Skocz do zawartości

Ilyushin IL-76MD Zvezda


milczacy

Rekomendowane odpowiedzi

Maski już naklejone, są odrobineczkę za duże, ale o setne części mm, więc nie czepiam się. Folia jest dość gruba/sztywna. Mam wrażenie że troszkę sztywniejsza niż Montex. Trzymają się, póki co, dobrze.

 

3cUUps9l.jpg

JVXGCq8l.jpg

hQI3LTal.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ezmdi3Nm.jpg RN3DtDcm.jpg

 

'Popieściłem' trochę lampy pozycyjne na skrzydłach. Diodę SMD potraktowałem bezbarwną Tamką czerwoną i zieloną, następnie wkleiłem w wypiłowane końce skrzydeł.

Zalałem CA, wyszlifowałem, wypolerowałem. Jest chyba lepiej, niż fabryczne lampy(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że wygląda lepiej, nie wiedziałem nawet że jest możliwość zrobienia tylko kolorowej "żarówki" a wokół jakby przezrocze tak jak u Ciebie wypełniłeś CA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniki zaczynają "wyglądać". Muszę jeszcze troszkę im poróżnicować powierzchnię.

 

X50rHvLm.jpg?1 nkt6DYym.jpg?1 D13qC3sm.jpg?1

 

Wczoraj też model potraktowałem czarną bazą (Stynylrez)

 

98Kk6bTm.jpg?1 HfQUuOam.jpg?1

 

A dziś zaczynam kłaść kolory=biały i szary (widzę też, że jeszcze muszę poćwiczyć płynne ruchy aerografem )

 

nNu53mZl.jpg

1KecBK8l.jpg

RhY9UjRl.jpg

 

Na zdjęciu tego nie widać, ale na 'żywo' biały jest zróżnicowany, są miejsca jaśniejsze, ciemniejsze.

 

Y76c7Arl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki mozna jeszcze zrobić, tak, że pomalować najpierw jaśniejszym, potem cienka warstwę ciemniejszego, i przetrzeć papierkiem sciernym, ale trzeba to robić sposobem, żeby fajnie wyszło. Dobrze jest sobie, gdzieś na boku próbę zrobić, i ta druga warstwę machnac delikatna. I generalnie najlepiej pierwsza-jaśniejszą warstwę pomalować pędzelkiem, żeby była nie równa, a ta ostatnia -ciemniejsza juz aerkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Ty Złoty - dzięki za docenienie moich 'wypocin'. Metody na sól niestety nie znam, więc albo mi wyłożysz kawę na ławę, albo nie będę mógł jej zastosować.

Spitonie - coś podobnego próbowałem robić na moim pierwszym ILe-76, ale troszkę się boję braku kontroli w tym procesie. Na szczęście końcówki skrzydeł to bardzo małe powierzchnie, więc może będzie to najlepsze na ten moment.

 

Dzięki Panowie za inspiracje - będę próbował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to soli się pomalowaną powierzchnię,a następnie nanosi kolejną barwę.Sól zmywasz i masz nieregularnie przebarwieni farby.

Robiłem to raz i wyszło ok,ale nie pamiętam jak ta sól się trzymała,czy strumień z areo jej nie zdmuchiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje kobiety nie używają lakieru do włosów musiałem zdać się na metodę 'papiery ściernego'. Wyszło, jak dla mnie, akceptowalnie. Efekt jest delikatny i mi pasuje (thx Spiton).

 

wYX68Uhl.jpg

hxBK2a6l.jpg

 

Długo się zastanawiałem czy elementy malowane na niebiesko robić od masek czy skorzystać z kalkomanii. Wybrałem kalki i nie żałuję. Kalkomanie Zvezdy doskonale się kładą, świetnie reagują na płyny (Microscale). Efekt jest OK.

oJAwl3Yl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem dziś kalkomanie niebieskich pasów ciągnących się przez całą długość kadłuba. I coś mi się nie zgadzało. Po analizie zdjęć okazało się, że za nisko zrobiłem dolną szarą połowę. Będę musiał domalować kilka mm na całej długości

 

DdXv1csl.jpg

k76xZTGl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czułem, że maskowanie na położonej kalkomanii to proszenie się o kłopoty, mogło jednak być gorzej. Spróbuję wyretuszować resztkami kalkomanii - mam nadzieję trafić na odpowiedni kolor, lub podmalówką, ale ciężko będzie dobrać kolor.

 

jHotIXil.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie z ferii ćwierć dnia poświeciłem kołom. Przy tej ilości kół nie dziwię się, że IŁ-76 mógł z powodzeniem lądować na polowych/gruntowych lotniskach.

 

RC8wTVkl.jpg

 

Przykleiłem też górnopłat oraz statecznik poziomy, ale nie mam zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.