Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w tytule .Biore sie za Su-22 w skali 1:48 .Moje dotychczasowe ulepki w 1:72 wedruja na wyzsza polke

 

rV4feA6h.jpg

 

Dlugo przegladalem zawartosc pudla ,bojac sie zaczac ,aby nie spaprac,ale jak to mowia -"raz kozie smierc"

Praca bedzie robiona z pudla ,malowanie prawdopodobnie Ukrainskie

Zawartosc pudla przeogromna ,nie to co 72. Dziewiec duzych wyprasek ,mala blaszka , oszlkenie i kalki

Pozwole sobie zanudzic Was zawartoscia pdelka

 

bTbJxefh.jpg

S7rdjAYh.jpg

LsHy3whh.jpg

c7kGKz4h.jpg

BDSMi1fh.jpg

OCl6PSVh.jpg

dWiPbGWh.jpg

olR5ofzh.jpg

hATLAEhh.jpg

OpexQkrh.jpg

cqdBTDNh.jpg

I7FUAY9h.jpg

7Md9S4lh.jpg

Y2ilMj8h.jpg

IUP48wxh.jpg

Kontrowersyjna owiewka .Duzo o niej w opisach modelu

QO3Q87th.jpg

JuE0mnjh.jpg

PrvgFiMh.jpg

IszsuJAh.jpg

u9CBcJvh.jpg

LJ1RMR9h.jpg

Malowanie, prawdopodobnie wybiore tego Ukrainca z 50

nrZnLlLh.jpg

 

To powolutku do pracy ,a Wy trzymajcie kciuki ,i jak by co to solidnie opie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, choć stosunkowo trudny model sobie wybrałeś, zważywszy na to jak KH pociął kadłub.

Z tego co słyszałem, to w przypadku tego zestawu warto zignorować instrukcję i skleić najpierw jedną, a potem drugą połówkę kadłuba i dopiero to razem zmontować w całość, bo inaczej (jeśli będziesz sklejać poszczególne odcinki kadłuba) może wyjść pofalowany rurociąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także chętnie popatrzę tym bardziej że też będę w najbiższym czasie brał tem model na warsztat.

Rozmawiałem z colega z Włoch który ma go już za sobą i twierdzi że nie jest prosty w złożeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga: wrzucaj zdjęcia w mniejszej rozdzielczości niż 4000x1410, bo wejście w ten wątek powoduje że się czeka kilkadziesiąt sekund zanim można cokolwiek przeczytać (zdjęcia muszą się wgrać).

Skutecznie to zniechęca do wchodzenia do Twojego warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Też chętnie popatrzę, bo po Nowym Roku wróciłem do "żywych" i przymierzam się do Su-22. Waham się właśnie między KH i HB. Ten ostatni nęci prostszą budową, co akurat mi pasuje. KH za to ma lepsze detale. No i ten ogromny zestaw uzbrojenia

Też bym spróbował składać go połówkami, o ile później da się je złożyć sensownie w całość ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za trafne uwagi i zainteresowanie

 

Jak zmiejszyc zdjęcia ? Wstawiam przez Imgura ,po przycięciu przez aplikacje zainstalowana na kompie windos-10

 

Prawdopodobnie tak jak podpowiadacie będę sklejał całość polówek ,a później cale polówki razem- mam nadzieje ze "banan " nie wyjdzie

Wypraski są zarąbiste ,masa nitów,otworów inspekcyjnych -nie wiem czy zgodnych z planami ? .Po złożeniu na sucho model ma ponad 30 cm. Linie podziału pięknie się pokrywają -nie ma przesunięć.Jako kolki ustalające producent wstawił prostokątne płytki które stabilizują przesuniecie

Powalczyłem troszkę z kokpitem .Alez tu duperelek.Nie trzeba nic kombinować . Jest nawet rura z tylu za fotelem - nie wiem do czego służy ,ale widziałem na zdjęciach od dd1968 na naszym wakurondzie

 

wOpAgNt.jpg

 

Jeszce klej nie wysechl ala musiałem się pochwalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malowanie ,tak jak wspominalem pudelkowe -nie mam polskich kalek

 

Potrenowalem zmnieszanie zdjec

Tutaj o spasowaniu

 

DnT3I2B.jpg

 

FyGogK4.jpg

 

A tutaj o wspomnianych bolcach ustalających

 

owjxQyg.jpg

 

kwLRnLq.jpg

 

Skleiłem fotelik

 

2Bsaen0.jpg

 

8PHnnaa.jpg

 

Pj6RIYF.jpg

 

Jak na razie jestem pod ogromnym wrażeniem i presja ,aby nie popsuć

 

 

Zdjęcia pomniejszałem programem Fotosizer . Na podglądzie sa duże .Ciekawe jak wyśle czy będą mniejsze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo nie mam telefonu Naprawdę

W sprawie fotek poprosiłem Administracje o ich zmniejszenie .

 

Za co bardzo serdecznie dziękuje

 

Sklejać dobry zestaw to bajka. nie mowie tu o robieniu modelu. Skleić i mieć satysfakcje ,ze jest fajnie , to super sprawa.

Marzyło mi się zawsze skleić samolot i aby miał pełno nitów ,elementów podziału blach itp. Dłubałem i ryłem i nitowałem 1:72 z zapałem , jednak bardzo kiepsko mi to wychodziło

Teraz powoli ,dokładnie i czysto wszystko skleić i powinno być OK

Jak mi dziś czas pozwoli pobawię sie fotelikiem . Po sklejeniu wygląda jak prawdziwy . Teraz ładnie go pomalować i odpowiednio ucacac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za kłopoty ze zdjęciami

 

Jawkers dziekuje za zmniejszenie fotek .Korzystam z programu w komputerze ,chyba aplikacja zdjęciowa Microsoftu . Obecnie zainstalowałem Fotosizer .Łatwy jak dla mnie. Robi kopie orginalow i zmniejsza zdjęcia .Tylko teraz mam problem - czy jak usunę z mojego folderu zdjęcia orginalu to nie znikną kopie ?.Czy mogę usunąć kopie aby nie zaśmiecać miejsca na kompie to czy nie znikną z forum ?

 

Kip_a_man dziękuje za wskazówki

 

Nie ściemniam jestem z kompem jeszcze gorszy niż klejeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

… Obecnie zainstalowałem Fotosizer.
Use gimp Luke.
… czy jak usunę z mojego folderu zdjęcia orginalu to nie znikną kopie?
Czy jak zrobię xero i zniszczę oryginał to xero też ulegnie samozniszczeniu?
…Czy mogę usunąć kopie aby nie zaśmiecać miejsca na kompie to czy nie znikną z forum?
Zdjęcia wyświetlane na forum leżą na komputerach należących do firmy imgur. Jeśli usuniesz ze swojego komputera to imgur leżących tam kopii automagicznie nie skasuje.
Kip_a_man dziękuje za wskazówki…
Dlatego lubię' date=' jak to napisał kolega jawkers „kombinować”, ponieważ mogę dać zmniejszone zdjęcie, które po kliknięciu daje nowe okno z oryginałem. Tutaj przykład. A tu kod:
[url=http://i.imgur.com/JwDK40I.jpg][img=http://i.imgur.com/JwDK40Im.jpg][/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę podłubałem

Na zdjęciach widać niedoróbki i drążek wstawiłem odwrotnie . Musze to jeszcze dopieścić i będę zadowolony

 

bvlglrI.jpg

 

i2NkGAD.jpg

 

hPcZtTX.jpg

 

eyuP9X7.jpg

 

vo4XrUJ.jpg

 

składa się idealnie ,muszę jednak poprawić technikę malowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.