Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

No tak głupich nie rodzą ,sami się sieja ,a jak ktoś jeszcze w dodatku stary sknera to tak wychodzi

Stara prawda , sknera ( skapieć ) dwa razy traci

Solo namawiał i to przy każdym moim warsztacie ,jednak musiałem dorosnąć ,lub dojrzeć . Nauczył wstawiać fotki i polecił zmienić farby . Nie potrafię tego wyjaśnić , jednak w każdym przypadku ma racje

 

Cieszy mnie ogromnie praca z tym modelem , i tu przy większych elementach widać więcej ,nawet gołym okiem niedorubek jakie popełniam

Mam nadzieje ,ze po ukończeniu nie będzie straszył wyglądem jak moje poprzednie ulepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby zamknąć kadłub ,muszę zamontować wnękę podwozia przedniego

Skończyło się już " ach jak super "

Wcześniej nie wspominałem o nadlewkach i końcówkach po wypychaczach form .Sa usytuowane tak ze z odrobina wprawy można je usuwać . Plastyk jest super ,jednak bardzo kruchy . Przy malutkich elementach się lamie . Ma to miejsce w np. siłownikach otwierania klap przedniego podwozia . Chcąc zlikwidować szew formy ,połamał się element .Problem powstał już z chwila jego wycinania z ramki

 

QUGqcyV.jpg

 

D9ThuM5.jpg

 

6Fozwy8.jpg

 

Musze wymienić to na jakiś druciki . W opisach tego modelu tez spotkałem się z opinia ,ze podwozie jest bardzo delikatne ,a co za tym idzie bardzo kruche i chybotliwe

 

Podłubałem ,z klapkami tez problem ,aby je wkleić

 

DSvOOhH.jpg

 

fcrwjyg.jpg

 

sCUVEiw.jpg

 

zCcqqVq.jpg

 

Skleję kadłub i dla relaksu powalczę z podwieszeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złożyłem na sucho

Przeraziła mnie szpara przy owiewce .Jest OK. wnęka podwozia pasuje elegancko. Szybki przejrzyste.

Przesunąłem kolek stabilizujący silnik o 2mm ,będzie OK .Prezy bardzo polówka kadłuba ,przy sklejaniu trzeba będzie bardzo uważać.Nosek tez sklejony

 

PNlwFGZ.jpg

 

JhQAI5V.jpg

 

vCDPdY9.jpg

 

FvRm80N.jpg

 

KGhtDS0.jpg

 

lOFzMoj.jpg

 

9g6x9V7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , a gdzie byleś do tej pory ?

Post wcześniej i nie było by problemu .Przepraszam ,żartuje ,mój błąd

Zrobiłem probe ,bo tez sie tego przestraszyłem ( za szybko chciałem skleić polówki i zapomniałem ,w instrukcji nie ma wskazówek co do obciążenia )

Próba stabilności wskazuje ze powinno być OK . Główne podwozie jest z tylu za środkiem

Wstawię jednak obciążenie w garb ,tuz za tyłem kabiny, od przybytku głowa nie boli

Mialem problem z A-10 ,tez mi siadał na ogonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka konfiguracje podwieszen bedziesz chcial zastosowac ale Kitty Hawk niewiadomo czemu dal tylko jedna pare belek albo podskrzydlowych (tam gdzie podwiesza sie zbiorniki paliwa) albo podkadlubowych, w zaleznosci jaka opcje chce sie wybrac. Bo jezeli bedziesz chcial podwesic np zbiorniki pod skrzydlami to pod kadlub juz zabraknie Ci belek i na odwrot, zrobisz belki pod kadlubem to pod skrzydlami nic juz nie podwiesisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podwieszeń jeszcze daleko .Cos pokombinuje

 

A model naprawdę trudny .Niby piękne elementy ,ale przy montażu garba na kadłubie ,to przydałyby się ściski stolarskie - klamerki za delikatne

Jutro wrzucę zdjęcia zamkniętego kadłuba

 

rGytNgE.jpg

 

Yn5euwR.jpg

 

aZSgqIi.jpg

 

PKYvSZF.jpg

 

7T4ydcF.jpg

 

S2rktiE.jpg

 

Nf2GH6Y.jpg

 

bcn4MO1.jpg

 

Sporo szpar i nierówności .

Dam rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszpachlowane szparki na szparce schna

Biore sie za podwieszenia . Po obejrzeniu wyprasek .Znalazlem 2 pylony podkadlubowe i 6 podskrzydlowych .Belek podwieszen naliczylem 28 szt. Wariantow uzbrojenia masa .Same uzbrojenie to 5 szt wielkich wyprasek

 

ykwoFhJ.jpg

 

Narzekalem na wypraski i kanaly dolotowe. Jest sporo pracy ,ale to pryszcz w poruwnaniu do jakosci otrzymanego efektu koncowego

Dobil mnie czubek na zasobniku KKR i otwory w wyrzutni pociskow niekierowanych

Co bede pisal , nedzne fotki i tak pokaza wiecej

 

Q0DHPDC.jpg

 

KchuFMK.jpg

 

FSm6zek.jpg

 

jjDKLZk.jpg

 

h9P2LIg.jpg

 

waAkTNn.jpg

 

7ZzywGo.jpg

 

twx8Wwi.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jureczka że nie co poza tematem ale czy do tego nowego szaro-szarego malowania są już jakieś kalki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KRL ,nie ma co przepraszać .wszystko w temacie

Nie mam pojęcia czy sa kalki do nowego malowania . Nie znalazłem

Kiedy kleiłem swoja " suczkę " w 1:72 ,Wysłałem maila do Model Mastera z pytaniem .Mieli odpowiedzieć .Do tej pory bez echa

Malowanie ,raczej kolorowe. Zafascynowany skala 1:48 -większe możliwości ,no i zestawy zdecydowanie fajniejsze ,Tak ze planach MiG-29 , F-16 i

MiG-21 .Polskie latadla .W szarych kolorach ,na polce było by smutno . A jest na co patrzeć ,to nie malutka pierdółka ,tylko spory kawałek plastyku , a co dopiero w 32 -ce ,lub 24

Zostaje przy 48 i zestawach z wyższej polki ,naprawdę warto ( ach Solo dlaczego tak długo zwlekałem z posłuchaniem sie Ciebie )

Następny przykład moim zdaniem dobrego zestawu KH . Wyrzutnik flar.

 

YoqIvKW.jpg

 

Bez wiercenia i innych kombinacji .Wyciąć, wyczyścić ,przykleić ,pomalować

Bez stresu i jak na moje umiejętności manualne w pełni satysfakcjonujące

Uwielbiam kleic ,ale to nie znaczy ,ze jestem modelarzem

Chyle czoło dla perfekcjonistów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że się wcinam.Kalki do "szarego" malowania robił ModelMaker Decals numer katalogowy 48063.

 

 

Będą nowe niebawem

 

 

Może coś więcej - wznowienie czy zupełnie inne kalki, jestem ciekaw ponieważ noszę się z zamiarem rozpoczęcia w nadchodzący weekend prac nad Su-22.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.