Skocz do zawartości

JAGDPANZER IV/70 Lang


michal0281

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zaczynam sezon zimowy, na warsztat trafia model tamiya 1/35 jagdpanzer, praca przy nim bedzie latwa i przyjemna (mam nadzieje)

 

upload_-1

 

Czesci nie za wiele, ekspresowi sklejacze pewnie w 2 dni wszystko by posklejali

 

upload_-1

 

Mam troche dodatkow

-metalowa lufka od tamki

-friule

- 2zestawy blaszek passion models

Calosc przed przystapieniem do prac:

 

upload_-1

 

Brak mi pomyslow jak go wymalowac, wiec jak ktos ma jakies fajne zdjecia czy plany to prosze smialo, wszystkie propozycje mile widziane

 

pzdr. Michal

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się zastanawiałem nad tym modelem. Jestem ciekaw jak będzie się go kleiło, czytaj chętnie tutaj będę zaglądał i obserwował warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za odzew.

Co do malowania "z paskami" to faktycznie jest fajne, ale nie wiem czy sa na to jakies kwity (zdjecia) czy tez to nie byla radosna tworczosc kolesia od tych kolorowych plansz

 

A może w barwach KG Peiper ?

konkretnie kamuflaż dyskowy

 

nie bedzie latwo, ale chyba sie wlasnie na to zdecyduje, sa jakies "domowe" metody na to kamo, czy trzeba bedzie kupowac zestaw naklejek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

@Spotter czasem ktoś skleja w oparciu o materiały archiwalne, to się nazywało modelarstwo redukcyjne, a w wielu publikacjach są "twory" nie z tej ziemi... jednym to przeszkadza innym nie.

Jak widać Kolega michał0281 ma zamiar się opierać na faktycznych materiałach a nie na "radosnej twórczości"...

Oglądam bo kaczka Guderiana fajna jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kwity spowodują, że model będzie lepszy? Chyba nie. Bo to raczej zależy od tego jak go złożysz i jakości malowania.

 

To jest zwiazane z tym jak podchodzisz do modelarstwa, dla mnie to cos wiecej niz samo klejenie i malowanie, przy czym zaznaczam, ze nie jestem takim maniakiem jak wielu modelarzy ktorzy sprawdzaja ksztalty nakretek czy wielkosc wgniecen blotnika konkretnego egzemplarza (co nie znaczy, ze nie pochwalam takiej postawy, poprostu jestem na to za leniwy ). Lubie podchodzic do modelarstwa "w miare historycznie", ale bez przesady, powiedzmy, ze tak na 90%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie z KG P. bardzo fajne.

Ja także wcisne tutaj jedno zdjęcie langa z kwietnia 1945, pojazd dobry dla modelarza, ma ciekawy wygląd, widać beczkę drewnianą i bardzo ciekawe maskowanie w postaci chrustu zamocowanego do liny holowniczej...

 

brambauer2apr45.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do malowania "z paskami"... nie wiem czy sa na to jakies kwity (zdjecia)... .

Pojazd pochodził z 13. Panzer-Division - produkcja listopad/grudzień 1944 roku.Pojazd sfotografowany na terenie węgier - styczeń 1945.

picture.php?transliterautor=M-V-Kolomiecz&transliterbook=Boi-u-ozera-Balaton-Yanvarmart-1945-g&filename=i_011.jpg

01300000820304127226451657448.jpg

 

A może w barwach KG Peiper ? konkretnie kamuflaż dyskowy
nie bedzie latwo, ale chyba sie wlasnie na to zdecyduje, ... .

Wersja modelu ma już tłumiki płomieni - produkcja co najmniej listopad 1944 roku.

Kamuflaż "dyskowy" - odpowiedni jego rodzaj dla Panzer IV/70(V) - nakładano go jeszcze w październiku 1944 roku.

AR35337g.jpg

AR35337h.jpg

W listopadzie 1944 roku już N I E stosowano kamuflażu dyskowego.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam. Temat nie umarl! Nastapily pewne zmiany koncepcji, eksperymenty z malowaniem i farbkami miga. Ostatnio mialem troche wolnego i dotarlem do takiego etapu:

model wymalowany

 

upload_-1

 

tu juz po washu

 

upload_-1

 

upload_-1

 

teraz sobie model troche odpocznie, ale mam nadzieje, ze do lata sie z nim wyrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gory zaznaczam, ze model jest jasniejszy niz na zdjeciach, ale juz zostawilem jakie sa (bo to nie galeria)

 

upload_-1

 

upload_-1

 

upload_-1

 

Cos jeszcze porobic, podzialac jeszcze olejami? Na moje oko mozna juz dawac lakier i zaczynac z pigmentami, ale chetnie zapoznam sie z Waszymi opiniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zrobić takie fajnie cienkie rysy, potrzebujesz pędzla z długim włosiem. Następnie bardzo rozrzedzoną farbą robisz krechy, które w razie czego pocieniasz wykałaczką.

 

Dzieki za rade, niestety nie wychodzi mi to za bardzo

 

Jedno pytanie, czy ktos stosuje matowy lakier tamiya, wszystko z nim ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.