Skocz do zawartości

F-16C block 52 "Jastrząb" Tamiya 1/48


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

Oto moje efekty zmagań z polskim 'klasykiem'.

Mój pierwszy model w tej skali, choć nie pierwszy samolot wojskowy. Model praktycznie prosto z pudła, nie licząc niezbędnego dodatku żywicznego Arma Hobby dedykowanego dla naszego Jastrzębia oraz pitota i AoA od Mastera.

Kalkomanie Techmod, które wyszły mi (tradycyjnie) kiepsko.

Jako, że model ma być ozdobą na półce nie miałem napinki na maksymalną zgodność z oryginałem, co zresztą, jestem tego świadom, widać. Wiem, że kolory są za ciemne, konfiguracja podwieszeń jest też chyba nieco s-f.

Tak czy siak i tak mi się on podoba

 

A oto zdjęcia:

 

8RZJl9wl.jpg

 

MYzG3Uvl.jpg

 

BoRMEfSl.jpg

 

W8J6RZJl.jpg

 

3Eklofyl.jpg

 

242wmztl.jpg

 

7gZ4A6pl.jpg

 

lHj7dfVl.jpg

 

ZnDiGu1l.jpg

 

H5MUldFl.jpg

 

rsGYa0hl.jpg

 

aeVGzTNl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest naprawdę w porządku. Fakt, że jeden z kolorów jest mniej trafiony, ale ogólnie sprawia przyjemne wrażenie. Podoba mi się sposób potraktowania zbiorników podskrzydłowych. W konfiguracji podwieszeń nie widzę niczego złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i kolory nie do końca trafione, ale na zdjęciach wyglądają bardzo fajnie, kontrastowo, jak na prawdziwych (bo na prawdziwych są bardzo kontrastowe).

Zgrabna, czysta robota, choć spód nierealistycznie zbyt czysty.

Ale model bardzo udany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pedzelek - faktycznie sam mam zastrzeżenia do zdjęć, muszę pokombinować ze światłem, dołożyć kolejne źródło - możesz też spróbować kliknąć na miniaturę z naszego forum i obejrzeć większy rozmiar bezpośrednio na Imgur

 

@marek d - ramkę wlotu powietrza potraktowałem aluminiową Tamiyą (XF-16)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zobacz jak to w realu wygląda:

 

20160601_111931.jpg

20160601_111916.jpg

Ale nie każdy tak wygląda.Zdjęcia zrobione 22 lata temu jeszcze aparatem na kliszę i Amerykański a nie Polski ale góra wygląda jak po wyjechaniu z myjni.

pWdOsaUl.jpg

A tutaj dla odmiany z tego roku w Ostrawie.Też czyściutki

IiOOdfDl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasze sie brudza jak cholera bo maja na sobie HaveBlue - samolot jak go dotkniesz ma fakture papieru ściernego. Te zdjęcia , które pokazujesz, nie mają kompletnie nic wspólnego z wyglądem polskich 16-tek. Pomijam już fakt, co chcesz udowodnić wklejając zdjęcia wielkości znaczka pocztowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie chcę udowodnić Ten na zdjęciach też nie jest gładki.Mogłem to sprawdzić osobiście Wiem że teraz jest moda na robienie "uświnionych" samolotów ale z realizmem nie ma to nic wspólnego.Każdy samolot się brudzi ale jest myty i czyszczony.Zdjęcia małe bo to skany starych zdjęć.Więcej luzu.A model jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sorki Have Glass podajże numer V, walnąłem babola na szybko pisałem. Akurat jakby Xmen miał możliwość bycia kiedyś w bazie to by zobaczył jak wyglądaja w rzeczywistości te myte i czyszczone samoloty i dlaczego jego wyobrażenia z realizmem nie mają wiele wspólnego. Czyste są jak z WZL wyjeżdżają, potem to już wyglądają tak jak Solo na zdjęciach pokazał. Po prostu nie da się ich domyć, powłoka absorbuje wszystkie brudy przez jakie samoloty w Polsce latają. Nie przypadkiem nasze i greckie są najbardziej malownicze, ta sama powłoka i podobny efekt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xmen ma sporo racji... Zarówno w tym, że oryginalne F-16 nie zawsze są uświnione, jak i w kwestii mody na masakryczne brudzenie modeli... Ale co ja mogę?

Model prezentowany w tym wątku w/g mnie wygląda dobrze. I w/g mojej wiedzy jest przybrudzony w sam raz. Na dowód przedstawiam jedną z moich fotek zrobionych w Łasku:

 

6f52485e7cf75962.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.