Skocz do zawartości

Northrop F-5E Tiger II - AFV 1:48


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

Rodzina T-38/F-5/F-20 Northropa wraz F/TF-104 i wczesnymi Harrierami należy do moich ulubionych serii maszyn z lat 60-70 ubiegłego stulecia. Wygrzebałem więc z magazynku coś takiego:

 

EZU1ii0.jpg

 

cUUDdxo.jpg

 

które po zbudowaniu ma przypominać taki samolot:

 

j2GqsE1.jpg

 

8xLR9lS.jpg

 

Kamuflaż oczywiście jedynie słuszny i niepowtarzalny czyli SEA. Jakby ktoś miał zdjęcie tej maszyny z lewej strony to proszę o wsparcie. Zapraszam do podglądania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Po rozpoczęciu zabawy z blaszkami zacząłem żałować że nie kupiłem kokpitu Airesa, model zaległ na jakiś czas. Ostatecznie skończę go z blachami, następny będzie z żywicą. Kokpit oblaszkowany i zagruntowany:

 

r8hVnuW.jpg

 

Pociągnięty akrylowym Medium Grey Testorsa:

 

VeWuCxb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Akcja "Zakończ rozgrzebane zestawy do końca roku" właśnie ruszyła. Tiger praktycznie gotowy na malowanki:

 

PCLAL2B.jpg

 

t0ecZDC.jpg

 

Po roku leżakowania zmianie uległa koncepcja malowania. W pudełku jest coś takiego w kamuflażu Aggressor New Lizard:

 

YkHTu6O.jpg

 

Mój Tiger wystąpi jednak w nieco starszym ubranku Aggressor Flogger:

 

geBMAOl.jpg

 

Farby w drodze, maziajki wkrótce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zachęcająco, mnie osobiście wersja New Lizard podoba sie bardziej jednak to nie mój model.

Czekam na postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 year later...
W dniu 23.08.2019 o 15:30, Solo napisał:

Będzie black basing?

Tak jest, jakoś zasmakowałem w tej technice.

 

W dniu 23.08.2019 o 16:17, Ripper1 napisał:

nie jest źle - trzy lata leżakowania, jak wino :-)) 

 

Takie młode trochę to wino wink3. Sumienie mnie już ruszyło, nawet plastik zmienił odcień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że malowanki zaczynam, wygrzebałem z przepastnych zasobów sieci jeszcze jedno zdjęcie 73 w wybranym przeze mnie kamuflażu, ze smaczkiem w postaci steru kierunku w jednolitym szarym (?) kolorze. Prawdopodobnie podmieniony z innego egzemplarza. Mój też taki będzie:

24293103524_d43844a108_o.jpg.d4a4013ce1ab1f14919c16208f46cbc5.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎07‎.‎09‎.‎2019 o 22:02, barszczo napisał:

Są za rzadkie jak dla mnie

Hmmm, dla mnie bywają wręcz odrobinę za gęste. Jesteś pewien że je dobrze wymieszałeś? One mają tendencje do bardzo mocnego opadu pigmentu na dno butelki i mocnego przyklejania się do niego. Trzeba naprawdę długo potrząsać buteleczką, albo mieszać w niej patyczkiem, żeby dobrze wymieszać całą farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby są rzadkie, ponieważ nie są przeznaczone do malowania jedną warstwą, lecz do budowania warstw. Podstawą jest marmurkowanie, preshading/postshading itp. W ten sposób uzyskasz bardzo delikatnych przebarwień koloru bazowego.

wLXRq5p.jpg

(Hellcat był malowany szarym Surfem 1200, na to biały podkład MRP-83, farba Salmon Primer MRP-130, widoczna na stateczniku,  i następnie plamki MRP-190 P.R.U Pink, który był też ostatnim kolorem/kolorem bazowym)

W innym przypadku będziesz malować warstwę za warstwą... Polecam też zastanowić się nad dobieraniem koloru podkładu pod konkretne malowanie i marmurkowanie na takim. Czarny sprawdza się najlepiej pod szarości, niekoniecznie pod jasne kolory.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa w kwestii podkładu pod MRP. Dzisiaj zaryzykowałem i poszedł brąz z ręki. Po prostu inna bajka, komfort malowania niesamowity. Nie mam jeszcze za bardzo wyczucia do tych farb, ale humor mam zdecydowanie lepszy. Teraz jeszcze zielony i finito, trzeba będzie jeszcze wyostrzyć przejście brązu tu i ówdzie:

IMG_20190909_212718.jpg.831a41b3261bd32673d00ee5cc22c2a1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.