Skocz do zawartości

MiG-21PF/Eduard 1:48/11 PLM DEBRZNO


kuki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 15 latach modelarskiej przerwy zlepiłem tego oto Mig-a. Model przedstawia maszynę o numerze 411 z 11 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego OPK w Debrznie, rok 1965. Model miał być poligonem: pierwszy raz użyłem aerografu i metalizerów (Alclad). Błędy popełniłem praktycznie na każdym etapie budowy i z rezultatu końcowego nie jestem zadowolony. Za sukces można uznać jedynie to, że nie wylądował w koszu Mam nadzieję, że przy następnych projektach praca pójdzie czyściej i dokładniej.

 

c3159eba4049c3eagen.jpg

 

f6e9a3dd6bcc6e0bgen.jpg

 

73d4b9e2f7d76ac5gen.jpg

 

95906ad92565ceb7gen.jpg

 

9f2b914a655b4784gen.jpg

 

aa4a04afe0bee562gen.jpg

 

13980152a3dae6ecgen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proponuję brać się za nastepnego Edka Do wyboru MF, BIS, PFM, R... Zwłaszcza że bardzo dobrze się sklejają, wszystkie profi mają polskie kalki, no i dalej mógłbyś szlifować posługiwanie się metalizerami " Nie od razu Kraków zbudowano..." A model ma niedoróbki ale i tak wygląda o niebo lepiej od moich pierwszych modeli wiec głowa do góry i do roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Będą następne 21sze: F13 z 11PLM; PFM/M/MF/U/US/UM z 9PLM. Wszystkie w skali 1:48 i z czasów służby w Debrznie. Modele będą częścią wystawy stałej w tworzonej Sali Tradycji Garnizonu Lotniczego Debrzno w tamtejszym centrum kultury (łącznie 17 modeli samolotów różnych typów). Nad zdjęciami też postaram się popracować. Tymczasem PF-a uzupełniłem o rakiety R-3 i uatrakcyjniłem nieco podstawkę

 

211e58c011739ab9gen.jpg

 

722c4bb8e7d3dec7gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś zbyt krytyczny w ocenie tego miga ;) wyszedł całkiem nieźle, a nowe zdjęcia zdecydowanie mu pomogły. Świetna inicjatywa z tą kolekcją! Będzie PFM N z imitatorem bomby atomowej? I dziki na zbiornikach podwieszanych?

Czy sala tradycji już działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o PFM(94N) to aktualnie jest w budowie. "Zamawiający" zażyczył sobie egzemplarz o numerze 7813 w nawiązaniu do ostatniego startu kpt. Zenona Dolińskiego w dniu 13.08.1969r. i w takiej też chcę go zrobić konfiguracji. Co do godeł namalowanych na przebazowaniu w Borsku, to też jest plan. Ozdabiały zbiorniki m.in. na MiG-21MF nr 7904. Sala jest w trakcie organizacji, z dużym prawdopodobieństwem otwarcia w tym półroczu. Miejmy nadzieję też na ukończenie pierwszej (i pewnie ostatniej) porządnej monografii Garnizonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.