Skocz do zawartości

Wesoła drużyna czyli Sd.Kfz 7 & Flak 88mm - Revell 1:72


wosiek

Rekomendowane odpowiedzi

No to można się pastwić.

Model Revella w zasadzie z pudła ( jak na mnie to ... o dziwo !!!) Wymieniona tylko lufa działa na RB i jego osłona na Hauera.

Scenka ma przedstawiać "wesołą drużynę" przemierzającą bezdroża Ukrainy w okolicach Kijowa 1941.

Tyle w ramach wstępu czas na fotki..

 

uFOZJ1w.jpg

grN7tsV.jpg

7HSkAau.jpg

5eT3QRQ.jpg

NEqgjsf.jpg

IQgCR1x.jpg

1nRqFTX.jpg

tirDKin.jpg

 

I zmiana tła

 

MdakNWx.jpg

oH4d4Dm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehehe, ten rzygający wymiata, super scenka!

 

Uwagi:

model

W 72 troszkę jednak lepiej dać jaśniejszy kolor i nieco różnicować barwe, bo te wszystkie piękne detale i wkład pracy giną w ciemnej masie, pojazd jest realistyczny ale traci na efektowności przez to. Technicznych wag nie mam , jest świetnie.

 

podstawka

Ogólnie super, tylko ta woda za czysta,psuje całość podstawki, może byś ją czymś przybrudził?

Woda z czego robiona?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze

 

Uwagi z pokorą przyjęte (szkoda, że nie przy okazji warsztatu) i tak.

1. zielenina częściowo wymieniona (krzak z tyłu) lub poprawiona

2. trzcina - stonowanie koloru i "przeczesanie" - według mnie wygląda teraz trochę delikatniej

3. ślady gąsienic i kół na ile to było możliwe ( model już był przyklejony, a podłoże twarde) poprawione

 

Aktualny wygląd

 

hpTO4BY.jpg

sgYhIRT.jpg

h4MbExw.jpg

 

Uwagi:

model

W 72 troszkę jednak lepiej dać jaśniejszy kolor i nieco różnicować barwe, bo te wszystkie piękne detale i wkład pracy giną w ciemnej masie, pojazd jest realistyczny ale traci na efektowności przez to. Technicznych wag nie mam , jest świetnie.

 

podstawka

Ogólnie super, tylko ta woda za czysta,psuje całość podstawki, może byś ją czymś przybrudził?

Woda z czego robiona?

Cieniowanie i rozjaśnienia były , ale się niestety zatarły i znikły pod pigmentami. Szkoda też, że nie dałem filtra zapewnem by trochę przebarwił całość. No cóż, na przyszłość trzeba będzie jeszcze bardziej drastycznie do tego podejść

Woda to kilka warstw Still Water Vellejo, potem w ramach lenistwa (nie chciało mi się jechać po water effects) .... kilka cienkich warstw wikolu Na koniec pociągnięte wszystko połyskiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scenka rewelacyjna, detale modeli świetne (Twoje warsztaty budzą podziw). Jedyne do czego mógłbym się (od biedy) przyczepić to kwestia wspomnianych już wyżej powierzchni "wierzchnich" ; moim zdaniem w 72 w tym przypadku bardziej realistyczne efekty osiąga się właśnie filtrami i cieniowaniem niż pigmentami.

Ale ogólnie klasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Każdy model zyskuje na podstawce a wzbogacony o dowcipną aranżację, dwa razy tyle.

Widać rękę modelarza. Bardzo ładne. Z przyjemnością oglądam.

Życzę kolejnych tak udanych prac.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • jawkers changed the title to Wesoła drużyna czyli Sd.Kfz 7 & Flak 88mm - Revell 1:72

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.