na podobieństwo materiałów dosłanych przez zamawiającego. Oglądajcie.

 

tornado_00.jpg

tornado_01.jpg

tornado_02.jpg

tornado_03.jpg

tornado_04.jpg

tornado_05.jpg

tornado_06.jpg

tornado_07.jpg

tornado_08.jpg

tornado_09.jpg

tornado_10.jpg

tornado_11.jpg

tornado_12.jpg

tornado_13.jpg

tornado_14.jpg

tornado_15.jpg

tornado_16.jpg

tornado_17.jpg

tornado_18.jpg

tornado_19.jpg

tornado_20.jpg

tornado_21.jpg

tornado_22.jpg

tornado_23.jpg

tornado_24.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odrzutowce to ogólnie nie moja działka, ale do Tornado zawsze miałem jakąś taką sympatię, i ten model też mi się baaardzo podoba! Świetne te smugi syfu na chowanych powierzchniach skrzydeł.

 

Z drugiej strony trochę dziwnie wygląda tak osmalony statecznik pionowy.

 

Poza tym 617 Sqn to Dambusters, a nie jacyś Dumpbustards

 

Edit: Okej, zwracam honor co do statecznika

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie bardzo fajny. jedyne co kluje po oczach to wymaskowany kształt na skrzydłach na tych częściach które się chowają w kadłubie. To wygląda mega nienaturalnie. reszta super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co kluje po oczach to wymaskowany kształt na skrzydłach na tych częściach które się chowają w kadłubie. To wygląda mega nienaturalnie.

 

Ten wymaskowana część skrzydła wydaje mi się że jest czyms pokryta zeby się nie rysowała powierzchnia - albo po prostu jej nie malują - ja zrobiłem akurat w kolorze z instrukcji a na fotkach poniżej jest różnie - ale ładnie wymaskowane

 

 

t1.jpg

t2.jpg

t3.jpg

t4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawał dobrej roboty! Mam na półce Tornado IDS. Ale czeka cierpliwie na swój czas. Rzeczywiście potrzeba sporo szpachli? Instrukcja Revella raczej marna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mi się podoba, z małym ale. Kopciuch na stateczniku taki mało wyraźny, jakby mu nieco zróżnicowania brakowało. Tych rys i smug, co to je na tym zdjęciu pokazałeś. Ale zasadniczo - poziom trzyma

 

Starałem się oddać na tyle ile potrafie jesli chodzi o kopcia na ogonie - wydaje mi się że na zoomie widać to znacznie lepiej - chodź fakt - można zrobić to znaczenie lepiej

 

kopec_det.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieraz czytam pochwały, chociaż niczym nie uzasadnione, ale w tym przypadku podpisuję się obiema rękami pod pozytywnymi ocenami Twojego modelu. Pięknie pomalowany, bez tej przesady w brudzeniu, które ostatnio święci triumfy. Jedyne co mi psuje obraz to nierówne nitowanie, jak to widac np. na zdjęciu powyżej. Ale ogólnie jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje - przyznaje się-

 

Jedyne co mi psuje obraz to nierówne nitowanie, jak to widać np. na zdjęciu powyżej. Ale ogólnie jest super.

 

gdzieniegdzie nitowanie jest nierówne ale to przy 5 tysiącach otworków robionych ręcznie czasami coś nie wyjdzie jak chcemy - ale widać to dopiero przy dużym zoomie - na zdjęciach całości jest to niezauważalne - od zawsze było wiadomo że zbliżenia na modelach uwypuklają niedoskonałości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.