Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Wisa -nie denerwuj się .Tez się zastanawiam nad malowaniem . a co za tym idzie za kalkami również

W zestawie mam tylko ruskie ,a wspominałem ze kusi mnie polskie a konkretnie maszyna z numerem 3612

O kalkach mówimy o SU-22 ,a to temat o tym właśnie modelu

 

KRL życzę powodzenia

 

Ja jak wspomniałem bawię się bombkami

 

4qVnI9C.jpg

 

Sporo tego jest i będę mógł poćwiczyć malowanie , bo naprawdę warte są zachodu ,aby je ładnie dopieścić

Chciałbym zbudować sobie mala dioramke ,na której przed maszyna będzie wystawka uzbrojenia . Kiedyś taka widziałem .

Z innej beczki .KH zrobiło babola z rakietami - brakuje stateczników 4 małych i 4 dużych .Pogubili się w nawale podwieszeń ,lub zostawili pole dla modelarskiego kunsztu ,aby wykonać je we własnym zakresie.

 

T2jn1fC.jpg

 

Brakujące elementy zaznaczone krzyżykiem

 

Teraz prośba o pomoc ,nie mogę znalesc ,lub źle szukam

Co to za zasobnik ,pocisk ??

Instrukcja KH zawiera tylko sklejanie uzbrojenia ,które przenosi SU. Tego akurat nie ma i nie mogę znalezsc

 

74Fq2qj.jpg

 

Bombkę do zwalczania okrętów znalazłem

 

fa3bUUp.jpg

 

Jednak z powyższą mam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku jak będziesz chciał kalki do 9102, 3305 oraz 9411 mogę Ci sprezentować będziesz miał do Polskich wersji, jakby co daj znać na PW.

Mam te główne kalki bez eksploatacyjnych - numery boczne, godła, ognie i inne takie to wszystko mam i nie będę używał. Ja robię szarego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One sie nie zgubiły u mnie

Mam porządek .Z ramek wycinam tylko te elementy ,które sklejam .Jak coś przeszkadza lub instrukcja jest nieczytelna ,odkładam do pudełeczka wycięte elementy i pędzę na forum prosząc o pomoc lub sam szukam. Uważam , ze pogubił sie KH w nadmiarze tych podwieszeń . Samych belek jest ok.30 szt i sporo ,nie znam fachowej nazwy ,zamkow .Chodzi mi te elementy które utrzymuja ,bombę ,kaseto, zasobnik ,rakiete na belce podwieszeniowej

Wiem ze 22 tego nie nosi tylko te gore tzn. 27 ,34.i chyba 50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KH dorzucił do modelu spory arsenał .Na ramkach wyglądało to wszystko fajnie

Po sklejeniu czeka mnie ogrom pracy.

 

5jKOfQv.jpg

 

Chciałem na szybko skleić i pomalować rakietki R-60

Wyszła kaszana .Kalki które zaoferował producent nie pasowały .Kombinacje zdały sie na nic .Na dodatek płyn do kalek Rewella bardzo kiepsko działa .Mialem jeszcze resztkę starego Micro Sol ( nie skłamie 20 lat ) I on ładnie je układał. Efekt niezadowalający .Mycie i malowanie od początku

 

GPpIUfX.jpg

 

Mowa była o kalkach .KH ładnie je zaprojektował .Chodzi mi o arkusik z kalkami .Nie ma tego za dużo .Jednak wszystko jest poukładane w osobnych ramkach . Sa nawet napisy po Polsku -"Nie Deptać "

 

i49Zfvu.jpg

 

Odpada żmudne szukanie zadanej kalki (nie wiem jak to jest u kolegi klejącego F-4 ) i co się jeszcze mi podoba .To ze gdy wkładam

kalkę do wody ,to odchodzi tylko element kalki .Oznakowanie i numerki zostają na papierku ,a nie w wodzie ,

Mily Kolega KRL obiecał mi kalki .Malowanie będzie Polskie

Pomalowałem sobie i troszkę pobrudziłem

 

YbIctt5.jpg

 

Nie wiem czy dobrze ,ale mi się podoba .Bardzo ,trudno plastyk jest bardzo miękki .Ingerencja papierem poniżej 1000 lub za ostra wykałaczką robi rysy

Jak potrenuje na podwieszeniach to kadłuba nie spartolę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziękuje

Mam piera i trochę się stresuje .To mój pierwszy model w 48 z wyższej polki

Wyrzutniki muszę poprawić .Otwory gdzie wylatują rakiety muszą być błyszczące i w kolorze złota lub mosiądzu . Jaki to materiał to na pewno tajemnica.

 

CO4NCm1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę rwiesz ostro do przodu, podziwiam że skleiłeś te wszystkie bomby, rakiety itd. jak rozumiem będziesz robił jakąś wystawkę obok modelu.

Ja rozpocząłem dziś rano sklejanie swojego, nie jest to model przyjazny sklejaczowi takiemu jak ja.

Ale widzę że tobie idzie całkiem przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IXN5BAO.jpg

 

Jak na razie lepiej mi sie nie udaje

Z bombkami spartoliłem "TROCHĘ " sprawę . Przy klejeniu przedawkowałem Extra Tina .Ten plastyk jest bardzo delikatny a klej bardzo agresywny .Wpuszczając kropelkę w szczelinę za mocno ściskałem i "WYLAZŁO " na zewnątrz. To narobiłem sobie roboty , ne dość ,ze szlifowanie łączeń , to na dodatek poprawa linii

Bombki troszkę szlifniete , czekają na surfacera

 

dq8DZvN.jpg

 

Teraz muszę jeszcze powalczyć z rakietami i zasobnikami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie

Kiedyś widziałem winetke .Pięknie zrobiona .Nawet był plotek i tabliczka

Stal tam troszkę otwarty SU z wystawka uzbrojenia

Po latach kiedy myślę o "Suczce " to właśnie z ty mi się kojarzy

Zapragnąłem zrobić sobie tez taka ,jednak bez otwierania

 

Solo Jak będziesz czytać ,to przepraszam ,ze wcześniej nie usłuchałem Twoich wskazań ,co do zakupu lepszych zestawów

Teraz czekam na F-16 z Tamki i ciułam na MiGa - 29 ( 9-12 ) z GWH Moze w końcu uda misie skleić i pomalować model tak jak robią to koledzy z Naszego forum. Jest kilku speców .Na pewno wiesz o których chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj te rakiety trochę niestarannie pomalowałeś.

 

Jakos bardzo delikatnie Kolega Solo mnie potraktowal -dziekuje

Wiem spartlilem na samym poczatku juz przy wicinaniu z ramki. Uszkodzilem korpusy i za ostro chcialem je doszlifowac. CA i szpachle nic by nie pomogly , dlatego troszke je zalewalem.

Nie wiem czy delikatny OPR.. czy to ,ze faktycznie je spapralem spedzal mi sen z powiek.

Zrobilem od podetaw nowe ,chyba ladniejsze.

 

jZm8qnm.jpg

 

W przerwach miedzy dopieszczaniem wygladu kadluba - musze doszlifowac laczenie garbu ,dzialam z uzbrojeniem

 

Jk7PLqM.jpg

 

032fdTb.jpg

 

Przy uzbrojeniu ,nabieram w wprawy z malowaniem - przynajmniej tak sadze .

 

Q27LLAn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wybór masz duży, co konkretnie planujesz powiesić? Ja swojego (w 1/72) robię z dwoma bombami pod kadłubem, UB-16 na wewnętrznych pod skrzydłami i zbiornikami paliwa na zewnętrznych; pylony na R-60 zostawię chyba puste, ewentualnie zrobię jakieś UZR-60, ale wątpię. Bardzo też mi się podobają rakiety Ch-25, ale ich w swojej skali nie mam, ty masz - tylko tu znowu trochę ubogi zestaw by był bo mogą być przenoszone tylko na zewnętrznych węzłach pod skrzydłami i nie bardzo się mieszają z innym uzbrojeniem - można by było dodać zbiorniki pod kadłubem i ew. R-60/UZR-60. Super też wygląda konfiguracja z sześcioma UB-32 czy z zasobnikiem SPS-141 (chyba jedyna dopuszczalna asymetryczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sporo asortymentu do podwieszenia .trenuje na nich malowanie .Samych bomb jest 12 szt.

Teraz pytanie do znawców - jaki faktycznie jest kolor bomb ?

FAB 250 ,500. BETAB 500 .OFAB 250 .W instrukcji wszystkie sa w kolorze RLM 65 -Light blue .W/g mojego wzornika to bardzo jasno szary wpadający w lekki błękit ,Na zdjęciach widziałem bomby w kolorze zieleni ,oliw drab , khaki.

 

Co do podwieszeń : pod kadłubem zbiorniki .na belkach R-60 . UB-32 i może belka z podwójnymi bombami

 

Pozostałość uzbrojenia chce ustawić przed samolotem ,jako wystawkę

 

Szukam w necie takich elementów :wózki .lu stojaki pod bomby i rakiety , pokrowce -zatyczki osłaniające zamki-zatrzaski

Mile widziane podpowiedzi i zdjęcia

 

Matys -- a gdzie Twoje Su ? Pochwal sie

Tak wygląda moje w 72 za które ,trochę oberwałem

 

DpGg97K.jpg

 

48 daje większe pole manewru .Tak jak dla mnie ,ale są artyści co w 144 robią cudeńka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Su-22 jest jeszcze nie skończone, ale na pewno nie jest już na etapie na którym warto by było otwierać warsztat. Jak będzie gotowy to może zrobię galerię. Robię go też z nieco lepszego zestawu wyjściowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mala poprawka co do ilości bomb ,jest ich 30 szt.

 

MCry4Vv.jpg

 

Z kalkami przechwaliłem KH .Numery i nazwy tez zaczęły sie rozpływać

 

Tamzan79 dziękuje za wskazówkę .Chodzi mi ,nie wiem jak to sie fachowo nazywa -zaślepki o cos takiego

 

8AP4btN.jpg

 

mdMnXpI.jpg

 

nZbpngV.jpg

 

Ponieważ chce ustawić uzbrojenie na jakiś podstawach ,muszę pozaklejać otwory . Dodać uchwyt ,lub pokrowiec .W zestawie jest sporo belek podwieszeń. Czy można je domontować do wystawianego uzbrojenia ?

Jak na razie nie mam pomysla .Nie chce tez aby na wystawce ,bomby były tylko szare .Chce mieć trochę koloru .

Cos w ty rodzaju

 

9PfFkhR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.