Skocz do zawartości

Taczanka wz.36 1/16


adam1967

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak w tytule jestem w trakcie wykonywania taczanki wz.36 w wersji dla piechoty. Pracę oparłem na wiedzy zaczerpniętej z "Wielkiego Leksykonu Uzbrojenia 1939" zeszyt nr 53 oraz Warunków Technicznych zamieszczonych "nowym Przeglądzie Kawaleryjskim". Oczywiście wiedza pozyskana z sieci jest bezcenna. Celem jest pokazanie taczanki w zaprzęgu trzy konnym wraz z pełną obsługą. Jak się to skończy to się okaże. Na dzisiaj zdjęcia z przebiegu budowy:

 

Wzór

5fc8836bb733cf17.jpg

 

05f4943c1cbb5daf.jpg

 

8a33e1ec41f4f094.jpg

 

Aktualny stan pojazdu.

 

4575ee0aca4399ee.jpg

 

c8bbfa21dd6614c6.jpg

 

aecc5aa521c93787.jpg

 

cd5d5a8f20d195a4.jpg

 

303b53de2f37db01.jpg

 

becfdebd71069c3b.jpg

 

482e1d8995696074.jpg

 

c908970c79d2dad2.jpg

 

fc4480df9794acb3.jpg

 

cf032fd501875c28.jpg

 

Teraz muszę wykonać ckm wz.30, doposażyć koniki w zaprzęgu, obsługę i dokończyć podstawkę. Dłubaniny od groma ale satysfakcja gwarantowana.

 

f6249f80a0bd2222.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście 1939. Kampania wrześniowa to ten okres historii Polski który wybrałem na kierunkowy dla mojej modelarskiej pasji. Skala 1/16 to dla wygody i większe wyzwanie bo obecność na rynku jednej figurki wrześniowego piechura i jednego FT to zakrawa na skandal . Mam zrealizowane całkowicie dwa projekty i kilka rozpoczętych, obawiam się tylko czy są wystarczające dobre aby wystawiając je na forum nie obrazić uczuć estetycznych forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sentyment do Wojny Obronnej i XX lecia, prywatnie tematem się zajmuje nieco.

Pytałem o model taczanki, bo w modleu 39 jest ona dla mnie wymownym symbolem dziadostwa i zacofania naszej armii, którą im bardziej poznaje tym bardziej nie mogę pojąć jak można było ją tak personalnie i "sprzętowo" (przy tam dużym budżecie) doprowadzić do chaosu (lotnictwo, artyleria, łączność, logistyka, dowódcy, rozbijanie kompetencji i plany operacyjne ...).

 

Robie 72, ale patrze pozytywnie na wszystkie projekty związane z tym okresem. Bardzo ładnie Ci idzie zresztą, wygląda jak prawdziwa i będę się wzorował, bo zamierzam zrobić sobie coś takiego w mojej skali:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zapartym tchem będę śledzić Twoje poczynania ... taczanka po prostu CUDNA !!!! Jestem bardzo ciekaw , co jeszcze masz w zanadrzu !!! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.