Skocz do zawartości

Farby Mig Ammo


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Czy farby Mig Ammo są godne polecenia? W encyklopedii od Mig Ammo wyczytałem, że ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby Mig Ammo są godne polecenia?
Chcesz polecać — sam wypróbuj.
… ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda' date=' czy ściema jak z farbami Vallejo Air?[/quote']Któż ci zabroni? Chcesz to lej. Ja dawałem nierozcieńczone farby do aerografu i dopiero w aerografie mieszałem, ale w sumie wolę rozcieńczać przed nalaniem dp aerografu.

 

Try it by yourself.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby Mig Ammo są godne polecenia? W encyklopedii od Mig Ammo wyczytałem, że ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?

 

Sam nie używałem, ale zbyt wiele negatywnych opinii o tych farbach słyszałem żeby je polecać.

Tak naprawdę jedyne pewne i sensowne rozwiązanie to lakiery Mr. Paint, albo farby takie jak Tamiya czy Gunze (celulozowe i teoretycznie akrylowe, ale nie do końca), które są niezawodne i po prostu najlepsze na rynku.

Ich jedyną wadą jest chyba tylko zapach, bo nie każdy może sobie pozwolić na to w mieszkaniu czy domu. No i też cena bywa zaporowa dla niektórych, w końcu taka butelka Mr. Paint to ponad 20 zł.

Ale warto, naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy farby Mig Ammo są godne polecenia? W encyklopedii od Mig Ammo wyczytałem, że ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?

 

Sam nie używałem, ale zbyt wiele negatywnych opinii o tych farbach słyszałem żeby je polecać.

Tak naprawdę jedyne pewne i sensowne rozwiązanie to lakiery Mr. Paint, albo farby takie jak Tamiya czy Gunze (celulozowe i teoretycznie akrylowe, ale nie do końca), które są niezawodne i po prostu najlepsze na rynku.

Ich jedyną wadą jest chyba tylko zapach, bo nie każdy może sobie pozwolić na to w mieszkaniu czy domu. No i też cena bywa zaporowa dla niektórych, w końcu taka butelka Mr. Paint to ponad 20 zł.

Ale warto, naprawdę warto.

 

I jak się doliczy przesyłkę to za trzy farbki Mr. Paint mamy komplet 6 lakierów z Hataki. Doskonała jakość przy bardzo dobrej cenie. Ja miałem doświadczenie z farbami Ammo. Miałem 4 sztuki. Został mi tylko gunmetal, bo reszta skończyła w koszu na śmieci. Ani to dobre do aero ani pod pędzel.

 

Zresztą odpowiedzią na Twoje pytanie jest ostatnia publikacja Ammo. Producent farb musiał wydać książkę i nakręcić film instruktażowy jak malować tymi farbami. Jeżeli farby wymagają instrukcji obsługi na kilkadziesiąt stron i 30 minut filmu to chyba wiele wyjaśnia jak są "user friendly".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tych wszystkich dziwnych wynalazków MIGa, AK, Vallejo, AK wypuścił ostatnio nową serię farb AK Real colors. Farby to lakiery akrylowe, czyli prawilne farby do aerografu, ale najlepsze numer to zalety produktu. Jednym z nich to uwaga.

"Forget the clogging. AK real colors flows smothly in your airbrush."

 

Czyli po części sami się przyznali, że ich wcześniejsze wynalazki w cale nie były tak fajne jak cały czas wciskali w swoich reklamach. :P No ale co zrobisz, jak spora część ludzi dalej wierzy w te brednie jakoby to był szczyt jakości farb do aerografu. Przyznać trzeba, że agresywny marketing przynosi tutaj korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po części sami się przyznali, że ich wcześniejsze wynalazki w cale nie były tak fajne jak cały czas wciskali w swoich reklamach. :P No ale co zrobisz, jak spora część ludzi dalej wierzy w te brednie jakoby to był szczyt jakości farb do aerografu. Przyznać trzeba, że agresywny marketing przynosi tutaj korzyści.

 

Tylko z tej trójcy, którą wymieniłeś to Ammo było klasą samą w sobie. Te farby zatykają aero w chwili gdy je wlewasz do zbiorniczka. Jednocześnie jakimś cudem kompletnie nie nadają się do malowania detali pędzlem. Nie wiem jak to osiągnęli...

Nie to, że AK są jakoś dużo lepsze, bo jedyny zestaw jaki od nich mam "Weathered Wood" używam do barwienia gruntu na podstawkach pod modele. Sprawdzają się znakomicie i doskonale mieszają z gipsem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dość często maluję ModelAir i zależy jaką butelkę trafisz. Raz jest dobra raz nie. Z Hataką miałem ten sam problem. Polecenia godne jak już ktoś zauważył są tylko gunze i tamka, chociaż paleta barw dupy nie urywa.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że dość często maluję ModelAir i zależy jaką butelkę trafisz. Raz jest dobra raz nie. Z Hataką miałem ten sam problem. Polecenia godne jak już ktoś zauważył są tylko gunze i tamka, chociaż paleta barw dupy nie urywa.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

 

Hataka pomarańczowa jest nie gorsza od Gunze H i Tamiya.

 

Sent from JA bez rozsyłania DARMOWEJ REKLAMY telefonu i aplikacji bo mi się ich nie chce w ustawieniach wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje refleksje w zastosowaniu do pojazdów w skali 1/72.

 

Nowa hataka jest tańsza i... dużo lepsza! To najlepszy produceny jakość- cena bez dwóch zdań. Mig chyba stracił kontakt z rzeczywistością, takie pieniądze a nadaje się na 1/35 ewentualnie 1/48, ale na precyzyjne malowanie 1/72 NIE, farby albo zalewają model albo zatykają dysze, trzeba cały czas ciśnienie ustawiać...Zdecydowanie gorsze od tamki i mrhobby. Podobnie mają farby ak, naprawdę ładne kolory ale przy detalach/łatkach notorycznie zatykają dyszę. To skandal takie pieniądze rządać i kpina z klienta. Minimalnie lepsze lub równe ze starszymi braćmi vallejo. Ciągle nie znam farb lifecolor, nie tesrtuje bo mam już paletę.

 

Uwaga. Zdecydowanie nie polecam lakierów MIG, które uważam za nawet gorsze od braci Vallejo, robią oooogromne strupy zakrzepniętego lakieru dookoła dyszy i w kielichu (vallejo dużo lepsze pod tym względem). Kaszana. Zatykają łatwo dyszę i trzeba je rozcieńczyć,wtedy bardzo łatwo zalać model, ponadto warstwa jest licha i nierównomierna bo zalewa detale a niknie na powierzchniach płaskich.

Moim zdaniem ak i mig to farby dużo słabsze niż wskazuje cena, trochę za wysoko cenią te swoje przeciętne farbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bedzie jak sam sprobojesz roznych farb i sie przekonasz ktora ci pasuje.

Jedni lubia pomarancze a inni jak im skarpetki smierdza...

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk bo chusteczka mnie obchodzi zdanie innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To farby Mig Ammo są takie słabe? Dobrze że jest forum bo bym nie wiedział...

Pomalowałem właśnie pierwszy model nimi (Konig Tiger 1/35) i wszystko ok. Powierzchnia gładziutka, zero skórki pomarańczy. Aero (Infinity z dyszą 0.2mm) też się nie zatykał. Co zrobiłem źle?

 

ps. Vallejo Air też mi się dobrze malowało... pewnie też coś nie tak robiłem...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To farby Mig Ammo są takie słabe? Dobrze że jest forum bo bym nie wiedział...

Pomalowałem właśnie pierwszy model nimi (Konig Tiger 1/35) i wszystko ok. Powierzchnia gładziutka, zero skórki pomarańczy. Aero (Infinity z dyszą 0.2mm) też się nie zatykał. Co zrobiłem źle?

 

ps. Vallejo Air też mi się dobrze malowało... pewnie też coś nie tak robiłem...

 

Lałeś bezpośrednio do zbiorniczka aero bez rozcieńczania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To farby Mig Ammo są takie słabe? Dobrze że jest forum bo bym nie wiedział...

Pomalowałem właśnie pierwszy model nimi (Konig Tiger 1/35) i wszystko ok. Powierzchnia gładziutka, zero skórki pomarańczy. Aero (Infinity z dyszą 0.2mm) też się nie zatykał. Co zrobiłem źle?

 

ps. Vallejo Air też mi się dobrze malowało... pewnie też coś nie tak robiłem...

 

Wiesz, są i tacy, którzy żarcie z maka sobie chwalą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy żadnej farby nie leję do aero bez paru kropel rozcieńczalnika i/lub flow improvera. Nawet jak to farba dedykowana do aero.

Ale najwyraźniej to wielki błąd którego inni unikają. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć , że ładujesz winylową farbe do aerografu i bez zająknięcia malujesz na ciśnieniu rzędu 0,8 bara cienkie kreski , precyzyjne malunki , transparentne przenikające się warstwy , z odległości do modelu rzędu pół centymetra , w sposób ciągły przez na przykład 15 - 20 minut ? I aerograf nie prycha , nie strzyka , nie smarcze i się nie zatyka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...
Czy farby Mig Ammo są godne polecenia? W encyklopedii od Mig Ammo wyczytałem, że ich podkład i farby można lać do aero bez rozcieńczania. Czy to prawda, czy ściema jak z farbami Vallejo Air?

 

Vallejo Air to całkiem fajna farba po rozcieńczeniu.

Ammo MiG... mam dwa zestawy modulacyjne, na które połasiłem się ze względu ceny. Pomalowałem nimi kilka wargamingowych czołgów i samochodów. Np:

 

https://vaevictis15mm.blogspot.com/2016/12/m5a1-stuart-normandia-1944-m5a1-stuart.html

 

https://vaevictis15mm.blogspot.com/2017/07/japonski-m3-stuart-7-puk-czogow.html

 

Bardzo ciężko się z nimi pracuje. Bardzo się błyszczą co utrudnia modulacje kolorów. Zatykają dyszę mimo rozcieńczania, a PRZEDE WSZYSTKIM absolutnie okropnie się ścierają z malowanej powłoki przez swą skrajną delikatność (mimo lakierów). Jak zauważono nie nadają się jakimś cudem do pędzla nawet żeby podkreślić nimi detale.

 

Więcej farb ammo miga nie kupiłem. Po prostu nie mam do niego nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.