Skocz do zawartości

Pojazdy w obronie City Hall - Karbala 2004


sas55

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądałem to samo zdjęcie. Flagę bym wykluczył ale godła już nie. Za słaba rozdzielczość. Z drugiej strony tego godła na innych Zbikach też trudno wypatrzeć.

 

Oczywiście miałem na myśli godło 10BKPanc na napisałem co innego. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chyba jednak wykluczymy jedno i drugie

 

0aiCaXA.png

 

W powiększeniu nic tam nie widać a Żbik Oliwia jest jak na razie jedynym z tak udokumentowanymi oznaczeniami. Gdyby tak jeszcze poznać jego nr rej...

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Rzeczywiście zdjęcia, które znalazł Michal są super a co do ,,pozwolenia'' to ja zapraszałem wszystkich zainteresowanych i zapraszam w dalszym ciągu. Iwonka zapowiada się pięknie.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam sobie na YT filmy z Karbali, aby jakąś fajną podstawę w tamtym klimacie zrobić dla "Iwonki" i coś mi się nie zgadza. Na jednym z filmów w części kadrów jest datownik. I on pokazuje datę 14 i 16 maja 2004. powinno być pomiędzy 3 a 6 kwietnia. Może źle ustawiona data? Czyż możliwe, że to walki z późniejszego okresu? Na dwóch kadrach witać pod tymi samymi datami, 14 i 16.05.2004, że w walkach biorą udział Szakale.

 

9yZtrvS.jpg

eohE4Xr.jpg

 

HkUyGY8.jpg

ZbqMP70.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy to ja słowo od siebie. Uważam, że z datownikiem materiałów powyżej jest wszystko w porządku. Kotłowanina tam trwała dość długo. Gdzieś do połowy maja z różną intensywnością. A sam City Hall był cały czas obsadzony przez żołnierzy polskich i bułgarskich.

 

Teraz sprawa drugorzędna 'bułgarczycy' przy City Hall w Karbali:

 

6AcOMGW.jpg

zdjęcie wykonane: 29.03.2004 r.

 

164bBZe.jpg

zdjęcie wykonane: 20.04.2004 r.

 

9QW9DwN.jpg

zdjęcie wykonane: 20.04.2004 r.

 

i teraz na temat:

 

GH0ai4d.jpg

 

sWYS6qn.jpg

 

zdjęcia wykonane: 12.03.2004 r. w bazie "Charlie" w miejscowości Hilla

 

01034 w dwóch odslonach

 

EPrpNRc.jpg

 

zdjęcie wykonane: 04.10.2003 r. - czyli I zmiana PKW

 

hyaJFnS.jpg

 

2B5kcpF.jpg

 

zdjęcia wykonane: 20.04.2004 r. przy City Hall w Karbali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tyle się tu pojawiło ciekawych spraw, że muszę po kolei:

1. Po otwarciu pokrywy wentylatorów można napotkać taką właśnie ,,blachę'' jaką widać na zdjęciach Tomka. Służy do kierowania powietrza na wentylatory. Ona jest wyciągana jak jest potrzebny dostęp do tego co pod nią. Tam na górze jest taki uchwyt do jej wyciągania a na bokach są kątowniki kątowniki na których się opiera.

2. Co do datowników Gerd już wyjaśnił. My z jednej strony skupiamy się na bitwie a z drugiej próbujemy ustalić jak wyglądały pojazdy II zmiany. W bitwie brały udział tylko wymienione wyżej Żbiki.

3. Zdjęcia Gerda to rewelacja. Jarekk ma już wyjaśnioną tylną płytę do Iwonki i mamy piękne zdjęcia Żbika Oliwii ale niestety znowu bez numeru rejestracyjnego.

4. Na zdjęciach Bułgara widać, że jest to pojazd stanowiący wyzwanie dla modelarzy. Kadłub, wieża i płaskie koła to tylko jeden aspekt. Ten pojazd był także szerszy od standardowego wymiaru Goździka i trzeba ciąć Trumpetera. No ale to już jak się ktoś konkretnie zainteresuje. Trudno ustalić, które bułgarskie pojazdy brały udział w bitwie bo z Iraku znam kilka ujęć z różnymi numerami.

 

Teraz zaczynam ferie i trochę mniej się będę odzywał a na koniec jeszcze zdjęcie tego co pod ,,blachą'' . Widać kątowniki po bokach a uchwyt do wyciągania blachy jest widoczny u Tomka. Zdjęcie pochodzi z czeskiej strony Mortar Investments.

 

8mOqdKl.jpg

 

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sWYS6qn.jpg

 

zdjęcia wykonane: 12.03.2004 r. w bazie "Charlie" w miejscowości Hilla

 

01034 w dwóch odsłonach

 

hyaJFnS.jpg

 

zdjęcia wykonane: 20.04.2004 r. przy City Hall w Karbali

 

Czy Oliwie na prawej burcie ( przy barku) nie ma kolejnego malunku?

 

A jednak Iwonka miała godło z tyłu.

 

Piękne dzięki Gerd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja przedstawię wyniki moich poszukiwań w kwestii wkładki za wentylatorami.

 

"Zajączek" - stara wersja płyty nadsilnikowej, profilowana wkładka (13):

(środkowej przegrody często nie ma)

 

Zudgq1m.jpg

 

"Iwonka" - nowa wersja płyty nadsilnikowej, wygięta płyta (18):

 

CkStdbm.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie wiem jak wygląda sprawa ze zdobyciem Stara z Tololoko

 

No tutaj może będę mógł pomóc. Jestem z Bielska-Białej, a właściciel nie istniejącej już ToloLoko, to mój kolega. Mam jeszcze kontakt z Kolegą Tomkiem właścicielem ArmoryModel, który przejął część form od Tolka. Nic nie obiecuję, ale zapytam. Dam znać w tym wątku.

Ahh, zapomniałbym. Krótkie ogłoszenie, za zgodą Andrzeja. Mam do sprzedania koła z Hussara, do polskiego BRDMa. Chętnych zapraszam na PRIVa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się przyłączył, ale nie mam z czym, żeby pasowało tematycznie do mojej kolekcji.

 

Patrz jak to się człowiek może pomylić...

 

Karbala, City Hall 23.12.2003r. :

 

Wogsv6H.jpg

 

Karbala Camp "Juliet" 15.04.2004 r.:

 

32U5eNA.jpg

 

Karbala oklice Campu "Juliet" 02.06.2004r.:

 

JCoa31r.jpg

 

EFitbJE.jpg

 

i jeszcze po polsku Burza pisakowa w Camp "Juliet" 13.05.2004r. :

 

8q6sVyT.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.