Skocz do zawartości

Mig-15bis/ Lim2, EDUARD 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Wysypało ostatnio Migów w galerii to i ja dorzucę. To już drugi model z serii samolotów, na którym latał Stanisław Skalski- Lim 2 (przynajmniej według producenta kalkomanii- firmy ModelMaker). Osobiście żadnego zdjęcia tej maszyny się nie doszukałem. Model wzbogacony lufami mastera. Malowany farbami z serii Vallejo metal color. Aluminium nie wyszło do końca tak jak chciałem, bardzo zmatowiało po łoszu. Stawiam pierwsze kroki z namiotem bezcieniowym.

 

RnCSvxdr_o.jpg

 

GbyyFd8z_o.jpg

 

HVfbMMTf_o.jpg

 

KUOxVc3e_o.jpg

 

QkAmDvzv_o.jpg

 

Zapraszam do komentowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Wg mnie to lepiej matowo, niż na połysk. Raczej zgaszone były te Limki, no i nie wiem czy takie zróżnicowanie pokrycia jest ok, ale nie jestem ekspertem i mało zdjęć widziałem.

Ogólnie jestem na tak!

pozdrawiam

K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limek wyszedł bardzo ładnie. Fotka tego egzemplarza jest w TBiU nr 1.

Jakich farb (numery) użyłeś do malowania ?

 

Nie widziałem jej. Jeśli chodzi o farby to malowałem kolorami vallejo z serii metal color 77701 i 77702. Do tego dedykowany podkład 77660.

 

Czołem,

 

Wg mnie to lepiej matowo, niż na połysk. Raczej zgaszone były te Limki, no i nie wiem czy takie zróżnicowanie pokrycia jest ok, ale nie jestem ekspertem i mało zdjęć widziałem.

Ogólnie jestem na tak!

pozdrawiam

K

 

Wiem że jest przesadzone, spodziewałem się że przedobrzę ale chciałem jakoś urozmaicić "malowanie".

 

Mam pytanie: w jaki sposób różnicowałeś te drobne panele inspekcyjne w kształcie kół ,elips, owali? Maskowałeś? W jaki sposób? Przyciemniałeś washem? Model fajny. Przyjemny w odbiorze.

 

Próbowałem jeden od szablonu ale za długo to trwało. Malowane pędzlem podstawowym kolorem plus odrobinka czarnego dla uzyskania odcieniu. Na samym końcu całość złoszowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dzięki uprzejmości jednego z użytkowników forum znalazłem się w posiadaniu zdjęcia wykonywanego egzemplarza. Maszyna ma zbiorniki tak więc i ja swoją w takowe zaopatrzyłem. Ciekawi mnie odcień blachy nad działkami. Możliwe że jest malowany na czerwono ja numery?

 

tqPOd9SY_o.jpg

 

i klarnet ze zbiornikami

 

B9bkQTJP_o.jpg

 

PS. Skalski na tym zdjęciu to to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem przy Limach w wojsku.Malowane były lekko perłową srebrzanką,były całkowicie jednolite,odpryski farby nie dawały dużej różnicy w odcieniu.Blachkami mogła być stalowa,nie pamiętam,w niektórych egzemplarzach była malowana na czarno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.