Skocz do zawartości

1:72 Italeri UH-1D


Headhunter88

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Prezentuję mój najnowszy model i powiem szczerze, poza paroma minusami uważam, że wyszedł mi w 99% tak jak sobie zaplanowałem. Na pewno nie jest to jakaś topowa półka pod kątem realizmu i poziomu trudności, ale ciesze się, że sam nie zawaliłem, a nawet udało mi się, moim skromnym zdaniem zrobić coś co odpowiada wizualnie hipotetycznemu UH-1 z okresu wojny w południowo-wschodniej Azji.

Sprawy techniczne, czyli materiały:

Podkład tamiya w sprayu, preshading, wirnik, wnętrze, lakier matowy to chemia olejna czyli Testors i Humbrol.

Kolor bazowy Gunze H-52, Lakier akrylowy pod kalki Gunze, jak również płyny do kalek były od nich.

Trawa kupiona kilka zł na wishu.

Trochę więcej szczegółów w tym wątku:

viewtopic.php?f=86&t=59826

Poniżej 2 linki, które często odpalałem podczas budowy ;) Enjoy and comments are welcome.

http://vietnamvetradio.com/

I galeria:

MRmuOFA.jpg

4tHLrGd.jpg

CAjkp6u.jpg

FZZ59bd.jpg

FQ1acKA.jpg

jtGTwvr.jpg

IuaOs1H.jpg

i3lyon9.jpg

agk1zOf.jpg

jVWGmOo.jpg

SFw30Q4.jpg

eaXdV6l.jpg

Enjoy and comments are welcome.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Wygląda nieźle! Ode mnie dodatkowy plus za poprawne zamontowanie haka pod kadłubem (w dziurze!). Co następne? Pozdrawiam i życzę miłego dnia

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odwiedziny. Mowiac nieskromnie naprawde jestem zadowolony, może nie jakoś mega dumny bo nie jest to jakieś cudo, ale sie nie wstydze go pokazać i uważam. ze to juz jakis sukces

W tresci znajdziesz link do radia weteranów, mam nadzieje, ze posluchasz go choc trochę budując swoje Loache, ktore tez regularnie odwiedzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny Ale tą trawę to bym wywalił w ch...rę.To jest model Italerki czy stary model ESCI?Dziwnie podobny do tego którego skleiłem w latach 90tych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, radio fajne, model też ładnie wyszedł, ja mojego upackalem, ostatnio przy okazji robienia uh 1c poprawiłem tego mojego , trochę to wyczyscilem, no szynek niestety ja spapralem u siebie. Jedynie to bym podstawkę zmienił . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest troche plusów ale jest i troche minusów

Plusy

+ Huey ;)

+ całkiem całkiem pomalowany

 

Minusy

- kiedyś ktoś mi powiedział że przy małej skali czasami nie warto robić bliskich ujęć. Twoje wyciągnęły każdy możliwy paproch na powłoce. Także przed nałożeniem podkładu, kąpiel w wodzie z mydłem i do pudełeczka (najlepiej plastikowego, nie kartonowego, po pomalowaniu model bezwględnie trzymaj w pudełku aby żadne paprochy się nie przykleiły.

 

- bardzo brzydkie są krawędzie wszelakich drzwi. Kolor szaty wychodzi na krawędzie przez co gdy wsadzisz drzwi wygląda to szpecząco.

 

- trawa a'la podkładka, nie ;) Po prostu nie ;)

 

- poświęć trochę czasu na pogooglowanie sobie zdjeć maszyn danego typu . Merytoryka instrukcji pod względem malowania w 97 procentach leży. Tutaj naprzykład pierwsze co rzuciło mi się w oczy (akurat kleje Twin Hueya więc jestem na bierząco ;) ) to wał wirnika. Wszystko to co u Ciebie jest srebrne, jest szare błyszczące!

 

UH-1H_PCAM_rotors.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko.Twój model ty decydujesz mi nic do tego .Modelik fajny.Co następne?

 

1:72 CH-46 Sea Knight z Airfixa. Najbardziej przerażają mnie kalki bo są chyba 30 letnie...

 

radio fajne, model też ładnie wyszedł, ja mojego upackalem, ostatnio przy okazji robienia uh 1c poprawiłem tego mojego , trochę to wyczyscilem, no szynek niestety ja spapralem u siebie. Jedynie to bym podstawkę zmienił . Pozdrawiam.

 

Właśnie zależało mi, żeby jedyne ślady zabrudzeń były zrobione celowo

 

 

 

- kiedyś ktoś mi powiedział że przy małej skali czasami nie warto robić bliskich ujęć. Twoje wyciągnęły każdy możliwy paproch na powłoce. Także przed nałożeniem podkładu, kąpiel w wodzie z mydłem i do pudełeczka (najlepiej plastikowego, nie kartonowego, po pomalowaniu model bezwględnie trzymaj w pudełku aby żadne paprochy się nie przykleiły.

 

 

Masz rację i mnie też do drażni. Ogólnie znam patent z chowaniem wszystkiego co świeżo pomalowane/lakierowane do jakiejś szczelnej osłony. Ja stosuje wielką zamykaną kuwetę na dokumenty. Znam też ludzi, którzy chowają modele do lodówki, ale aż takim hardcorem nie jestem.

 

 

- poświęć trochę czasu na pogooglowanie sobie zdjeć maszyn danego typu . Merytoryka instrukcji pod względem malowania w 97 procentach leży. Tutaj naprzykład pierwsze co rzuciło mi się w oczy (akurat kleje Twin Hueya więc jestem na bierząco ;) ) to wał wirnika. Wszystko to co u Ciebie jest srebrne, jest szare błyszczące!

 

UH-1H_PCAM_rotors.JPG

 

Zauważyłem ten błąd oglądając w środku nocy Predatora 1-kę po zrobieniu sesji...

 

 

- bardzo brzydkie są krawędzie wszelakich drzwi. Kolor szaty wychodzi na krawędzie przez co gdy wsadzisz drzwi wygląda to szpecząco.

 

 

Napisz proszę coś więcej bo nie bardzo kumam...

 

Ogólnie bardzo dziękuje Wam wszystkim za komentarze i zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.