Skocz do zawartości

Nowy Rok -nowe postanowienia SU -22 M4 Kitty Hawk 1:48


jureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,znowu proszę o pomoc

Zamierzam na winietce ustawić belkę z bombami , coś w tym stylu

 

xw3iuFk.jpg

 

Tak to chce zrobić

 

C0OfCa1.jpg

 

Do dyspozycji mam cztery belki ,dwie długie i dwie krótkie - cztery chce wykorzystać

Takie elementy posiadam na wyprasce . Prawa i lewa strona

 

IcYzitO.jpg

EQCSsRz.jpg

 

6WzI7rz.jpg

XO81aXh.jpg

 

Nie wiem jak to powinno być sklejone. Uchwyty rozumiem , a nie mam pojęcia do czego służą te płaskie prostokątne elementy .Wszystkie są umiejscowione na wyprasce razem i dają do zrozumienie ,ze maja być wykorzystane do jego budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczek napisał wyraźnie że nie zamierza tych belek podpinać pod Su-22.

 

Napisał że ma 2 krótki i 2 długie i chce je wszystki wykorzystać. Solo i koledzy, czy próbowaliście malować wnetrza paneli ciemniejsze ,a wregi i podłuznice zrobić jasniejsze ?.Czyli odwrotnie niż w obecnych preferencjach ...znajde w internecie tak pomalowane modele?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, ponieważ poprzygladałem się znów płatowcom,i nie wiem czy zawdzięczamy to porze roku czy moim słabszym oczom , jednakże czy samolot metalowy czy ze plastiku linie podziału , wręgi podłużnice są jasne , środki tych ograniczonych powierzchni ,ciemniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili koledzy ślicznie dziękuje

Szczerze , balem się zajrzeć na forum po moim wpisie , gdyż obawiałem się reakcji typu " jak nie umiesz to po co się bierzesz "

Jeszcze raz Wszystkim bardzo dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mili koledzy ślicznie dziękuje

Szczerze , balem się zajrzeć na forum po moim wpisie , gdyż obawiałem się reakcji typu " jak nie umiesz to po co się bierzesz "

Jeszcze raz Wszystkim bardzo dziękuje

 

Zwróć uwagę na to, że KH daje wypraski z uzbrojeniem, które nie jest w całości dedykowane danemu modelowi.

Po prostu mają zrobione oddzielnie wypraski z rosyjskimi rakietami i pociskami, oddzielne z bombami itp., i jeśli coś z danej wypraski pasuje do danego modelu to to wrzucają do zestawu, ale nie znaczy to że to się wszystko nadaje do robionego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,wspominaliście mi już o tym. Nawet gdybym chciał umieścić cały arsenał na dioramie to przysłoniła by moja "szparkę ",A tego nie chce

W planach jest MiG -29 z GWH , Wiec coś może się przyda. Arsenal jest dość fajnie odwzorowany , wiec trenuje malowanie i estetykę wykonania.

Musze opanować dozowanie kleju .Jak w szczelinkę wkroplę za dużo ,to po ściśnięciu wypływa plastyk ,jak za mało powstaje szczelina .Opcja druga jest chyba lepsza ,mniej szlifowania i poprawiania lini . Sklejona cześć odłożyć do wyschnięcia ,później obejrzeć i ewentualnie poprawić

W całej mojej karierze sklejacza nie spotkałem tyle uzbrojenia .Super zabawa i dobry trening

Treningu mi potrzeba ,bo już czeka F-16 od Tamki . a tu delikatne linie ,nity .Juz nie mowie ze spartolę ,ale żeby nie upaprać

 

Em- super sprawa

 

Solo- super instrukcja

 

Matys- fajne foty

 

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jureczku, zapomnij o problemach z klejeniem i kup sobie Tamiya Extra Thin Cement.

Składasz klejone elementy, dociskasz i dotykasz pędzelkiem z klejem, który jest tak rzadki że dzięki siłom kapilarnym rozchodzi się samoistnie wszędzie gdzie trzeba, rozpuszcza plastik i skleja go.

Nic Ci nie wypływa i nie brudzi, jedynie jeśli dasz tego kleju za dużo to może wypłynąć odrobina rozpuszczonego plastiku, ale wtedy to działa trochę jak samoistna szpachlówka.

W przypadku F-16 Tamki top w ogóle ten klej jest idealny, bo ten model jest tak dobrze spasowany, że wszystko w zasadzie wskakuje na miejsce i tylko trzeba musnąć miejsca łączenia pędzelkiem z klejem - zapominasz wtedy że coś takiego jak szpachlówka w ogóle istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam ten klej i tylko nim kleje

Problem polega na tym , ze prawdopodobnie boje się ścisnąć przed nałożeniem kleju (Myślę ze nie wleci tyle co trzeba ) pozostawiam ,powiedzmy szczelinę 0,5 mm i go nanoszę pędzelkiem do środka .Nic wiec dziwnego ,ze jest go tyle , gryzie plastyk az cho cho

Potrenuje ścisnąć element ,a miejsce łączenia przeciągnąć pędzelkiem .Na filmach widziałem ,nawet nie szlifowany element po pryśnięciu surfacem likwidował ślad kleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpara 0,5 mm to strasznie dużo i po prostu ten klej nie rozchodzi się po miejscu łączenia, zalega tylko na krawędzi albo i spływa z niej.

Tego kleju nie warto tak stosować, zrób jak napisałem.

Czego się boisz, złóż dwie części, nawet jakiś złom modelarski, i dotknij pędzelkiem, potrzymaj części tak ze 30 sekund i zobacz jaki będzie efekt.

To nie żadna magia, ten klej tak po prostu działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.