Skocz do zawartości

Bristol Beaufighter TF.X, 1/72, Airfix


abtb

Rekomendowane odpowiedzi

I tak oto dotarłem do galerii końcowej

Krótko: model prosty, łatwy i przyjemny w budowie. Właściwie polecam każdemu. Ilość zużytej szpachli znikoma a nawet żadna. Tak więc typowe klocki lego.

A zatem zapraszam do galerii

 

GmBFjxu.jpg

 

xXpL0Pk.jpg

 

9y31csB.jpg

 

38kGN7s.jpg

 

3r6FGDY.jpg

 

RvKzN3R.jpg

 

p7eUHf1.jpg

 

pvwY7uA.jpg

 

k7PPCMZ.jpg

 

qfvnlKZ.jpg

 

673rIFO.jpg

 

mirjJZl.jpg

 

WmljSqL.jpg

 

familijnie:

 

H96TKGc.jpg

 

Rv77ahw.jpg

 

A zatem można

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle świetny model. To teraz tylko Blenheim IV i Beaufighter VI i rodzinka prawie w komplecie.Ja cały czas mam nadzieję że w końcu się zlitują i wypuszczą Beaufightera II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi "farpkami" go malowałeś ?

 

Dół Pactrą A113 (sky), góra Gunze H333 (ekstra dark seagray BS381C/640), wykończenie mieszanką Pactry A48 (mat) i A9 (półmat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pvwY7uA.jpg

Coś jest bardzo nie tak z tym ogonem (Monoplane Air Tail) . Przy podczepionej torpedzie, pod samolot stojący na ziemi ,ogon ustawiał się zupełnie inaczej.

Czy Ty czasem nie wkleiłeś go odwrotnie ?

 

ab5edd661cb6f141.jpg

 

Tu zdjęcie ze świetnego opracowania Aviaeology

 

9f39dc03d6bee723.jpg

 

Pomijam fakt że w prosty sposób można było ten element poprawić (co widać na powyższym zdjęciu), bo to co zaproponował Airfix to duże uproszczenie .

Zresztą bryła całego modelu po złożeniu jest dla mnie jakaś dziwna -wolę Hasegawe ,tam charakterystyczne kształty Beaufightera są jakoś lepiej oddane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijam fakt że w prosty sposób można było ten element poprawić (co widać na powyższym zdjęciu), bo to co zaproponował Airfix to duże uproszczenie

 

Wkleiłem prawidłowo, tylko mechanizm nie zadziałał

Przerabiałem powierzchnie boczne (oryginalne były jak z płyt pancernych) ale zachowałem geometrię Airfixa. Nawet w tej chwili można to bez problemu przerobić

 

Zresztą bryła całego modelu po złożeniu jest dla mnie jakaś dziwna -wolę Hasegawe ,tam charakterystyczne kształty Beaufightera są jakoś lepiej oddane.

 

Zacytuję się z warsztatu:

 

"Do zestawu podchodzę olewająco tzn:

- olewam poprawność wymiarową (tą pozostawiam dla "liczynitów" )

- olewam poprawność historyczną schematu malowania ( to pozostawiam "historykom" )

A zatem relaksująco i bez spinania pośladów "

 

Czyli jakoś przeżyję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie jeszcze wrócić do tematu odrobinę warsztatowego.

 

Oczywiście "ogonek" w torpedzie przerobię zgodnie z fotką pokazana przez Zatras-a. Mam jeszcze jedno pytanie "techniczne" - chodzi mi o "ogonki" na dole gondol silnikowych. Wygląda to jak jakieś rury spustowe lub wydechowe. Co to JEST i czy powinno to "udawać" jakąś rurę czy jest to jakiś "monolit"?

 

qfvnlKZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zresztą bryła całego modelu po złożeniu jest dla mnie jakaś dziwna -wolę Hasegawe ,tam charakterystyczne kształty Beaufightera są jakoś lepiej oddane.

 

Zacytuję się z warsztatu:

 

"Do zestawu podchodzę olewająco tzn:

- olewam poprawność wymiarową (tą pozostawiam dla "liczynitów" )

- olewam poprawność historyczną schematu malowania ( to pozostawiam "historykom" )

A zatem relaksująco i bez spinania pośladów "

 

Czyli jakoś przeżyję

Ależ ja nie twierdzę że Ci się nie chciało .

Moim zdaniem wydusiłeś z tego zestawu naprawdę sporo i bardzo dobrze się prezentuje,naprawdę bardzo dobrze.

Ot po prostu jest to model z Airfixu i jak dla mnie brak finezji temu zestawowi -tyle ,ale może się czepiam ,bo to sa subtelne różnice w bryle.

Jak dla mnie bardziej pasuje Hasegawa ,gdzie tez nie do końca jest tak różowo

Co do tych ,,rogów" to wydaje się ze to przewody awaryjnego spuszczania paliwa ,ale mogę się srodze mylić ,a sprawdzić tego nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi, też podejrzewałem że to jakieś kominy są . Oczywiście będzie trzeba coś z tym zrobić.

 

Moim zdaniem wydusiłeś z tego zestawu naprawdę sporo i bardzo dobrze się prezentuje,naprawdę bardzo dobrze.

 

Dziękuję za dobre słowo

 

Podszedłem do tematu relaksacyjnie, w związku z tym pozytywny odbiór mojego "ulepa" jest dla mnie pewnym ( nie ukrywam, że miłym ) zaskoczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy podczepionej torpedzie, pod samolot stojący na ziemi ,ogon ustawiał się zupełnie inaczej.

 

Skoro inaczej, to znaczy inaczej

 

W oparciu o fotki przerobiłem dotychczasowy "ogonek" na bardziej pasujący do fotki

 

2rCgvdg.jpg

 

I po wszystkim wyszło tak:

 

V9AvkKr.jpg

 

biPfgJ8.jpg

 

I teraz można spać spokojnie

 

I jeszcze raz wszystkim dziękuję za opinie i uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.