Skocz do zawartości

Fokker D.VII-Na warsztacie 1/72


sianko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Scenka (fikcyjna) jak w temacie, kompletny Fokkerek, to zestaw Rodena, kadłub radosna twórczość od podstaw, ciężarówka Rodena.

Reszta ekspozycji- jakaś mieszana drobnica, aha pompa ,to żywica CMK. Jak już wspomniałem całość jest moim wymysłem, aczkolwiek Fokker z duszkiem na kadłubie należał do 15 EM, więc całość, to 15 Eskadra Myśliwska -na warsztacie.

Do malowania użyłem głównie Humbroli, figurki potraktowane po macoszemu, więc tak jak by ich nie było.

No i zdjęcia spieszyłem się ( dobrze modelu nie odkurzyłem), ale na przyszłość może się poprawię

 

8eea90ac9c6d571e.jpg

31ad035491d5d3dd.jpg

07fa1a26fb4545a1.jpg

be5518e3eaca917d.jpg

20310a09fd3cebda.jpg

c948570afdf2b5cf.jpg

66f648675fe7e550.jpg

2ad47ff70d4d82a9.jpg

4fb3466f3e0e9c7e.jpg

Pozdrawiam

4abca4de3c814e9d.jpg

23b2bd73b41aac5f.jpg

1cdf8328e1cd4472.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że ani śladu po Twoich pracach, a przeglądałem je prawie wszystkie. Bardzo lubię Twoją stylistykę prezentacji, dlatego byłbym wdzięczny, gdybyś zamieścił więcej zdjęć z różnej perspektywy, bo zaiste jest co pokazać. To co widzę jest świetne!

Gratuluje

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem świetnie położoną lozengę. Jak robiłeś te różowe paski naklejanego płótna? Malowałeś to po zabezpieczeniu kalki z lozengą?

Panzre4 paski wzmacniające to kalkomania Techmodu, zresztą trochę za gruba i w jednym miejscu jest nierówny odstęp, ale może na fotkach tak tego nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, trzeba było od razu tak walić a nie w środku nocy

 

Kolega chyba nie jest na bieżąco z system pracy przyjętym w naszym sejmie

 

Chciałem już "podkreślić" jakąś niekonsekwencję w naciągach i wytknąć brak naciągów w płatach ale profilaktycznie "przekopałem" internet i chyba oryginał też ich nie ma. Dziwak jakiś

A tak ogólnie podoba się. Szczególnie "rzuca" na kolana konstrukcja i zdetalowanie szmatopłata w remoncie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem świetnie położoną lozengę. Jak robiłeś te różowe paski naklejanego płótna? Malowałeś to po zabezpieczeniu kalki z lozengą?

Panzre4 paski wzmacniające to kalkomania Techmodu, zresztą trochę za gruba i w jednym miejscu jest nierówny odstęp, ale może na fotkach tak tego nie widać

 

Kalkę Techmodu mam ale właśnie też paski wydają mi się za szerokie. A na krawędzi natarcia i spływu też naklejałeś taśmę, czy ją wymalowałeś jakoś?

 

Chciałem już "podkreślić" jakąś niekonsekwencję w naciągach i wytknąć brak naciągów w płatach ale profilaktycznie "przekopałem" internet i chyba oryginał też ich nie ma.

 

Nawet na pewno ich nie miał. Co miało ogromny wpływ na osiągi tego aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkę Techmodu mam ale właśnie też paski wydają mi się za szerokie. A na krawędzi natarcia i spływu też naklejałeś taśmę, czy ją wymalowałeś jakoś?

natarcie to kalka , a spływ malowałem. Jak chcesz przetestować, to daj znać coś mi tam zostało

Genialna dioramka. Ciężko uwierzyć, że to w 72 :o

genialne to tu inni koledzy robią, ja obserwuję i się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkę Techmodu mam ale właśnie też paski wydają mi się za szerokie. A na krawędzi natarcia i spływu też naklejałeś taśmę, czy ją wymalowałeś jakoś?

natarcie to kalka , a spływ malowałem. Jak chcesz przetestować, to daj znać coś mi tam zostało

 

Kalkę mam, ale ponieważ te paski właśnie wydawały mi się za szerokie, to jak mawiał baca: "Wahom sie". Widzę jednak, że nie wygląda to źle, a jak jeszcze da się nakleić na krawędź natarcia to chyba się jednak skuszę na tą opcję. Tym bardziej, że właśnie przytargałem z piwnicy Fokkera D.VIIF Udeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, trochę krytyki by mi się przydało- tu krzywo tam za brudno ... myślałem,że ktoś coś zauważy.

 

Może i jest trochę za brudno. Trochę kurzu na modelu też da się wypatrzeć. Ale co z tego - całość prezentuje się świetnie. Samo doprowadzenie modelu Fokkera D.VII z Rodena do stanu "używalności" jest pewnym wyczynem. A to co tu widać, z obraniem z blach, silnikiem, że nie wspomnę o całej reszcie dioramy - to rewelacja. Da się to kiedyś gdzieś zobaczyć na żywo? Na jakimś konkursie? Spotkać i pogadać o szmatopłatach? Byłoby super

 

Mam jedną propozycję, może jeszcze się da coś z tym zrobić. Ten silnik na warsztacie (to chyba BMW, prawda) z kolektorem wydechowym z Albatrosa D.V nie będzie pasował do Fokkera D.VII. Fragment kolektora biegnący wzdłuż cylindrów za bardzo odstaje, w Fokkerach szedł równolegle do bloku cylindrów. Poza tym wydaje mi się, że w Polsce nie było Fokkerów z tym rzadkim, tak dobrym silnikiem.

 

PS. Bardzo dobrze, że wróciłeś ze swoimi modelami na forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, trochę krytyki by mi się przydało- tu krzywo tam za brudno ... myślałem,że ktoś coś zauważy.

 

 

 

Mam jedną propozycję, może jeszcze się da coś z tym zrobić. Ten silnik na warsztacie (to chyba BMW, prawda) z kolektorem wydechowym z Albatrosa D.V nie będzie pasował do Fokkera D.VII. Fragment kolektora biegnący wzdłuż cylindrów za bardzo odstaje, w Fokkerach szedł równolegle do bloku cylindrów. Poza tym wydaje mi się, że w Polsce nie było Fokkerów z tym rzadkim, tak dobrym silnikiem.

 

PS. Bardzo dobrze, że wróciłeś ze swoimi modelami na forum!

Widać, że masz bystre oko i znasz się na rzeczy, faktycznie jest jak mówisz . Brakło mi korektorów więc przykleiłem od Albatrosa, ale skoro sugerujesz, że nie było beemek, to trzeba by jakąś płachtą przykryć i nie będzie widać jaki to silnik ( tak po łatwiźnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaale super! Muszę ze wstydem przyznać, że zdjęcie tej dioramki mignęło mi gdzieś w necie (PWM? Facebook?) ale pomyślałem sobie "kolejny 1/32 Wingnut Wings, nic nadzwyczajnego" - a to się okazuje Roden 1/72! Trudno uwierzyć!!!

 

Co do silników BMW to jak najbardziej w Polsce były, i to właśnie w 15 Eskadrze (tako rzecze Morgała).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.