Skocz do zawartości

H&S Ultra + Tamiya


vime22

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest następujące: poczytałem, że wiele osób odradza dyszę 0.2 początkującym (jako, że teoretycznie łatwiej ją przytkać, nieco trudniej wyczyścić, a te od H&S podobno są dość "miękkie" w przeciwieństwie do np. neo-iwaty i łatwo je rozepchać przez przypadek), do tego primer może przez to kiepsko lecieć, tak samo lakier (tak przynajmniej wyczytałem).

 

To teoria znaleziona na anglojęzycznych forach, więc wolałbym Was zapytać, którzy mieliście styczność z tym aero i z dyszą 0.2: czy będzie ok, czy skoro jestem początkujący, to lepiej nie kopać się z koniem i od razu dopłacić do 2 w 1? Wolałbym wydać oczywiście mniej, ale jeżeli z dyszą 0.2 ma być męka, to nie ma co...

Co byście w tej kwestii doradzili?

 

Dysza 0,4 to zdecydowanie dysza do kładzenia podkładu albo lakieru bezbarwnego na całym modelu albo dużych powierzchniach.

Dysza 0,2 jest dobrą dyszą do zwykłego malowania i do detali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spokojnie dasz radę. Trzeba się trochę namachać, ale spokojnie sobie poradzisz. Ja kładę podkład w 1/32 dyszą 0.2. Przyjemne to nie jest, planuję dokupić sobie oddzielny aero do podkładu i lakieru, ale da się żyć. Za to mogę spokojnie malować kamuflaż z ręki i jestem bardzo zadowolony.

 

Jak kupisz teraz ultrę z 0.2, a potem dokupisz 0.4 (albo np. Procona z dyszą 0.5), to będzie ok. Ewentualnie podkład możesz kłaść z puszki jak Ci żal kompresora.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier kładziony z 0.4 wychodzi lepiej - jest inna atomizacja cząsteczek lakieru i w efekcie lepsza powierzchnia na modelu. Może z 0.2 też się tak da, ale przez lata mi nie wyszło tak dobrze, jak z 0.4. Co nie znaczy, że 0.2 się lakierem malować nie da. Da się, co potwierdzam ja i przedmówcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większe cząsteczki lakieru może i przez to mokry lakier kładzie się na powierzchni? To byłoby logiczne w miarę.

 

Najważniejszym elementem w dobrym malowaniu jest malowanie i krytyczna ocena pracy. Bez tego, najlepszy sprzęt nie ma znaczenia. Dlatego - malować.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mam inny pomysł: kupię 2in1, bo skoro 0.4 i tak będzie potrzebna, to nie ma co, poźniej będzie drożej. A jak się okaże, że dyszy 0,2 do niczego nie potrzebuję, to może na forum ktoś będzie chciał kupić:) Jakbym za stówkę wystawił cały zestaw (igła, dysza, osłona) to na bank ktoś weźmie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to mam inny pomysł: kupię 2in1, bo skoro 0.4 i tak będzie potrzebna, to nie ma co, poźniej będzie drożej. A jak się okaże, że dyszy 0,2 do niczego nie potrzebuję, to może na forum ktoś będzie chciał kupić:) Jakbym za stówkę wystawił cały zestaw (igła, dysza, osłona) to na bank ktoś weźmie:)

U mnie skończyło się tak, że mam 2 Ultry tę 0.2 i 2w1 która 'robi' jako 0.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz 2 z uwagi na wygodę, czy po prostu nie zaleca się ciągle rozkręcać i podmieniać dysz?

 

Chociaż tam dysza nie jest wkręcana, więc rozkręcanie aerka nie powinno tu nic szkodzić, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem, że trzeba mega ostrożnie dopychać iglicę, bo H&S dyszę ma stosunkowo "miękką" i łatwo ją rozepchać:P

Cool, dzięki za pomoc, wezmę 2w1, jak bym chciał w przyszłości 0,4, to byłbym dodatkową stówkę w plecy pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mega ostrożność na niewiele się zda. Nie wystarczy tez giga ostrożność. Trzeba zrobić dwie rzeczy jednocześnie a z tym nie wszyscy sobie radzą. Trzeba jednocześnie wymieniać i myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie słyszałem, że trzeba mega ostrożnie dopychać iglicę, bo H&S dyszę ma stosunkowo "miękką" i łatwo ją rozepchać:P

Cool, dzięki za pomoc, wezmę 2w1, jak bym chciał w przyszłości 0,4, to byłbym dodatkową stówkę w plecy pewnie.

 

Nie, wystarczy np. postępować zgodnie z instrukcją producenta, żeby uszkodzić iglicę.

Producent zaleca aby wkładać ją od tyłu aerografu przodem, co jest znakomitą metodą do zgięcia jej czubka, gdy tymczasem należy robić dokładnie odwrotnie.

Co do samej dyszy, to wkładanie w nią iglicy w żaden sposób nie grozi jej rozepchnięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca aby wkładać ją od tyłu aerografu przodem, co jest znakomitą metodą do zgięcia jej czubka, gdy tymczasem należy robić dokładnie odwrotnie.

Co jest najlepszą metodą, żeby uszkodzić o-ring iglicy.

To chyba tylko w Polsce można co chwilę gdzieś przeczytać, że producent (obojętnie czego) jest głupi i wszyscy wszystko wiedzą lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w jaki sposób można uszkodzić oringa, to już trzeba mieć nadzwyczajny talent.

Tymczasem zgięcie czubka przy wkładaniu przodem jest bardz łatwe.

Inaczej mówiąc: oringa nie uszkodziłem w żadnym H&S, iglicę zgiąłem za to nie raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że poprzez czyszczenie wszelkiej maści szpikulcami i dłubadełkami.

Wkładanie iglicy do aerografu nie rozpycha iglicy.

Wkładanie.

Jeśli wpychasz ją do oporu gdy dysza jest już przykręcona, wtedy do takiego rozkalibrowania może dojść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest zagadnienie o charakterze semantycznym. A faktem pozostaje, że nadmiernie dociśnięta igła (zapewne odruchowa potrzeba zapewnienia szczelności 'tak, żeby nie było wątpliwości') i 'strzały' ze spustu są częstą przyczyną rozkalibrowywania aerografów przez niedoświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.