Skocz do zawartości

Su-34 Italeri 1/72 W Polskich barwach


spiton

Rekomendowane odpowiedzi

Slash, a gdzie ostatnio miałeś symetryczny konflikt. Bo w takich niesymetrycznych to nosicielem pocisków, może być każdy samolot...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ocena zaistnienia symetrycznego konfliktu to już sprawa drugorzędna. Pomińmy ten temat. Niemniej z drugiej strony jakbyś nie patrzył siły powietrzne świata, i nie tylko powietrzne, są strojone pod konflikty symetryczne. Lotnictwo antypartyzanckie stanowi raptem jakiś promil. Z reszta taki Hercules "CAS" też może spokojnie prowadzić działanie w konflikcie niesymetrycznym. Gdyby przygotowywano się na konflikty niesymetryczne to tak jak sugerujesz.... nie byłby potrzebny takie Su-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, ten mój SU, to samolot projektowany na rajdy nad Europe Zachodnia, w przymierzu z Rosjanami. Słowem nad Kalifaty. Przy czym osobiście nie jestem zwolennikiem walki z Islamem, kiedy już kalifaty będą naszym zachodnim sąsiadem. Ale taki Su- 34, z jak najbardziej wymyślną bronią byłby dobrym batem, żeby się Islamiści nie fatygowali w nasze strony z niecnymi zamiarami. Słowem to ma być samolot "postrachowy" nie realny ,-) Realną bronią to jest Pieniądz, kultura czy idea, nie samolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którymś z numerów Skrzydlatej Polski opisany był test któregoś z odmian su 27 z wydłużonym żądłem w którym znajdowała się rakieta przeciwlotnicza

O!! Bardzo ciekawe ! muszę poszukać w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolege troche poniosło z ta rakieta w zakonczeniu kadłuba....Butowski pisał że przymierzali się do zabudowy radaru do obserwacji tylnej półsfery . I tyle

No, to już dobry kierunek ,_)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24831107_1617211521668200_5112807373874154189_o.jpg?oh=41ac7db70663e326e3a712f10f24a96f&oe=5AC4B9BC

Rok 2043. Dwadzieścia lat po zajęciu Polski pod pretekstem ochrony własnych obywateli zamieszkujących te tereny przed zachodnim kalifatem i obroną cywilizacji łacińskiej rosyjska armia okupacyjna przkazuje Polsce pierwszy zupełnie już przestarzały Su-34. W zamyśle ma pomóc prawdziwym polskim patriotom likwidację resztek partyzantki na Pomorzu. Samolot został ufundowany dzięki usilnym staraniom Grupy Pasterzy Owiec pod przewodnictwem oberbacy Sheep Ona. Uroczyste przekazanie maszyny do nonowopowstałego Pułku im.Wandy Wasilewskiej następuje w bazie demobilu na terenie kołchozu Putinowskaja. W uwalonych kołchozowym gnojem walonkach zapijaczona rosyjska obsługa przez pomyłkę podwiesza rakiety tyłem do przodu.

Taki what-if ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał w tych nalotach na biednych muzułmanów kosić skrzydłami minarety jak polski chłop koniczynę - stąd taki poobijany ;)

Chyba czas przenieść ten wątek do działu s-f

Nie ma jeszcze działu "Narodowe S-F"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba czas przenieść ten wątek do działu s-f

 

Podobnie jak 90% wszystkich galerii, bo oryginały odzwierciedlają raczej dość umownie...

 

Współczuję Ci Seba tych podśmie:bip:ek wyrośniętych na bieżącej opinii o stosunkach polsko rosyjskich. Gdyby imaginacje na temat Panzerwaffe'46 nie były tak popularne to tego typu model spotkałby się z podobnymi kpinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobnie jak 90% wszystkich galerii, bo oryginały odzwierciedlają raczej dość umownie...

 

 

Pan mówi o tekście, ale pan ma na myśli wyłącznie treści, których tu nie ma. Aha. No więc jeśli to jest forma bez treści, to nie ma to waloru obiektywności, no więc jest to formalizm. I to jest groźne, ale formalizm jest jeszcze groźny dlatego, że jak nie ma tam treści, to po prostu można tam sobie podkładać różne treści i może nawet takie, które by nam tu nie odpowiadały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

robisz fajne modele. Lubie je. Ale nie wiedziałem, że jesteś intelektualnym snobem ,-)). Nie idź ta drogą...,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

treści, których tu nie ma. Aha.

 

Myślę, ze Twoja odpowiedź sama w sobie byłaby najlepszym do niej komentarzem. Mam nadzieję, że nie poczułeś urazy przypuszczeniem, że moja wypowiedz dotyczy Twoich modeli albo co gorsza wstawia je w szranki z tym paskudnym modelem spitona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.........

robisz fajne modele. Lubie je. Ale nie wiedziałem, że jesteś intelektualnym snobem ,-)). Nie idź ta drogą...,-)

 

Mój cytat z filmu przy intelektualnym snobizmie niektórych modelarzy to tylko niewinny żarcik.

 

Myślę, ze Twoja odpowiedź sama w sobie byłaby najlepszym do niej komentarzem. Mam nadzieję, że nie poczułeś urazy przypuszczeniem, że moja wypowiedz dotyczy Twoich modeli albo co gorsza wstawia je w szranki z tym paskudnym modelem spitona.

 

Nic z tego nie rozumiem. Musisz używać mniej paraleli w metaforach do aluzji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.