Skocz do zawartości

BMP-3 Early Modelcollect, 1:72


Piotr_P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak pisałem w poprzedniej galerii-przy T-90, jest to ostatni model czekający hurtowo na malowanie.

 

BMP-3 ze stajni Modelcollect.

Pierwszy modelarski prezent od małżonki.Czekałem na taki prezent ok 10 lat. zawsze tylko skarpetki,perfumy itp.

Tym razem opłaciło sie pomarudzić

Kilkanaście razy wrzucałem go do koszyka na mojehobby,kilka razy macałem pudełko w Mirage hobby.Ale odpuszczałem. Tak więc niesamowitą radość mi sprawiła żona tym prezentem.

 

Niestety podczas klejenia entuzjazm przechodził z kolejnym elementem.Modelcollect ma coś w sobie co sprawia ,że po podjaraniu się modelem przychodzi jakieś wewnętrzne rozczarowanie. Nawet słyszałem kilka podobnych opinii. Niby wszystko pasuje,minimum szpachlówki ale jakoś ma się ochotę rzucić go w kąt.Ale to prezent od żony więc duma i wdzięczność nie pozwoliła tym razem ustąpić.

 

Tak więc oto i on.

BMP-3 w wersji wczesnej.

Pomalowany na galowo. Żadnego błota. Ot na defiladę przed Wladimirem.

Delikatne oleje,przyciemnienia wokół włazów. I do tego delikatny szary pigment na koła i gąski.

Malowanie Ammo of Mig Yellow Grey / Green Khaki oraz Tamiya Nato Black.

 

Zdjęcia dobitnie ukazały konieczność zmiany anten oraz kaemów w kadłubie. Kaemy pójdą z igiel od strzykawek ale nad antenami myślę od naszego forumowego kolegi .Niedawno prezentował asortyment.

 

Foty

 

W1reErV.jpg

tRQSoEI.jpg

JDN7dm2.jpg

nxlhEly.jpg

LiT7qYx.jpg

VZ6Ovqo.jpg

rm0harv.jpg

MXxpjTt.jpg

9lQFt1K.jpg

eBqahgZ.jpg

aFasWKo.jpg

6nVZi0K.jpg

TjOMwNC.jpg

lVap8Nk.jpg

FlsSV2l.jpg

x94ryag.jpg

sm4BG6w.jpg

ay2MIj2.jpg

Ws1yTdV.jpg

Tb3dhDZ.jpg

oAWEPXk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt z takim malowaniem. Ostre i łagodne przejścia. Faktycznie czyściutki. Nie myślałeś o jakiejś kalkomani?

 

Anteny tak jak piszesz do wymiany... tu kolega pokazuje fajny patent jak chce Ci się pobawić trochę

 

może wspólna fotka z T90?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt z takim malowaniem. Ostre i łagodne przejścia. Faktycznie czyściutki. Nie myślałeś o jakiejś kalkomani?

 

Anteny tak jak piszesz do wymiany... tu kolega pokazuje fajny patent jak chce Ci się pobawić trochę

 

może wspólna fotka z T90?

 

Pozdrawiam

 

Jakoś zdjęcia Bmp-3 ,którymi się posiłkowałem nie miał namalowanych żadnych znaków ani numerów. Tak też swój zostawiłem. Ale kto wie......

 

Fotka z T-90 .....da się zrobić choć już nie dziś. Może i BMP-1 się dorzuci do puli

 

Anteny w zasadzie prawie kupione.....jest jeszcze kilka pojazdów rosyjskich do zrobienia to się sprzyda kompecik chyba 10 sztuk

 

Model bardzo fajny, ale myślę, że w przyszłości fotki na ciemnym tle możesz odpuścić. Nie maja wartości dodanej - wręcz przeciwnie.

 

Mnie się podobają takie fotki. Przy niektórych malowaniach więcej widać na nich. Może nie teraz ale zdarzało się.

Dzięki za zwrócenie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mi się spodobał

Może wynika to z ukrywanej w podświadomosci ciągoty do "czystych" modeli, a może po prostu ten mimo braku brudzenia wygląda naturalnie i realistycznie.

No i rewelacyjnie pomalowany kamuflaż

 

Poprawiasz anteny i mamy model eksportowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło i efekty tego tła zależą zapewne od kolorów na modelu. Jasne lepiej wyglądają na ciemnym i odwrotnie. Przynajmniej ja mam takie wrażenie.

Co do kamuflażu.

Będzie jeszcze okazja do ćwiczenia tego typu malowania w kilku kolejnych modelach.

Pierwszy ,kolejny rosyjski pojazd to postrach z obwodu kaliningradzkiego ;) czyli co????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Brawo dla tego Pana!!!!

 

PS

 

Lufy kaemów już zmienione. Możliwe ,że paczkomat jutro będzie można odwiedzić żeby antenki odebrać

 

Edit- 8.02.2018r.

 

Anteny odebrane i zamocowane. Jest różnica. Polecam produkt. Bardzo elastyczne,cienkie,szare,naturalne. W stosunku do włosia kolosalna różnica .....oczywiście na plus.

 

7tc34Sd.jpg

 

Wkrótce sesja typu "następnego dnia....."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skończyłem już ostatecznie.

 

Zmienione kaemy oraz dodane nowe anteny. Taki już zostaje...

 

cDyaW1g.jpg

IJOj7eE.jpg

AdJpG3Z.jpg

I4CLsYa.jpg

r9ZFOK3.jpg

 

I tu specjalnie dla SAW'a

 

QOdLa1a.jpg

MdMuhLn.jpg

 

Gabarytowo prawie taki sam jak T-90

 

Z rodzeństwem.....

 

6ZHNYMB.jpg

wswB22E.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

detal znakomity, i kamuflaż znakomity. ogólnie malowanie ... dupy nie urywa, ale detal urywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia ,ciekawa.

 

Fakt, malowanie takie zwykłe,aż nudne ale sprawiło mi sporo frajdy. Dziś jedną rzecz zrobił bym inaczej ale jest nieźle.

 

Ja najbardziej źle się czuję bez obic i styrania modelu.... ale taki był zamysł nawet wbrew przyzwyczajeniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj podoba mi się, podoba. Antenki rewelacja, aż sam zachorowałem na takie... Trzeba będzie zainwestować.

Model tą czystością przy rodzeństwie się bardzo wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;)

 

Co do anten. Cena taka sobie 20 zl/10 sztuk. Dużo i nie dużo zarazem. Ja zainwestowałem bo pilnie potrzebowałem gotowego produktu. Nie miałem punktu odniesienia do czegoś innego.

Na pewno są baaaardzo elastyczne. Bardziej niż włosie od szczotki.

Mam w aucie szczotkę do śniegu i włosie zaciekawiło mnie . Muszę zrobić porównanie. Byłoby 13 zł za za kilkaset "anten" kontra 20zł /10szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, taki detal, że ciężko uwierzyć w skalę .

Kamo z przejściami ostre/płynne - wg mnie rewelacja .

 

Odnośnie anten, to rozejrzyj się w sklepach typu Castorama - są pędzle malarskie ze sztucznego włosia - cieniutkie włoski, długości ok. 5cm - na anteny wg mnie bardzo dobre.

 

P.S. Jak dla mnie, ciemne tło dla tego modelu jest idealne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.