Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy nie przesadzajcie, ale milo, ze sie podoba

Dodaje to weny do pracy i ogromnie mnie wkręca . Co innego rodzinka-ha ha ha .Poszedłem wczoraj do mojej dziupli i powiedziałem , wracam za 2 godzinki ,Nie wiem kiedy zleciało 7 godzin

Nie muszę tłumaczyć co było dalej

 

Podłogę chciałem zrobić taka ,ale to jeszcze dużo nauki

 

3gJUZ81.jpg

 

W kokpicie muszę podretuszować boczki i podmalować przyciski

 

Solo robić fajny zestaw to naprawdę frajda , szkoda ,ze dopiero to teraz do mnie dotarło

 

Teraz pobawię się silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie idzie!! Cieszę się, że się zdecydowałeś na lepszy zestaw.

Żeby zrobić taką podłogę wystarczy psiknąć metalizery a potem kolorem i delikatnie zadrapać farbę np. wykałaczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za fachowe porady

Ale przepraszam siebie , jestem juz staruchem i nie kumam obcych języków . Nawet Niemiecki mi nie wchodzi chociaż siedzę tu już prawie 4 lata . Jedynie trochę Ruski , który wałkowałem w szkole 50 lat temu (nauczycielka była wydra , ostro uczyła i może dlatego trochę pamiętam ).A może to początki Alzheimera - stare sie przypomina ,a obecne nie pamięta .Dość żartów.

Z silnikiem zrobię przymiarki .Złoże trzy polówki polówek kadłuba i na sucho silnik .Dysza może jest do kitu ,ale jej nie widać z zewnątrz ,osłania ja całkowicie kadłub

Pokombinuje i jutro wstawię fotki ,dziś mam szlaban

 

Troszkę pocacalem kokpit

 

2mj6HZz.jpg

 

nc9XPLt.jpg

 

EDelOck.jpg

 

Tak wygląda złożony kadłub

 

cty0KWG.jpg

 

A tak złożony silnik

 

RHc9iJl.jpg

 

Przestraszyłem się tego za długiego silnika .Nie widzę problemu .Dobrze doszlifować dystanse łączące poszczególne jego elementy i będzie dobrze . Na sucho sklejony taśmą wystaje po za kadłub około 1 mm.

 

N45Sbbz.jpg

 

ADxmqKp.jpg

 

ZCkQ07K.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za fachowe porady

Ale przepraszam siebie , jestem juz staruchem i nie kumam obcych języków . Nawet Niemiecki mi nie wchodzi chociaż siedzę tu już prawie 4 lata . Jedynie trochę Ruski , który wałkowałem w szkole 50 lat temu (nauczycielka była wydra , ostro uczyła i może dlatego trochę pamiętam ).A może to początki Alzheimera - stare sie przypomina ,a obecne nie pamięta .Dość żartów.

Z silnikiem zrobię przymiarki .Złoże trzy polówki polówek kadłuba i na sucho silnik .Dysza może jest do kitu ,ale jej nie widać z zewnątrz ,osłania ja całkowicie kadłub

Pokombinuje i jutro wstawię fotki ,dziś mam szlaban

 

Troszkę pocacalem kokpit

 

2mj6HZz.jpg

 

nc9XPLt.jpg

 

EDelOck.jpg

 

Tak wygląda złożony kadłub

 

cty0KWG.jpg

 

A tak złożony silnik

 

RHc9iJl.jpg

 

Przestraszyłem się tego za długiego silnika .Nie widzę problemu .Dobrze doszlifować dystanse łączące poszczególne jego elementy i będzie dobrze . Na sucho sklejony taśmą wystaje po za kadłub około 1 mm.

 

N45Sbbz.jpg

 

ADxmqKp.jpg

 

ZCkQ07K.jpg

 

Trochę się naszukałem ,ponieważ w instrukcji pojawił się mały błąd . Dwa rodzaje części a nr. ten sam -"D-18 " ,a jedna z nich powinna mieć nr. " C-3 "

 

cxa3qXD.jpg

 

Srokowa cześć dyszy wylotowej ,strona wewnetrzna

 

BSd1oi8.jpg

 

Sklejony silnik, pasuje bez skracania.

 

9FgTnxs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy właściwej ?Chciałem potrenować zdrapywanie i uzyskać cos nowego ,a zbliżonego kolorem do koloru dyszy na fotografii

Użyłem Farby Mr,C .Kiedyś kupiłem komplet do modulacji kolorów .Ten to Afryka Korps .

Ciemniejszy to CMC 06 , jaśniejszy CMC 04 Kolorystyczni to pierwszy jasny brąz drugi jeszcze jasniejszy

 

Co będę Duzo gadał zaraz zrobię fotki i wstawię

 

Mcj0DQV.jpg

 

Tych chce uzyc do dalszego malowania

 

BgBJtOH.jpg

 

UVkUuuJ.jpg

 

bRGgJXN.jpg

 

 

EErAg4W.jpg

 

IveEs3Y.jpg

 

Pxp3aFT.jpg

 

8OMCvIO.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, może przesadziłem ale patrząc na instrukcje do F.O.D Eduarda do tego modelu to wg mnie trzeba silnik skrocic o min 5mm. Jak wrócę do domu to dokładnie zmierze ile odciąłem wg tego co podawał Edek. Później jednak dostosowalem silnik od modelu do zywicznej dyszy wylotowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym , myślałem ,ze tak będzie dobrze.

Tazman79 - O ile nie sprawiło by Ci kłopotu wrzuć jakaś fotkę ,lub zaznacz na mojej ,w którym miejscu wyciąć te 1,5 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego śledztwa wynika, że jakieś 1,15 - 1,2mm

 

Dokładnie tak jak mówisz, 1,2 mm świat. Po co masz ciąć, nie da się po prostu przesunąć całego silnika o te 1,2 mm...

 

Przed HUD'em daj tkaninę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestraszyłem się tego za długiego silnika .Nie widzę problemu .Dobrze doszlifować dystanse łączące poszczególne jego elementy i będzie dobrze . Na sucho sklejony taśmą wystaje po za kadłub około 1 mm...

W oryginale dysza wylotowa kończy się jakieś 20-30cm przed krawędzią kadłuba. W modelu dysza powinna być "schowana" wewnątrz kadłuba ~4-5mm.

 

http://data3.primeportal.net/hangar/luc_colin3/su-22m4_fitter/images/su-22m4_fitter_072_of_145.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jak wcześniej napisałem nie znam sie

 

Czy musowo jest to ciąć Samolot jest modelem - latać nie będzie -to nie RC .Ani tez super replika

O ile jest za długa , to czy nie można jej przesunąć we wnętrzu o te 1,5 cm, ?

Nic nie stoi na przeszkodzie .Nie ma żadnej rury dolotowej .Kolek ustalający można przesunąć

Silnik moim zdaniem jest sam w sobie ,prawdopodobnie służy jako dekoracja .Nawet nie musowo jest go wklejać w kadłub

 

smatTdL.jpg

 

UqWJHEn.jpg

 

vL73880.jpg

 

Opcje wystawania dyszy wylotowej nie wchodzi w rachubę .Nigdzie na zdjęciach nie spotkałem takiej , cały silnik z dysza włącznie osłania konstrukcja kadłuba

 

3659bd176cc77835.jpg

 

92cb23ff0cd30f05.jpg

 

Karambolis tak szalony nie jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym właśnie Tobie pisałem przesuń ją, (nic nie tnij) ale nie 1,5 cm tylko jakieś 2 do 4 mm ile Ci tam wyjdzie i ile zdołasz przesunąć na kołku. Nie wiem skąd się wzięło te 1,5 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś mnie będzie pytał, dlaczego uważam, że MisterCraft, Plastyk, czy inne modele za 10 zł nie są dobrym wyborem na początek, to będę im wysyłał ten warsztat.

@jureczek wygląda na to, że wystarczyło posłuchać @Solo pół roku temu i miałbyś już przynajmniej kilka bardzo fajnych modeli na półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.