Skocz do zawartości

Star Wars - Wild Karrde 1:350 - scratch build


Peter_D

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie lat nadszedł czas by wreszcie pochwalić się czymś nad czym dłubię już od dłuższego czasu.

 

Wild Karrde 1:350 od podstaw.

 

Nie chwaliłem się tym jakoś wcześniej, bo wszystko co zaczynałem i puszczałem w sieć, kończyło się stopowaniem prac ;)

Dlatego teraz będę wrzucał postępy co jakiś czas i mam nadzieję, że rzeczywisty koniec projektu zrówna się z ostatnią relacją jaką przedstawię z tym modelem.

 

Trochę o samym statku.

Jest to pojazd transportowy Action IV ze skasowanego Expanded Universe, chociaż krążą pogłoski, że pojawił się również w prequelach. Właścicielem jest Talon Karrde.

Ogólnie, ze względu na moje nikłe umiejętności budowania od podstaw postawiłem na proste kształty, ale dodatkowo chciałem mieć w kolekcji coś fajnie wyglądającego i czego nie można kupić.

 

Tak więc, nauczony poprzednimi porażkami, zacząłem całość projektu od wydrukowania sobie rzutów w interesującej mnie skali, tak by później połowa nie wyszła w skali 1:350, a druga 1:200 ;)

 

38639677764_bea0ca6ed9_o.jpg

 

Następnie zdecydowałem by stworzyć niejako kręgosłup całego statku czyli przestrzeń ładunkową. Chodziło o to by stworzyć prążkowaną powierzchnię, którą potem miałem zamiar pokryć kolejnymi kawałkami plastiku:

 

25478425348_4ee23dcddf_o.jpg

39347206961_c26d8d64c4_o.jpg

 

I tak właśnie z sukcesem zakończył się pierwszy etap przygody z tym modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Nie wiem czy będzie lepszy, ale staram się jak mogę. Ten z linku to nie wiem czy to nie jest druk 3D. Nie jestem w 100% tego pewien, ale niestety druk daje mega fory jeśli chodzi o tworzenie czegoś bez gotowych zestawów. No ale, nie ma co gadać, bez walki mnie nie wezmą ;)

 

Poniżej dalsze prace nad kadłubem.

Wszystkie elementy, które nie są białe, będą pochodziły ze źródeł zewnętrznych i tak właśnie poniżej pierwszy taki element. Kawałek "trytytki" czyli czarnego paska z ząbkami. Dodatkowo zdjęcie z połączonym częściami, które na tę chwilę udało się skończyć.

 

38639677654_6f97494cc2_o.jpg

39317769112_a7061ef337_o.jpg

24483416557_a4feb3a6b2_o.jpg

39317769002_c937b8b9cb_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na silniki jeszcze trochę przyjdzie poczekać, pewnie tak do przyszłego tygodnia.

 

Tym razem czas na oteksturowanie środkowej sekcji, od której to wszystko się zaczęło oraz przymiarka jak to wszystko razem wygląda. Na szczęście wszystko pasuje jak powinno

Całość była robiona w ten sposób, że na istniejącą klatkę naklejałem dwie, odpowiednio przycięte warstwy cienkiego plastiku pamiętając by otwory były odpowiednio mniejsze.

 

25478424278_83f1304cba_o.jpg[/url]

 

38639685084_3506c40998_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj coś "prostego" czyli łącznik dziobu i sekcji silnikowej. kawałek plastikowego paska naklejony super glue na rurkę a potem już konwencjonalne teksturowanie W późniejszym etapie dojdzie jeszcze kilka delikatnych elementów, ale to później ;)

 

38639681044_c32109d8a8_o.jpg

 

25478417648_348ab6632a_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. A mialem juz dawno zapytac jaki to material i jakim go klejem laczysz.

 

Wszystkie białe części to hips 0.5, 0.25 lub 1mm. Klej to głównie Humbrol Liquid Poly. Wszystkie inne jak Revell żarły ten cieniutkie hipsy jak kornik drewno ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie białe części to hips 0.5, 0.25 lub 1mm. Klej to głównie Humbrol Liquid Poly. Wszystkie inne jak Revell żarły ten cieniutkie hipsy jak kornik drewno ;)

 

Tamiya extra thin też sprawdza się idealnie.

 

No właśnie u mnie nie, mam ten klej, ale przy próbie sklejenia nie wiązał dobrze, prawie wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego u Ciebie to nie działa ale wszystko co wykonuję w skraczu od kilku lat, łączę cienkim tamki i nigdy nie miałem problemu.

CA tylko w problematycznych kwestiach, choć częściej raczej jak szybką szpachlę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.